udostępnianie GPRS

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aurox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2005-12-08, 12:57

udostępnianie GPRS

Post autor: aurox »

witam

jak mam udostępnić połączenie GPRS pod windows 98 dla windows XP.
dotychczas udostępniałem pod windows XP i wszystko hulało nawet windows 98 pracował z internetem.

teraz musiałem zmienić kompy i GPRS jest na windows 98. żadne sztuczki nie pomagają aby XP skorzystało z udostępnionego połączenia.

wpisywałem im nawet stałe IP 192.168.0.1 i po kolei dalej.

W windows 98 jest funkcja włączona udostępnianie, na windows 98 internet leci, a XP na drugim kompie nie chce.

karta do GC79

pzdr
Guest

Udostępnianie

Post autor: Guest »

Jeśli na komputerze z 98 jest włączone udostępnianie to tak naprawdę staje się on serwerem DHCP i na XP robisz tylko w opcjach połączenia LAN "pozyskaj ades IP automatycznie" oraz "pozyskaj adresy DNS" automatycznie". Jeśli jednak chcesz to z reki ustawić to pamętaj, że omputer z 98 dostaje adres 192.168.0.1 "z definicji", na komputerze z XP mozesz wpisać pozostałe dane, czyli IP (192.18.0.x) gdzie X <= 254 maskę podsieci (255.255.255.0) adres bramy(routera) (192.168.0.1) i adresy DNS tych ci nie podam, ale możesz je sprawdzić na komputerze z 98 poleceniem winipcfg (będąc połączonym oczywiście)
i to wszystko po tych zawodach powinno działać.
Jeśli nie, to sprawdź, czy nie ma komunikacji z netem w ogóle, czy też moze strony sie nie odwierają. spróbuj otworzyć strone wp.pl wpisując w przeglądarce jej adres IP w postaci http://212.77.100.101
Jeśli się otworzy, to znaczy, ze masz problem z rozwiązywaniem nazw przez DNS, rada, sprawdzić ustawienia, czy czasami się nie pomyliłeś przy wpisywaniu. Jeśli strona nawet po IP się nie otwiera, sprawdź komunikację, czy czasem kabel nie walnięty itp :-)
Nie ma siły, musi działać
Jeśli jednak stracisz ochotę na użeranie się z Microsoftem, polecam programik ProxyUI (chyba tak sie nazywa) to jest darmowy serwer proxy, udostenisz nim trzema kliknięciami www na drugiego kompa, obsługa jest prosta jak konstrukcja cepa i jest dokumentacja
Pozdrawiam
M
Guest

mała uwaga

Post autor: Guest »

Jeśli na komputerze z 98 działa a na XP nie, sprawdź czy nie masz firewalla jakiegoś włączonego i czy masz uruchomioną usługę Klient DHCP (W Windowsie XP). Jeśli dalej nie działa a jesteś pewny, że połączenia i ustawienia są ok, sprawdź trase pakietów poleceniem tracert :-)
pozdrawiam
M
aurox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2005-12-08, 12:57

Re: udostępnianie GPRS

Post autor: aurox »

dzięki za info poradziłem z tym sobie :)

pozdrawiam
ODPOWIEDZ