GTMM problem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zbik1967
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-14, 19:23
Lokalizacja: ?l?sk

GTMM problem

Post autor: zbik1967 »

Witam! Jestem nowym użytkownikiem tego forum dlatego proszę o wyrozumiałość i przepraszam za ewentualne irytujące głupoty, które może poniżej wypiszę, ale przed napisaniem tego postu spróbowałem poszukać odpowiedzi na tym forum i niestety nie znalazłem. Otóż od kilku tygodni korzystam z modemu Option GT 3+, do tej pory uzywałem programu BE z Orange i działał dość sprawnie chociaż prędkości na EDGE pozostawiały wiele do życzenia (między 60 a 80 w porywach 100 ale jak czytałem na forum to chyba norma) chwilami udało mi się działać pod HSDPA. Ale dzisiaj za namową sprzedającego mi ten modem postanowiłem zainstalować GTMM i tu zaczęły się kłopoty. Wpierw ściągnąłem sobie soft ze strony ERY. Instalacja bez problemów, ale z chwilą uruchomienia najpierw pojawiał się komunikat żądania połaczenia z BE, więc odinstalowałem Jak już ruszył to po ok 3 minutach nagle diody na modemie zaczęły błyskać jak zwariowane i wyświetlacz zrobił się czarny, jedyne co dało się zrobić to wyłączyć komputer brutalnie przyciskiem. Kolejne próby z podobnym efektem. Odinstalowałem i ściągnąłem gtmm-a z linka podanego w podpiętych na tym forum. Po uruchomieniu efekt ten sam. Po kilku minutach pracy, nagle ekran gaśnie a diody na modemie wariują. Modem został poprawnie zainstalowany.
Mam nadzieję, że ktoś wie w czym tkwi problem, z góry dziękuję za porady i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GTMM problem

Post autor: Jaco »

zbik1967
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-14, 19:23
Lokalizacja: ?l?sk

Re: GTMM problem

Post autor: zbik1967 »

Dzięki!
Przeczytałem, ale nie jest to dla mnie zbyt pocieszające bo ja mam sterowniki ściągnięte z Ery i gtmm również ściągnięty z Ery i takie numery mi robi nadal. Kiedy korzystałem a aplikacji BE Orange wszystko śmigało dobrze, żadnych zawieszeń czy kłopotów z uruchomieniem.
No cóż, będę musiał eksperymentować dalej, boję się tylko czy modem się nie zawiesi jak w przypadku jednego z forumowiczów z tamtego wątku.
Pozdrawiam, Zbyszek

Post 2
WItam ponownie! Dzisiaj uruchomiłem ponownie pod gtmm ściągniętym z Ery i jak do tej pory (a minęło własnie 8 minut) działa poprawnie, tylko strasznie długo uruchamia się... Mam pytanie, czy wyczyszczenie wszystkiego i wgranie niejako de novo i softu i sterowników może cos poprawić w funkcjonowaniu tzn. żeby nie było zawieszania całego kompa? I jeszcze jedno całkiem lamerskie pytanie, jak wymusić w gtmm żeby tylko łączył sie przez 3G? W BE było to proste, tutaj szukam i szukam i jakoś nie mogę znaleźć, wiem że mieć oczy nie znaczy widzieć dlatego proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Post 3

Niestety moja radość była przedwczesna, po 21 minutach nastała ciemność na ekranie i wariujące diody na modemie. Jestem w kropce bo nie wiem co dalej...

Dzieki za połączenie postów, ale dalej mam problem z moim modemem... Teraz zawiesza mi komputer nawet po 30 sekundach od uruchomienia. W zakładce Diagnostic sprawdziłem wersje firmware modemu - 3.20. Wróciłem do swojego starego GC75, wolny ale niezawodny.
--
Sklejenie postow przez Moderatora
(BliSki)&(Jaco)
Ostatnio zmieniony 2007-04-26, 18:55 przez zbik1967, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: GTMM problem

Post autor: Fanta »

Kolego @zbik1967 używamy opcji Obrazek
nie piszemy posta pod postem :!:
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
ODPOWIEDZ