Ruter z trybem AP o duzym zasięgu wifi

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
blantek212
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2011-07-19, 12:55
Lokalizacja: Poznan

Ruter z trybem AP o duzym zasięgu wifi

Post autor: blantek212 »

Witajcie,
Chciałem podłączyć drugi ruter w trybie AP, żeby mieć zasięg po WiFi w pokoju i w ogrodzie.
Niestety o ile w pokoju zasięg mam maksymalny, to w ogrodzie praktycznie zero, sygnał musi pokonać tylko jedną ścianę.
Testowałem na tplinku WR940N i WR841N, na obu praktycznie zero zasięgu zaraz za ścianą.
Możecie polecić jakiś ruter obsługujący funkcje "Punkt dostępu" z dobrym zasięgiem WiFi?
Nie zależy mi na dużych prędkościach, jak będę miał ok 80Mb/s to wystarczy, głównie liczę na duży zasięg WiFi.
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: Ruter z trybem AP o duzym zasięgu wifi

Post autor: skansen »

Wystarczy sam punkt dostępowy (AP).
Jeśli możesz wystawić kabel na zewnątrz to mogę polecić TP-Link EAP110-Outdoor, w praktyce zapewni transfer do 100mbps (ograniczeniem jest kabel). Przy czym taki AP wystawi Ci sieć z innym SSID niż sieć domowa. Jeśli chcesz żeby urządzenia płynnie przełączały się pomiedzy punktami to musisz poszukać rozwiązania oferującego WiFi roaming - np. Unifi czy TP Link Deco. Niestety takie rozwiązanie tanie nie będzie.
blantek212
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2011-07-19, 12:55
Lokalizacja: Poznan

Re: Ruter z trybem AP o duzym zasięgu wifi

Post autor: blantek212 »

Może głupi pomysł, ale czy gdybym kupił ruter z odkręcanymi antenami, i do jednej przedłużył bym przewód i wystawił na zewnątrz to zadziałało by to czy nie ma szans?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Ruter z trybem AP o duzym zasięgu wifi

Post autor: wojteks »

Dokup i sprawdź, może zadziała.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Ruter z trybem AP o duzym zasięgu wifi

Post autor: key »

blantek212 pisze:Może głupi pomysł, ale czy gdybym kupił ruter z odkręcanymi antenami, i do jednej przedłużył bym przewód i wystawił na zewnątrz to zadziałało by to czy nie ma szans?
Nie za bardzo są szanse na poprawne działanie:
1.) na kablu masz stosunkowo wysokie straty - dlatego jakość połączenia będzie raczej kiepska
2.) musisz przedłużyć wszystkie anteny - router pracuje w trybie MIMO
Nie pomagam na PW.
tankred
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-22, 18:15

Re: Ruter z trybem AP o duzym zasięgu wifi

Post autor: tankred »

Miałem TPlink 1043nd... super zasięg, ale tylko 2,4ghz. Teraz zabytek, ale dostępny. Nie wyrabia wydajnościowo na lan 1gbit.
Mam Mercusys mr80x. Super w obu pasmach! 4W w "prawie idle"! W duecie z ax200 intela wysyca łącze 600 mbit na jednym poziomie. 5m od routera - połączenie na 1,7 gbit. Przez strop ciągnie 100-200mbit na 5ghz. Ogarnia 4 poziomy. Zabija stosunkiem zasięg*enerooszczędność/cena. Niestety, nie działa na openwrt.
Mam Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition... bardzo słabo w porównaniu z mr80x w obu pasmach, ale działa na openwrt. Ok. 3W.
ODPOWIEDZ