Mesh do Huawei CPE Pro 2

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
meehow
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-11-25, 20:24
Lokalizacja: Szkocja

Mesh do Huawei CPE Pro 2

Post autor: meehow »

Witajcie,

Mam Huawei CPE Pro 2 i od strony WANu wszystko śmiga. Od strony WiFi potrzebuję wzmocnienia sygnału, bo nie starcza na dom. W zasadzie wystarczyłby mi jeden, maksymalnie dwa wzmacniacze sygnału, ale zależy mi na meshu.

Mam stary TP-Link TL-WR1043ND z Gargulcem, który wcześniej był moim AP. Jak go ustawiłem w tryb mostek/repeater podając to samo SSID co routera Huawei, to o dziwo (dla mnie) zaczął się zachowywać jak mesh i urządzenia końcowe bardzo ładnie się same przełączały. Było to widać po zasięgu, który spadał jak się oddalałem od Huawei i wzmacniał się, gdy się zbliżałem do TP-Linka. Problem z TP-Linkiem jest niestety taki, że prędkość WiFi jest dużo niższa z racji wieku urządzenia, a poza tym mam wrażenie, że nie wyrabia od strony CPU/pamięci. Tak czy siak muszę go na coś wymienić.

Pytanie jest takie: co taniego możecie polecić, na co mogę wgrać Gargulca i będzie robiło za meshowy wzmacniacz i będzie obsługiwało WiFi 6, tak żeby prędkość była na poziomie WANu 5G?

A może nie ma sensu się tak bawić i po prostu kupić jakiś gotowy zestaw mesh? Jeśli tak, to co polecanie w sensownych cenach oraz zasadnicze pytanie: czy w takim razie muszę kupić 2 urządzenia - jedno od strony swojego WANu podłączone do Huawei jak zwykły AP, a drugie jako klient meshowy tego pierwszego? Czy może wystarczy jedno urządzenie, które od razu połączy się z Huawei jako klient mesh, tak jak to zrobił TP-Link z Gargulcem?

Pozdrowienia i dzięki!

Michał
ODPOWIEDZ