Modernizacja BTS

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mateusz

Modernizacja BTS

Post autor: Mateusz »

Witam
Wczoraj zakupiłem w Orange ich reklamowany szybki internet z kartą SE GC89. No i jako, ze przebywam w 2 lokalizacjach, podłączyłem się w pierwszej no i uradowałem się, że mam EDGE a transfer na poziomie SDI czyli 10-13 KB/s. Pomyślałem, ze nie jest to max, bo orange oferuje więcej i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> w domu będzie lepiej, bo mam nowy (1,5 roku) BTS pod oknem (20m od okna). No i niestety zonk :-( podlączyłem sie w domu a tumi pięknie oporgramowanie pokazało połączenie GPRS ;-( i stąd moje pytanie, czy jeśli dany BTS nie wspiera EDGE to można oczekiwać, ze chłopcy z Orange cos poprzełączają i EDGE będzie? Czy już tak zostanę? :-(
Dodam jeszcze, że najlepsze jest to, że karta umieszczona w laptopie WIDZI bezpośrednio maszt (jak napisałem, to jest 20m od okna). A może ja mam coś źle ustawione i EDGE jednak jest?
Dzięki za odp
Pozdrawiam
Mateusz
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modernizacja BTS

Post autor: zDaleKi »

Mateusz pisze: bo mam nowy (1,5 roku) BTS pod oknem (20m od okna). No i niestety zonk :-( podlączyłem sie w domu a tumi pięknie oporgramowanie pokazało połączenie GPRS ;-( i stąd moje pytanie, czy jeśli dany BTS nie wspiera EDGE to można oczekiwać, ze chłopcy z Orange cos poprzełączają i EDGE będzie?
Szansa jest, że zrobią mały upgreade BTSa i to nawet duża.
Pytanie pozostaje tylko kiedy?
Za dzień, za miesiąc, za rok?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
adams

Re: Modernizacja BTS

Post autor: adams »

może w oprogramowaniu modemu jest opcja żeby wymusić edge, modem wyłapuje silniejszy sygnał i działa na gprs. tak sie dzieje w przypadku bluconektu nie wymusisz umts i działasz na gprs.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Modernizacja BTS

Post autor: Szadzik »

adams pisze:może w oprogramowaniu modemu jest opcja żeby wymusić edge, modem wyłapuje silniejszy sygnał i działa na gprs. tak sie dzieje w przypadku bluconektu nie wymusisz umts i działasz na gprs.
U mnie (Orange, Chełm w woj. lubelskim) też ustawiając na 1800 mam nonstop połączenie EDGE na 4-5kreskach (z 5) (antena o zysku 7db) a jak włączę na automat to mam nonstop 5kresek/5 ale czasami mam EDGE a czasami przełącza się na GPRS.
Back to the Future ;)
Gość

Pytanko

Post autor: Gość »

Wobec powyższych postów, radzicie spróbować przełączyć się na 1800 ? No i jescze pytanie, jak zadzwonię do BOK to czy tam są na tyle zorientowani, aby powiedzieć, czy dany BTS obsługuje EDGE? Najlepsze jest to, że na mapie zasięgu Orange EDGE jest w mojej miejscowości :-)
Zgodnie z opisem na http://www.poznan.gsm.g.pl/wlkp/b-photo ... ok=Tarce-I
mój bts (no bo to jest właśnie mój BTS) pracuje on w paśmie 900, więc nie wiem czy przełączenie na 1800 coś da. Z drugiej strony nie wiem na ile te informacje są aktualne
M[/quote]
ODPOWIEDZ