WZMACNIACZ SYGNAŁU WI-FI - RANGE EXTENDER

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
6G_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2024-01-10, 11:35

WZMACNIACZ SYGNAŁU WI-FI - RANGE EXTENDER

Post autor: 6G_ »

Szukam wzmacniacz sygnału WiFi do mieszkania (niestety sygnał już przez dwie ściany z routera Vectry ledwo dochodzi).
Co polecacie? Chciałbym możliwie dobre rozwiązanie i nie za drogie (100-150 zł) - co polecacie? Pod WiFi 2.4 i 5 GHz, mile widziane też wejście Ethernetowe. Wzmacniacz wkładany do kontaktu 230V.

Dzięki!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WZMACNIACZ SYGNAŁU WI-FI - RANGE EXTENDER

Post autor: wojteks »

Kabel ethernet.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: WZMACNIACZ SYGNAŁU WI-FI - RANGE EXTENDER

Post autor: vegas »

6G_ pisze:Szukam wzmacniacz sygnału WiFi do mieszkania (niestety sygnał już przez dwie ściany z routera Vectry ledwo dochodzi).
Co polecacie? Chciałbym możliwie dobre rozwiązanie i nie za drogie (100-150 zł) - co polecacie? Pod WiFi 2.4 i 5 GHz, mile widziane też wejście Ethernetowe. Wzmacniacz wkładany do kontaktu 230V.

Dzięki!
Jeśli masz dosyć solidne przeszkody to popatrz na rozwiązania powerline po sieci elektrycznej lub wifi mesh ale to to raczej przekroczy kwotę którą zakładasz.
wojteks pisze:Kabel ethernet.

Kod: Zaznacz cały

bez-kabli.pl
;)
6G_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2024-01-10, 11:35

Re: WZMACNIACZ SYGNAŁU WI-FI - RANGE EXTENDER

Post autor: 6G_ »

Tak postawiłem ostatecznie na PLC (mogę podwoić budżet). Podoba mi się coś pokroju Adapter powerline TP-Link TL-PA4010P Kit.

Tylko znalazłem takie które mają jedynie Ethernet 10/100, a chciałbym takie które mają zarówno LAN jak i WLAN (jednym z odbiorców jest tablet, a więc WiFi też jest potrzebne). Na końcu domu, chciałbym korzystać z IPad i lapka na Ethernet. Mile widziany GbE, 100 MBit to już przestarzały standard, skoro przepustowość jest na poziomie 600 MBit.
ODPOWIEDZ