Kamera na działkę bez prądu i internetu

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
CincinCm
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2022-01-12, 16:27

Kamera na działkę bez prądu i internetu

Post autor: CincinCm »

Cześć,
znalazłem takie urządzenie w internecie. Czy ktoś z Was miał styczność z takim gadżetem?
Nie oczekuje super efektów. Chciałbym aby było wiadomo czy ktoś nie szkodzi i byłoby super gdyby było widać czy pszczoły się nie roją :)
Zasięg do masztu networks to około 1km w linii prostej z super przejrzystością. Osiągane prędkości na telefonach są bardzo zadowalające, także o zasięg czy prędkości się nie martwię - jeśli chodzi o plus / tmobile / orange.

Ps. jeśli nie to to może ktoś ma coś innego sprawdzonego?

https://allegro.pl/oferta/kamera-solarn ... 4135385412
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kamera na działkę bez prądu i internetu

Post autor: wojteks »

Przy założeniu że jest lato to spokojnie powinien się akumulator naładować (tak marzec-październik), od listopada do lutego nie koniecznie się naładuje więc jak nie kupisz i sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz. Co do wychwycenia rójki pszczół to wątpię abyś ją zobaczył a z 10m już będą problemy z rozpoznaniem osoby.
Nie pomagam na PW!
wojtekPBK23
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2023-11-02, 22:07

Re: Kamera na działkę bez prądu i internetu

Post autor: wojtekPBK23 »

Nie wiadomo co to za firma i z którym serwerem chińskim się łączy.....
CincinCm
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2022-01-12, 16:27

Re: Kamera na działkę bez prądu i internetu

Post autor: CincinCm »

Dzięki za opinie.
A polecicie jakaś kartę na użytek kamery, oprócz play?
Ps. W formie żartu, jak do Chin wyślę mi niechcianego osobnika to jest na to moja zgoda 🙂
wojtekPBK23
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2023-11-02, 22:07

Re: Kamera na działkę bez prądu i internetu

Post autor: wojtekPBK23 »

Konieczność łączenia się do chińskich serwerów zamiast europejskich, nie sprzyja niezawodności.
Twój wybór.
CincinCm
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2022-01-12, 16:27

Re: Kamera na działkę bez prądu i internetu

Post autor: CincinCm »

Dwa tygodnie testów i na razie jest ok. Ładowanie cały czas na 100%, panel łapie nawet w jak jest szarówka.
Jakoś połączenia LTE gorsza niż na komórce, ale wystarcza na obsługę kamery. Do moich zastosowań jestem póki co zadowolony.
ps. jeden intruz złapany
ODPOWIEDZ