HSDPA w Plusie

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

HSDPA w Plusie

Post autor: krzysztof.wojcik »

W 2006 r. Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus GSM i Sami Swoi, zamierza uruchomić bezprzewodową transmisję danych w technologii HSDPA - poinformowała we wtorek firma Option, która jest dostawcą kart (modemów) używanych do bezprzewodowej transmisji danych. HSDPA umożliwia transmisję danych z prędkością ok. 1,8 Mb/s, czyli pięć razy większą niż w sieciach trzeciej generacji (UMTS). Producenci sprzętu spodziewają się, że w 2007 r. HSDPA podwoi prędkość - docelowo do 14,4 Mb/s. Option dostarczy Polkomtelowi karty dostosowane do HSDPA. Takie karty firma już sprzedaje PTK Centertel oraz PTC.

Źródło: www.rzeczpospolita.pl
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: HSDPA w Plusie

Post autor: marcin »

Dzięki za Newsa. Wszystkie tego typu posty wraz z linkiem do źródła, są wyjątkowo mile widziane na forum.
etes

Re: HSDPA w Plusie

Post autor: etes »

Ciekawe jakie bądą opłaty :lol:
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: HSDPA w Plusie

Post autor: klisza »

Zastanawiam się, czy mając iPlusa będę mógł korzystać z HSDPA w ramach abonamentu. Przecież HSDPA jest częścią UMTSu, a w umowie mam napisane, że mam nieograniczony dostępdo internetu w technologii UMTS.
Stone

Re: HSDPA w Plusie

Post autor: Stone »

Witam
właśnie u mnie modem pokazał ze jestem w zasięgu HSPDA (Warszawa - Marysin)
i znalazłem takie INFO
http://www.telepolis.pl/news.php?id=6766
ODPOWIEDZ