Nowy router/modem 5g- jaki? Wifi niekonieczne, wybór agregacj- i tak

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Nowy router/modem 5g- jaki? Wifi niekonieczne, wybór agregacj- i tak

Post autor: tomasi »

Hej, poszukuję nowego routera 5g, który zastąpi model b818, mam też mc801a, ale nie jestem przekonany.
Generalnie wifi nie jest w ogóle ważne i tak wyłączam, generalnie pewnie podepnę go jako bridge.
W każdym bądź razie zależy mi, abym mógł sobie swobodnie wybierać agregacje- zarówno LTE, jak i 5G, czy też 5G/LTE- najlepiej natywnie z oprogramowania.
Generalnie router będzie w domu, może mieć wyjście na anteny zewnętrzne, ale nie musi.
Czy jest coś takiego na rynku, czy wszystko jest okrojone i trzeba rzeźbić?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy router/modem 5g- jaki? Wifi niekonieczne, wybór agregacj- i tak

Post autor: matek451 »

A dlaczego nie MC801a, ogólnie to trudno znaleźć sprzęt z 5G z funkcjami o których piszesz poza ZTE, od tego producenta MC889/MC888/MC889 Pro Ia z innych pewnie Cudy P5 czy modele Mikrotik Chateau 5G w kosmicznych cenach.
tomasi
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-18, 09:16

Re: Nowy router/modem 5g- jaki? Wifi niekonieczne, wybór agregacj- i tak

Post autor: tomasi »

matek451 pisze: 2024-02-22, 09:22 A dlaczego nie MC801a, ogólnie to trudno znaleźć sprzęt z 5G z funkcjami o których piszesz poza ZTE, od tego producenta MC889/MC888/MC889 Pro Ia z innych pewnie Cudy P5 czy modele Mikrotik Chateau 5G w kosmicznych cenach.
MC801A, u mnie działa nie do końca tak jakbym chciał. Kiedyś było ok, ale po update, spowolniły się transfery- wrażenie takie, że b818 działa jakoś stabilniej- zdarzają mi się przerwy w wifi- być może to kwestia innego routera, postawię go od początku jak znajdę czas i zweryfikuję ostatecznie. Musiałem też przeprogramować na inny soft (wybralem tmobile- jako, że mam kartę od tego operatora).
Mam na razie bieda 5g, ale nie mogę zagregować w ogóle 5g z lte, więc...
Biorę pod uwagę MC888 jako nowszy, generalnie wolałbym coś na x62 czy też x65.
ODPOWIEDZ