Antena zew do Routera Acer Predator Connect X5

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ni33lll
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2024-01-19, 11:24

Antena zew do Routera Acer Predator Connect X5

Post autor: Ni33lll »

Witam serdecznie,

Posiadam router Acer Predator Connect X5.

Sieć PLAY
W specyfikacji jest napisane, że posiada możliwość podpięcia zewnętrznej anteny TS9
Obecnie na wbudowanej antenie mam transfery w dzień 70mbit/20. Jednak wieczorami drastycznie spada czasem nawet do 8mbit/2
Pytanie brzmi, Jaką antenę najlepiej kupić do tego routera (działającą) i czy to poprawi nieco sytuację.

Do najbliższego nadajnika mam 1,5k (Kielce - nadajnik Za Walcownią 2)
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Antena zew do Routera Acer Predator Connect X5

Post autor: Mig25 »

Skoro router "gamingowy" nie daje rady to pewnie niewiele da się zrobić ;)

A tak poważnie , to możesz podjechać w tych godzinach pod ten BTS , stanąć na Twoim kierunku powiedzmy 250m od niego i wtedy sprawdzić jakimś współczesnym telefonem jakie są realne możliwości tego nadajnika. Jeśli będzie podobnie ,to niestety...

Może inny operator ma bliżej i lepsze możliwości ?
Ni33lll
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2024-01-19, 11:24

Re: Antena zew do Routera Acer Predator Connect X5

Post autor: Ni33lll »

Sprawdzę dziś wieczorem. W mojej Lokalizacji raczej ten jest najbliżej.

Może ktoś z forumowiczów posiada ten router i bawił się w zew antenę i może polecić jakąś działającą. Kupiłem na allegro ostatnio coś takiego: https://allegro.pl/oferta/antena-dual-4 ... 3891850539

Jednak zwróciłem bo zero reakcji po podłączeniu do routera i przełączeniu na zewnętrzną antenę :)

Więc już nie wiem czy ta antena to zwykły elektrośmieć czy zwyczajnie ten router nie działa z tą anteną :)
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Antena zew do Routera Acer Predator Connect X5

Post autor: Mig25 »

Może być tak ,że te gniazda TS9 co w nim są , są tylko na częstotliwość 5G 3,5GHz , stąd na pasmach LTE po prostu nic nie dadzą. Tak przeważnie w routerach 5G jest, choć oczywiście może być tu wyjątek, ale jeśli piszesz ,że w ogóle zero reakcji na sygnał ....
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Antena zew do Routera Acer Predator Connect X5

Post autor: Anil321 »

Najpierw warto sprawdzić speedtest przy nadajniku, bo możemy dywagować a finalnie okaże się, że żadna antena nie pomoże. 70/20 to niektórzy chcieliby mieć w dzień :D Aczkolwiek skoro wieczorem spada to pewnie wiara wpada, odpalają wszystko i nadajnik się zapycha.

A ktoś wie czy do Acera jest coś ala HManager w Huawei? Bo może pobawienie się pasmami by coś dało.
ODPOWIEDZ