Ustawienie anteny lte

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
b_laszkiewicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-02-08, 20:12

Ustawienie anteny lte

Post autor: b_laszkiewicz »

Cześć Panie i Panowie.

Walczę już dłuższy czas z ustawieniem internetu LTE.

Po krotce sytuacja. Do nadajnika mam 1,35km. Z dachu widzę nadajnik. Antenę LTE mam KASER K5GPB14V3 posadzona na dachu i skierowana na nadajnik. Antena podłączona dwoma kablami do routera Huawei B525. Od anteny do routera idzie kabel koncentryczny ok 10-15m zarobione z obu stron kompresyjne złącza i przejściówki na N od strony anteny i na Sma od strony routera.

Zasięg niby ok ale nie mogę wyciągnąć więcej jak 70-80Mbit. Wcześniej zanim kupiłem antene miałem antenki od routera DLINK DWR-921 jakoś tam poustawiane w domu różne strony i dochodziło do 150Mbit. Ale niestabilnie stąd opcja z antena. Niby wszystko ustawione, wrzucam filmik z Huawei Managera jak się zachowują parametry. Rzućcie okiem proszę, powiedzcie na których się skupić i jak ew ustawić antenę żeby było dobrze. Moze jakiś Miernik jest którym da się mierzyć parametry na antenie?

https://filetransfer.io/data-package/e3NjEtdl#link filmik z Huawei Manager

Internet lte PLAY
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ustawienie anteny lte

Post autor: matek451 »

A co w tym dziwnego, slaby router i egzotyczna antena więc jak na ten dystans to na LTE2600 parametry sygnału dostateczne, do tego to 2 sektor więc klientów też nie brakuje.
b_laszkiewicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-02-08, 20:12

Re: Ustawienie anteny lte

Post autor: b_laszkiewicz »

matek451 pisze:A co w tym dziwnego, slaby router i egzotyczna antena więc jak na ten dystans to na LTE2600 parametry sygnału dostateczne, do tego to 2 sektor więc klientów też nie brakuje.
A jaki zestaw polecasz?
ODPOWIEDZ