Play na Kartę czy Play Internet na Kartę?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Play na Kartę czy Play Internet na Kartę?

Post autor: ygreko »

Cześć, piszę do Was, bo dziewczyna w salonie nie potrafiła mi jasno wyjaśnić różnic...
Scenariusz:
- w każdym miesiącu kilka minut rozmów, kilka SMS
- co kilka miesięcy, czasem co 2, czasem co 5, potrzebny internet na okres do 30 dni, jakieś 100GB

Wg obsługi lepiej jest zostać w PnK https://media-play.pl/binaries/content/ ... 01.02.2023, doładowywać 5 zł, wtedy okres na połączenia przychodzące to 65 dni. W razie potrzeby zadzwonienia po prostu doładuję za 5 zł i będę płacił za każdą minutę 59 gr, SMS 39 gr. Coś tylko dziwnego jest z internetem, bo napisane jest, że jest za darmo i nie rozumiem, czy to tylko 100 kb jest za darmo, czy 100 kb to jednostka rozliczeniowa, która kosztuje 0,00 zł, czyli internet bez ograniczeń za darmo. W Play 24 widzę też pakiety, największy to 15 GB za 30 zł, albo bez limitu za 45 zł (tutaj też jest promo 4800 GB na rok).

Ale jak czytam cennik PInK https://media-play.pl/binaries/content/ ... 24.01.2023, to widzę, że za 5 zł mam 90 dni połączeń przychodzących (czy tak?), każda minuta to też 59 gr, każdy SMS to 39 gr. No i tutaj internet kosztuje 1 grosz za 500 kB, czyli 20,48 zł za 1 GB. No i podobno, wg obsługi, nie ma tu pakietów internetu, a nie mogę tego sprawdzić w Play 24, bo mam wciąż ofertę PnK. Jeśli też można kupić bez limitu za 45 zł i też jest promo 4800 GB na rok, to znaczy, że właściwie to te dwie oferty PnK i PInK się nie różnią niczym oprócz tego, że PInK ma dłuższą ważność konta na przychodzące...

Czy tak jest? Strasznie pokomplikowane są te oferty w Play.
pitero
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-12-18, 17:34

Re: Play na Kartę czy Play Internet na Kartę?

Post autor: pitero »

Jeśli jesteś teraz w taryfie PnK musisz najpierw zmienić na taryfę Formuła Play na Kartę. Dopiero z tej taryfy przechodzisz krótkim kodem *163*21# na taryfę Internet na Kartę 2.0 . Najtaniej wychodzi doładowywać za 50 zł co 60 dni przez aplikację. Za takie doładowanie dostajesz 25 GB bonusu . Złotówki zostają , które możesz wydać na zakup pakietów internetu np. 200 GB na miesiąc za 50 zł lub 60 GB na tydzień za 20 zł. Bonusy z doładowań się sumują i nie przepadają.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Play na Kartę czy Play Internet na Kartę?

Post autor: ygreko »

Soróweczka, nie wiedziałem że Formuła czy beż Formuły to co innego. Faktycznie jestem w Formuła Play Na Kartę. Dziękuję za jasne wyjaśnienie, będę decydował co dalej.

Na marginesie...: Play robi taki burdel w ofercie, że to głowa mała... Właśnie widzę, że mogę przełączyć się na takie oferty:
Formuła Play na Kartę
Włączony (Twoja obecna oferta)

Play na Kartę Rok Ważności Konta

Play na Kartę

Play na Kartę

Play na Kartę Lubię to!

Play na Kartę odNOWA

Play na kartę PL 2.1

Play na kartę 2.1

Play Energy na Kartę

Nie kumam tego wszystkiego, nie wiem czemu dwa razy jest Play na Kartę, nie wiem czemu Play na Kartę Rok Ważności Konta nie daje tego, co kiedyś, czyli roku ważności konta (teraz trzeba minimum 100 zł doładować). Nie wiem czemu nie mam opcji przejścia na PInK w systemie, tylko muszę kodem. Amatorka kompletna i chaos. Trochę nie chce mi się tym zajmować, poczekam aż zobaczę jak działa prawdziwe 5G i wtedy coś wybiorę, pewnie od innych operatorów, którzy mają prostszą i bardziej zrozumiałą i logiczną ofertę.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: Play na Kartę czy Play Internet na Kartę?

