Pomocy ! Router Zte MC7010 - nie można otworzyć strony konfiguracyjnej - 192.168.8.1

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
templer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2023-11-04, 15:29

Pomocy ! Router Zte MC7010 - nie można otworzyć strony konfiguracyjnej - 192.168.8.1

Post autor: templer »

Witam.
Tak jak w tytule, nie mogę wejść na stronę konfiguracyjną routera ZTE MC7010.
Pomaga jedynie zresetowanie routera, po czym po dniu czy kilku dniach znów nie mogę wejść do ustawień.
Problem występuje na wszystkich przeglądarkach, po kablu ethernet czy przez WiFi.
Sam internet działa prawidłowo.
Router był odsyłany na gwarancję i tam ustawiono mi tryb "ROUTER MODE". Po powrocie z naprawy cieszyłem się jak dziecko bo router działał prawidłowo. Było ok, ale problem powrócił.
W ustawieniach routera nic nie grzebię ( nie znam się na tym ), chcę tylko mieć możliwość wysyłania sms-ów i zmieniania pasm LTE.
Człowieka już szlag trafia.
Proszę, pomóżcie!
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pomocy ! Router Zte MC7010 - nie można otworzyć strony konfiguracyjnej - 192.168.8.1

Post autor: darekka »

a nie używasz VPNa w czasie prób dostania się do routera, bo to częsta przyczyna takiego stanu?
Ewentualnie ustaw DNSy w systemie na AUTO i też sprawdź
darekka
templer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2023-11-04, 15:29

Re: Pomocy ! Router Zte MC7010 - nie można otworzyć strony konfiguracyjnej - 192.168.8.1

Post autor: templer »

Nie korzystam z vpn.
Mógłbyś wyjaśnić - "Ewentualnie ustaw DNSy w systemie na AUTO i też sprawdź" jak i gdzie to zrobić.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Pomocy ! Router Zte MC7010 - nie można otworzyć strony konfiguracyjnej - 192.168.8.1

Post autor: Mig25 »

Właśnie przytrafiło mi się to samo, tyle ,że strona konfiguracyjna ładuje się bardzo fragmentarycznie, jest tylko szary pasek... Reboot nic nie daje ( a w zasadzie to rozłączenie zasilania) .
Internet normalnie jest , outer resetuje się wg harmonogramu codziennie przed 6 , tlko ta strona konfiguracjna....
MC7010 od Playa z softem w wersji B03. Chyba nie pozostaje nic innego jak wejście na dach i przywrócenie ustawień fabrycznych.
templer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2023-11-04, 15:29

Re: Pomocy ! Router Zte MC7010 - nie można otworzyć strony konfiguracyjnej - 192.168.8.1

Post autor: templer »

Ja mam to "szczęście", że router jest na strychu, więc mam w miarę łatwy dostęp.
Nie wiem jak wygląda sytuacja u ciebie, ale jeśli problem pojawił się po kilku miesiącach użytkowania to może jest to zdarzenie incydentalne i po zresetowaniu czeka cię kilka czy kilkanaście miesięcy spokojnego użytkowania czego ci serdecznie życzę.
U mnie sytuacja się poprawiła i router muszę resetować co trzy, cztery, pięć dni, więc nie jest tak źle.
W międzyczasie dokonałem wymiany i koledze pożyczyłem mój router, a od niego wziąłem router HUAWEI.
W ten sposób chciałem sprawdzić czy problem jest po stronie mojego sprzętu ( komputer, system operacyjny, kable ethernet, gniazdka elektryczne, żyły wodne:) itd., itp. ).
U niego pojawił się ten sam problem, więc na 100000% winny jest router, a nie mój sprzęt.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Pomocy ! Router Zte MC7010 - nie można otworzyć strony konfiguracyjnej - 192.168.8.1

Post autor: Mig25 »

Po przywróceniu przyciskiem ustawień domyślnych znowu jest wszystko ok.
Router resetuje harmonogramem codziennie ,bo Plus postanowił iść w ślady pozostałych , i wyłącza pasma w nocy , ale niestety nad ranem same nie powracają ( przynajmniej na MC7010).
ODPOWIEDZ