Pomoc z doborem sprzętu i operatora

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PiotrS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2023-12-23, 15:47

Pomoc z doborem sprzętu i operatora

Post autor: PiotrS »

Cześć,

potrzebowałbym pomocy z doborem sprzętu i operatora, w nowym domu nie zapowiada się na światłowód w najbliższej przyszłości więc zostaje Internet mobilny.
Miejscowość Toporowice, gmina Mierzęcice. Poniżej screeny z testow. Tmobile, play, plus, orange (netmonster nie wiem czemu wykrywał orange jako t-mobile)
https://imgur.com/a/KG1txIJ

Play coś szwankował, duży ping strasznie był przy teście. Po świętach mogę powtórzyć.
Test był wykonany z domu. Telefon Samsung galaxy S21.
Co do kwoty na sprzęt to szczerze nie wiem jakie są realia, fajnie by było zamknąć się w 1.5 tys za router i antenę, ale oczywiście im mniejsza kwota tym lepiej.
Druga kwestia to wifi w domu, skrętka jest puszczona między garażem, strychem, 2 pokojami na górze i salonem na dole, jakie stojące access pointy są teraz warte uwagi?

Z góry dziękuję za pomoc i wesołych świąt życzę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc z doborem sprzętu i operatora

Post autor: matek451 »

Wszyscy operatorzy wisza na maszcie PLUSA w Toporowicach, najwyzej PLUS,NA lte ma LTE1800+900, liczy się tylko to pierwsze, do tego 5G2600, sektory na Przeczyce, Dąbie i Sadowie. W testach 2 sektor i dobre parametry sygnału, prędkość o 13 super ale trzeba sprawdić wieczorem, w PLUSIE raczej i tak korzystAć z 5G2600.
Ponizej anteny NetWorks na pozwoleniu Orange, LTE2100+1800+800 dla niego i T-mobile. Sektory na azymuty 60,1800,300. W testach korzystasz z 2 sektora, parametry sygnału na 1800/2100MHz poprawne, speedtesty dla obydwu o 13 OK ale tez trzeba sprawdzić wieczorem'
.Play wisi najnizej, LTE2600+2100+1800+800 a sektory na 0,120,240. W testach 2 sektor , jako podstawowe LTE2100, parametry sygnału słabe, SINR też, do tego w sasiadach PCI z 3 sektora, zblizone parametry sygnału. Jesteś pomiędzy sektorami 2 i 3, stad takie problemy.
W sasiadach pojawia się PCI 412 z innego BTS-A, co ciekawe na LTE800 na nim poprawne parametry sygnału, trudno zlokalizować z którego to BTS-a.
Na dziś wybrałbym PLUSA i jego 5G , na testy bierzesz MC889+T300, koszt za sprzęt w ratach 519 zł, wart 3 x tyle.
ODPOWIEDZ