Prośba o pomoc - Router czy Access Point?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gollden
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-25, 12:41

Prośba o pomoc - Router czy Access Point?

Post autor: Gollden »

Witam,
Mam w domu laptopa z WIFI i użytkuję internet w sieci, która oparta jest na neo+ i ja jestem jednym z jej użytkowników. Internet mam dostarczony poprzez kabel bodajże RJ45. I tu moje pytanie. Proszę o radę fachowców, co mi jest potrzebne, abym miał w swoim całym domu (ok. 80m2) bezprzewodowy internet. Ten kabel, co do mnie dochodzi od sąsiada mam podpiąć pod jakiś Access Point, Router czy coś innego? Proszę o radę jak najtaniej to rozwiązać i jaki wybrać sprzęt.
Pozdrawiam.


Edycja: Moderator ->sardo nunspa
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Prośba o pomoc - Router czy Access Point?

Post autor: sardo nunspa »

Po pierwsze - nie tytułujemy wątków – pomocy, proszę o pomoc, trzeba w temacie napisać, o co Ci chodzi.
Po drugie - nie to forum, przenoszę temat do Internet radiowy

Trzeba by kupić router bezprzewodowy albo jeżeli sąsiad ma Livebox i mieszka za scianą, możesz spróbować, czy sygnał nie przebija się do Ciebie. Jeżeli łapie, to nic nie potrzebujesz. Znam takich, którzy w ten sposób podkradają intenet :wink:
Latka lecą...
Gollden
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-25, 12:41

Re: Prośba o pomoc - Router czy Access Point?

Post autor: Gollden »

Dziękuję.

Edycja: Moderator ->sardo nunspa

który Router do zbudowania bezprzewodowej sieci w mieszkaniu (80m2):

D-Link Wireless Router DI-524

czy

Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL ??
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Prośba o pomoc - Router czy Access Point?

Post autor: sardo nunspa »

Jeżeli Twoja karta sieciowa Wi-Fi obsługuje 802.11g lub 802.11b tak jak stoi w opisie Linksysa WRT54GL ( a pewnie obsługuje) to możesz wybrać linsys. Jest to moja prywatna opinia - przedkładam Linksysa nad D-Linka.
Radzę też poczytać subforum internet radiowy, używając wyszukiwarki będziesz mógł zapoznać się z opiniami innych użytkowników na temat routerów.
poczytaj
tu
tu
Latka lecą...
ODPOWIEDZ