Nokia 6230i - czybżby coś było zepsute?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adis

Nokia 6230i - czybżby coś było zepsute?

Post autor: Adis »

Witam ! mam taki problem ! Ostatnio byłem z laptopem i moja Nokią 6230i w małym miasteczku. Zasięg tam był na 7 kresek ok 5. Gdy jednak zszedłem do piwnicy to zasiegu czasem w ogóle nie było lub maksymalnie 1-2 kreski. Ok, jak juz miałem te 1-2 kreski odpaliłem laptopa, i chcę sobie wejść do neta...a tu zonk...nie mogłem nawiazać połączenia !! komputer sie logował i logował do sieci ale za Chiny się niezalogował. Gdy poszedłem z piwnicy i było tak 5 kresek zasięgu to wszystko było ok ! Dlaczego jak były 1-2 kreski zasięgu nie chciał nawiązać połączenia ?? Przecież dzwonić mogłem ! A wg. mapki orange byłem w zasięgu EDGE !! Proszę o pomoc
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Nokia 6230i - czybżby coś było zepsute?

Post autor: NewWalk »

Ja jak jestem na uczelni i mam zajęcia w katakumbach (czyt. piwnica) to też mam podobne problemy. Albo się nie loguje, albo po zalogowaniu, żadna strona się nie chce otwierać. Tylko komunikatory działają mi wtedy.

A co do mapki orange to ona pokazuje zasięg poza budynkami :)
Adis

Re: Nokia 6230i - czybżby coś było zepsute?

Post autor: Adis »

Ale telefon jest sprawny ? To jest wina telefonu czy operatora?
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Nokia 6230i - czybżby coś było zepsute?

Post autor: NewWalk »

Wina operatora, a dokładniej zasięgu w piwnicy :)
Telefon jest OK moim zdaniem.

jak już napisałem podobnie mam jak jestem z laptopem z kartą option globetrotter fusion+ w piwnicach :?
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Nokia 6230i - czybżby coś było zepsute?

Post autor: sardo nunspa »

:lol: czytałem że internet można puszczać wodą, że można z prądem przesyłać ale żeby ziemia przewodziła to jesczce nie :lol: .
Wszelki internet dostarczany przez fale radiowe jest tym bardziej tłumiony im więcej przeszkód napotka na drodze od nadajnika do odbiornika. Oczywiście można zrobić EDGE w piwnicy wystarczy zakupić urządzenie wzmacniające sygnał w budynkach ceny od 2000zł :wink:

przenoszę do telefony i internet komórkowy
Latka lecą...
ODPOWIEDZ