Pomoc przy zmianie sprzętu, router + antena zewnętrzna

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pixu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2024-02-19, 22:07

Pomoc przy zmianie sprzętu, router + antena zewnętrzna

Post autor: pixu »

Cześć.
Na początku chciałbym się przywitać, ponieważ jestem tu nowy.
Przeczytałem kilkanaście może trochę więcej tematów na tym forum odnośnie doboru sprzętu, anteny, bts itp. natomiast większość opiera się na indywidualnym dopasowaniu pod lokalizację lub/i nadajnik.

Już piszę o co chodzi.
Zawsze miałem stałe łącze natomiast przeprowadziłem się do nowego domu (w końcu) co związało się ze zmianą dostawcy internetu jak i typu łącza.
Mieszkam na wsi, miejscowość to 13-200 Burkat w woj. war-maz. Najbliższy nadajnik mam w miejscowości Filice oraz w Komornikach. Aktualnie "działam" na pożyczonym starym routerze D-LINK DWR-921 oraz karcie sim od operatora Orange. Aktualnie prędkości jakie osiągam to między 40 a 60 Mbps.

Prosiłbym aby ktoś pomógł mi dobrać nowy router oraz antenę. Budżet jakim dysponuję to ok 1500 zł. Jeśli trzeba będzie dorzucić 100 czy 200 zł to jest taka możliwość.

Mam kartę Orangę bez limitu internetu i nie chciałbym zmieniać operatora i wiązać się umową. Posiadam ofertę Orangę Flex i chciałbym przy niej pozostać.

Dużo czytałem o agregacji pasm, QAM256, MIMO 2x2, cat 16,18, 19, 20, różnego rodzaju anteny dookólne, kierunkowe, horyzontalne, wertykalne itp. ale tego jest tak dużo, że szary człowiek dostaje już omamów :)
Proszę pomóżcie.

PS.
Miałem na próbę zestaw ODU-IDU z T-mobile gdzie włożyłem kartę sim od Orange, antena była w domu na parapecie skierowana w stronę nadajnika i uzyskiwałem prędkości rzędu 120 Mbps na 1 kresce zasięgu sprawdzanej w aplikacji co było już w miarę zadowalające.

PS 2.
Myślałem o "gotowcach" czyli o tym zestawie z T-Mobile (z kartą Orange) albo o ZTE 889 + T3000.
ODPOWIEDZ