Modem Sierra AirCard 860 + simdata

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Modem Sierra AirCard 860 + simdata

Post autor: mar_kow »

Poprzedni mój post nawiązywał do poszukiwań nakładki programowej do Watchera (oprogramowanie karty) - voice tool. Używając standardowego sterownika można łączyć się z internetem, lecz jest możliwość odbierania połączeń głosowych poprzez zestaw słuchawkowy Nokia (mini jack 2,5). Potrzebna była nakładka programowa - która niestety na stronie producenta nie jest dostępna (prawdopodobnie odpłatnie). Szukałem jej ok. 2 mies na różnych stronkach...
"Szukajcie a znajdziecie" - znalazłem, zainstalowałem i ...rewelacja!!! - można odbierać połączenia, inicjować połączenia, jakość połączeń głosowych jest idealna (jak z telefonu). Nakładka pasuje również do europejskiej wersji AirCard 850.
Ogólnie modemik jest super! Pracuje z PlusGSM simdata - czułość modemu lepsza niż telefonu (Nokia 5140), no i oczywiście klasa 10 (w opisach mylnie 12) a nie 6 jak w przypadku telefonu. Brakowało mi tylko połączeń głosowych bo w przypadku dłuższego wyjazdu uruchamiam usługę iPlus. Dotychczas nikt wtedy nie mógł się dodzwonić do mnie... Ale teraz...
Jeżeli chcecie jakieś info - dołączać odpowidź (ewentualnie podzielę się programikiem...)
Ostatnio zmieniony 2007-05-19, 20:58 przez mar_kow, łącznie zmieniany 3 razy.
wo__jo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-05-07, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Modem Sierra AirCard 860 + simdata

Post autor: wo__jo »

Też jestem zachwycony tym modemem :D Ja mam 850 :D
Tylko nie rozumiem dlaczego cokolwiek poza Watcher instalowałeś wystarczy sciągnąć go ze strony SIERRY:?:. W Watcher są dwie zakładki DATA i VOICE :) wybierając VOICE możesz wykonywać połączenia głosowe.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modem Sierra AirCard 860 + simdata

Post autor: mar_kow »

Wersja 850 posiada Watchera (najnowszego) z zaimplementowanym voice tool... Natomiast Watcher 860-tki niestety nie. Pozainstalowaniu Watchera 850 był problem z połączeniem. Dopiero nakładka pomogła - rewelka!!
I mogę się cieszyć pełnią szczęścia posiadanego modemiku...
Ostatnio zmieniony 2007-05-19, 20:58 przez mar_kow, łącznie zmieniany 2 razy.
wo__jo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-05-07, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Modem Sierra AirCard 860 + simdata

Post autor: wo__jo »

Człowiek ciągle się uczy :wink:
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modem Sierra AirCard 860 + simdata

Post autor: mar_kow »

Po to właśnie są fora... :lol:
Ostatnio zmieniony 2007-05-19, 20:51 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
wo__jo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-05-07, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Modem Sierra AirCard 860 + simdata

Post autor: wo__jo »

Powiedz jeszcze jak z jakością rozmów :?: Nie wiem czy wiesz że można wysyłać pytanie do sieci np o stan środków na karcie bezpośrednio z Watcher
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modem Sierra AirCard 860 + simdata

Post autor: mar_kow »

Nie ma problemu - jakość połączenia głosowego całkowicie normalna (zestaw Nokia mini jack 2,5), wysyłając kody operatora otrzymuje się normalną odpowiedź jak w przypadku telefonu (*125# - ile pozostało i do kiedy - PlusGSM).
ODPOWIEDZ