Czy da się przełączyć AIMesh ustawiając odpowiednią regułę: ASUS RT-AX5400 + Asus RP-AX58

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tiko35
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-06-23, 21:27

Czy da się przełączyć AIMesh ustawiając odpowiednią regułę: ASUS RT-AX5400 + Asus RP-AX58

Post autor: tiko35 »

Hej, mam internet w Play: Huawei 5G CPE MAX + do tego dokupiłem: router ASUS RT-AX5400 + Asus RP-AX58
Skonfigurowałem sieć mesh, ale problem jest taki, że jak przechodzę laptopem z jednego pomieszczenia do drugiego to nie zmienia mi się urządzenie do którego podłączony nawet pomimo mniejszego zasięgu.
Czyli przykładowo w sypiali mam: Asus RP-AX58, full zasięg. Przechodzę do pokoju, tam mam ASUS RT-AX5400 (full zasięg), ale wciąż jest też widoczny Asus RP-AX58. I myślałem że to będzie działać tak, że jak wykryje że jestem na urządzeniu z mniejszym zasięgiem to przełączy mnie automatycznie na ten z większym.
Czy da się taką regułę ustalić (albo np. że poniżej jakiegoś zasięgu by przełączał na inny).
I jeszcze jedna kwestia bo wydaje mi się że na meshu i tak prędkości są niższe (na tym drugim urządzeniu), pytanie czy da się to jakoś poprawić/ samymi ustawieniami routera/ jeśli tak to co ustawić/ mam np. opcję 160 mhz i sporo innych opcji w tym routerze
ODPOWIEDZ