Twój adres IP ... został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1733
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Twój adres IP ... został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów

Post autor: Mig25 »

A dziś coś zupełnie z innej beczki 78.30.75.22
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Twój adres IP ... został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów

Post autor: wojteks »

W blokowanych przez forum mam tylko jedno IP z 78.30.x.x czyli 78.30.227.222
Nie pomagam na PW!
rellfff
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2014-07-17, 18:00
Lokalizacja: Polska

Re: Twój adres IP ... został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów

Post autor: rellfff »

5.173.180.46 - proszę o odblokowanie bo nie mogę z komputera pisać odpowiedzi.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Twój adres IP ... został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów

Post autor: wojteks »

Nie mam na to wpływu, te IP są blokowane poza forum.
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1733
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Twój adres IP ... został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów

Post autor: Mig25 »

@wojteks, spójrz na to ze strony forumowicza , może wejść na forum , może się zalogować ,otrzymywać i wysyłać PW , przeglądać forum , i w końcu decyduje się napisać posta , sprawdza , pieści go , w końcu naciska przycisk Wyślij ... i d... zamiast wysłać informacja , że Twój adres IP został zablokowany. To strasznie irytujące to raz , a dwa całkowicie niezrozumiałe dla laika , że te IP są blokowane poza forum.... Nie zauważyłeś ,że w ostatnim czasie forum jakby zamarło .... Ktoś kto napisze posta i mu taki tekst się wyświetla po prostu rezygnuje...
arekm
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-18, 13:44
Lokalizacja: Polska

Re: Twój adres IP ... został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów

Post autor: arekm »

Błąd pojawia się wewnątrz kodu html forum więc mechanizm finalnej decyzji jest zaszyty w samym forum - tak to wygląda. Może odpytywać zewnętrzne rzeczy ale pełnia władzy i tak jest na poziomie forum. Dobrze myślę czy jest inaczej?

Jak inaczej to czy osoba władająca serwerem / konfiguracją cloudflare / konfiguracją tego blokowania kompletnie ma gdzieś sprawę i nie chce pomóc?

94.254.130.29
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 507
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Twój adres IP ... został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów

Post autor: alias »

arekm pisze: 2024-04-16, 20:54 Błąd pojawia się wewnątrz kodu html forum więc mechanizm finalnej decyzji jest zaszyty w samym forum - tak to wygląda. Może odpytywać zewnętrzne rzeczy ale pełnia władzy i tak jest na poziomie forum. Dobrze myślę czy jest inaczej?
Na niektórych polskich hostingach gdy korzysta się ze współdzielonych serwerów też są takie blokady na które użytkownik nie ma wpływu.
Nie wiem jak jest na tym forum, ale może problem leży w podobnym mechanizmie?
arekm
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-18, 13:44
Lokalizacja: Polska

Re: Twój adres IP ... został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów

Post autor: arekm »

Huh, hosting wstrzykujący kod w Twoją własną aplikację i to jeszcze bez możliwości kontroli tego? Nie słyszałem o takim. (blokady narzucone owszem, w hostingach bywają ale nie wewnątrz aplikacji klienta).

ps. chętnie poczytam o takim hostingu więc jak jakieś linki to poproszę choćby i prywatną wiadomością
Awatar użytkownika
bobix
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-07-07, 17:08
Lokalizacja: Brzeźce, Warszawa

Re: Twój adres IP ... został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów

Post autor: bobix »

A można prosić o odblokowanie 195.88.18.xx ?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1733
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Twój adres IP ... został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów

Post autor: Mig25 »

78.30.73.36
ODPOWIEDZ