Post autor: -niXon- »

To może lepiej zastosować 2 karty, jedna np fakt mobile, mają najtańsze połączenia :
https://www.faktmobile.pl/oferta/tylko- ... -za-minute
a do internetu dokupywać coś za 5-10zł i 100-200gb na miesiąc jest..
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Play na Kartę czy Play Internet na Kartę?

Post autor: ygreko »

Zaimponowałeś mi teraz :). To jest oferta! 365 dni ważności konta po każdym doładowaniu! Tylko nie wiem jak przenieść numer z Formuła Play na Kartę do Fakt Mobile. Niby na stronie, którą podałeś, jest info, że można to zrobić w Play 24, ale nie ma tam takiej opcji. Poszukam, jak znajdę to napiszę instrukcję, bo to wygląda jak dobra opcja.

Edit: no i wystarczyło zadzwonić na 799 599 999 i konsultant po weryfikacji po prostu wziął i przeniósł z FPnK do Fakt Mobile. Wg informacji stan konta się nie zmieni, więc, to co miałem zostanie, pakiety zostaną wyłączone (ale akurat żadnych nie miałem), dostanę rok ważności konta. W związku z tym, dla moich potrzeb rozmawiania i SMSowania co jakiś czas ta oferta jest najlepsza możliwa.
A co do internetu... poczekam jeszcze aż prawdziwe 5G zostanie uruchomione i wtedy wybiorę kartę do internetu.

Dzięki -niXon-!
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Play na Kartę czy Play Internet na Kartę?

Post autor: ygreko »

Akualizacja: ponieważ miałem kartę w Play, to po przeniesieniu nie przedłużyło się konto o rok, tylko o 14 dni. W sumie to konsultant mnie wprowadził w błąd, ale OK. Teraz mam rok ważności konta za 5 zł rocznie, więc lepszej oferty na rzadkie rozmowy się znaleźć nie dało.
wp7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2023-12-01, 13:12

Re: Play na Kartę czy Play Internet na Kartę?

Post autor: wp7 »

ygreko pisze:Tylko nie wiem jak przenieść numer z Formuła Play na Kartę do Fakt Mobile. Niby na stronie, którą podałeś, jest info, że można to zrobić w Play 24, ale nie ma tam takiej opcji.
Dzięki -niXon-!
Kod przejścia z Play do Fakt Mobile: *163*12#
Logowanie – play.pl: Nr tel + hasło z sms. i masz zarządzanie w Play nr z Fakt Mobile.
stefano
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2022-01-09, 13:16

Re: Play na Kartę czy Play Internet na Kartę?

Post autor: stefano »

Możesz sprawdzić czy da sie numer przeniesiony z Play do Faktu zarządzać przez apkę play24 czy tylko przez www? Do zarządzania rodzicom/dziadkom fajna sprawa. Pytanie czy nie mają opłaty za brak aktywności jakiejś?
wp7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2023-12-01, 13:12

Re: Play na Kartę czy Play Internet na Kartę?

Post autor: wp7 »

stefano pisze:Możesz sprawdzić czy da sie numer przeniesiony z Play do Faktu zarządzać przez apkę play24 czy tylko przez www? Do zarządzania rodzicom/dziadkom fajna sprawa. Pytanie czy nie mają opłaty za brak aktywności jakiejś?
Gdzieś czytałem, że da się przez aplikację, ale nie testowałem. Wolę przez www niż zaśmiecać tel u siebie nadmiarem aplikacji. ;)
stefano pisze:Pytanie czy nie mają opłaty za brak aktywności jakiejś?
Po doładowaniu za min 5zł jest rok ważności konta.

Rok ważności konta
365 DNI WAŻNOŚCI KONTA PO KAŻDYM DOŁADOWANIU
Każda, nawet najmniejsza kwota, którą zasilimy nasze konto Fakt Mobile przedłuża jego ważność o 365 dni dla połączeń wychodzących i o aż 425 dni dla połączeń przychodzących. Oznacza to ni mniej ni więcej jak tylko to, że nawet doładowując nasze konto minimalną kwotą, a nie jest to dużo bo zaledwie 5 złotych mamy aż rok na ich wykorzystanie. Co więcej, nawet jeśli nasze konto jest puste to i tak wszyscy nasi znajomi czy rodzina wciąż będą mogli się do nas dodzwonić.

faktmobile.pl/oferta/rok-waznosci-konta
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play na Kartę czy Play Internet na Kartę?

Post autor: onken »

Za dobrych czasów udało mi się doładować za 1 zł i reklamacyjne przedłużyli o rok :)
Teraz się już nie da tak niską kwotę

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