Jak się przygotować -> wyjazd do Niemiec a Net

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
yoyo
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2007-05-11, 07:55
Lokalizacja: Wieliczka

Jak się przygotować -> wyjazd do Niemiec a Net

Post autor: yoyo »

Witam,
zacznę od tego że przed założeniem tego tematu, przeglądnąłem to forum wzdłuż i wszerz i chyba jestem już nieco zorientowany ale chciałbym jeszcze zasięgnąć informacji

otóż na początku czerwca wyjeżdżam do Niemiec (Monachium) i chciałbym mieć tam dostęp do internetu, przeglądałem oferty krajowych operatorów ale przy tych cenach w roamingu szybko zbankrutuje.

Postanowiłem kupić na allegro jakiegoś laptopa do 500 zł (czyli coś w okolicach 300-400 mhz) (mam ograniczone fundusze).
z tego co znalazłem na forum to mam dwie opcje:
1. Kupić kabel usb do mojego siemensa ax72, zdjąć simlocka i używac go jako modem na karcie jakiegoś niemieckiego prepaidowca.
2. Kupic jakiś modem wifi na pcmcia i poszukać tam darmowego internetu.

Proszę podpowiedzcie mi co wybrać, a może na wszelki wypadek obie te opcje ?

ad. 1. W opisach konfiguracji znalazłem też jakieś wzmianki o tym, ze aby korzystać z netu przez gprs trzeba w ustwieniach podać kupę parametrów odmiennych dla każdej sieci - nie znam języka więc pewnie trudno będzie mi je zdobyć :(
Nigdy też nie pracowałem na takim internecie - co to właściwie może ? na skypea pewnie nie ma co liczyć ale gg chyba pociągnie ?
No i czy nastawiać się na jakiegoś windowsa, czy raczej na linuksa, nie mam pojęcia jak to jest z kontrolą legalności w Niemczech.

ad. 2. Wyczytałem że większość hoteli w Monachium oferuje dostęp do internetu za pomocą wifi (nie wiem gdzie mnie firma zakwateruje) jeśłi mój hotel miałby internet w ofercie to czy wystarczy mi karta wifi za 30 zł z allegro czy lepiej pomyslec o takiej za 100 lub wiecej ?

EDIT: Modyfikacja tematu (uzupelnienie po ->) (BliSki)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak się przygotować

Post autor: zDaleKi »

yoyo pisze:Proszę podpowiedzcie mi co wybrać, a może na wszelki wypadek obie te opcje ?
Na wszelki wypadek ja bym wybrał na Twoim miejscu obydwie opcje, bo kto wie czy zasięg darmowego WiFi tam będzie.
yoyo pisze:Nigdy też nie pracowałem na takim internecie - co to właściwie może ? na skypea pewnie nie ma co liczyć ale gg chyba pociągnie ?
Tak jak na forum nie raz padło, do GG spokojnie się nada.
yoyo pisze:No i czy nastawiać się na jakiegoś windowsa, czy raczej na linuksa, nie mam pojęcia jak to jest z kontrolą legalności w niemczech.
Ja bym postawił na legalność.
yoyo pisze:ad. 2. Wyczytałem że większośc hoteli w monachium oferuje dostęp do internetu za pomocą wifi
Teoretycznie tak.
yoyo pisze: (nie wiem gdzie mnie firma zakwateruje) jeśłi mój hotel miałby internet w ofercie to czy wystarczy mi karta wifi za 30 zł z allegro czy lepiej pomyslec o takiej za 100 lub wiecej ?
Myśle, że do takiego celu tak tańsza też się "nada". Ale nie można wykluczyć, ze będą z nią jakieś problemy. Jeżeli też będziesz używał linuksa, to pamiętaj, że może on nie mieć driverów do tego systemu.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Jak się przygotować -> wyjazd do Niemiec a Net

Post autor: Fanta »

Ponieważ chodzi tu głównie o wybór sprzętu, przenoszę do: Co wybrać - sprzęt (Fanta)
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Jak się przygotować -> wyjazd do Niemiec a Net

Post autor: reilord »

Posiesze, ze w 99% hoteli z WiFi (nawet w polskich zajazdach klasy jednej gwiazdki) wypozyczaja klientom katre WiFi z wprowadzonymi parametrami, a jesli jakims cudem takiej opcji nie bedzie to zawsze mozna zamowic na ebay.de taka karte.
yoyo
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2007-05-11, 07:55
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Jak się przygotować -> wyjazd do Niemiec a Net

Post autor: yoyo »

wielkie dzieki za info, jak ktos ma jeszcze jakies pomysly to chetnie poczytam,
nadal nie wiem co z tymi parametrami do netu przez komorke (gprs) wg opisów na forum gdzies w ustawieniach trzeba wpisywać jakis ciągi znaków typu: *3****9#plus.gsm (sam to wymyłśliłem) albo podobne - nie znam niemieckiego ni w zab i moze byc mi ciezko znalezc takie parametry - pytam bo moze ktos zna ustawienia dla ktoregos niemieckiego operatora,
karte wifi i laptopa sprobuje kupic jeszcze w tym tygodniu i moze przejade sie na krakowski rynek i zobacze czy to dziala bo tam jest necik za free podobno,
w środe moze dowiem sie gdzie mnie zakwateruja to moze bede wiedział cos wiecej
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Jak się przygotować -> wyjazd do Niemiec a Net

Post autor: reilord »

Jak znasz Angielski to tez nie bedzie problemu, pojdziesz do salonu i tez sie dogadasz - sprawdzilem :)
yoyo
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2007-05-11, 07:55
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Jak się przygotować -> wyjazd do Niemiec a Net

Post autor: yoyo »

z moim angielskim jest troszke lepiej niz z niemieckim, ale też nie rewelacyjnie, sprobuje jeszcze poszukać na necie jakichś informacji (moja zona jest germanistką :)
ODPOWIEDZ