SE GC75e - restart

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tdo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-05-25, 18:20

SE GC75e - restart

Post autor: tdo »

Witam,
Pomocy koledzy bo juz nie mam siły.
Mam modem GC75e ktory chce uruchomic w laptopie Dell inspiron 1000 z procesorem Intel. Po wlozeniu karty ok 10 sekund jest ok, pozniej zawiesza sie system bez zadnych komunikatow, w momencie wyjecia modemu nastepuje restart komputera.
Dodam ze gniado pcmcia jest ok, bo caly czas uzywam karty wireless,
modem tez sprawny bo dzialal w innym komputerze.
Co jest grane?

P.S. Chcialem troche pogrzebac w biosie ale niestety jest bardzo okrojony i ogranicza sie do podstawowych ustawien.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: SE GC75e - restart

Post autor: mar_kow »

...najlepiej zacząć od przeinstalowania systemu od początku - podobny problem miałem z AirCard - musiałem restartować żeby zaskoczył... Po wgraniu systemu od początku problem nie istnieje. Dzieje się czasami jak mamy wgrane sterowniki np do karty telewizyjnej na PCIMCIA lub inne... (przynajmniej u mnie)...
tdo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-05-25, 18:20

Re: SE GC75e - restart

Post autor: tdo »

mar_kow pisze:...najlepiej zacząć od przeinstalowania systemu od początku - podobny problem miałem z AirCard - musiałem restartować żeby zaskoczył... Po wgraniu systemu od początku problem nie istnieje. Dzieje się czasami jak mamy wgrane sterowniki np do karty telewizyjnej na PCIMCIA lub inne... (przynajmniej u mnie)...
Juz tak robilem, niestety to samo :(
Jak <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> probowac to zdiagnozowac?
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: SE GC75e - restart

Post autor: Maciek »

A podczas pracy na Dellu masz podłączony zasilacz czy jedziesz na baterii?
Dawno mnie tutaj nie było :)
tdo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-05-25, 18:20

Re: SE GC75e - restart

Post autor: tdo »

tujboo pisze:A podczas pracy na Dellu masz podłączony zasilacz czy jedziesz na baterii?
Caly czas mam podlaczony zasilacz i wyjeta baterie.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: SE GC75e - restart

Post autor: sardo nunspa »

Piszesz, że po włożeniu karty tzn. sam z siebie się wiesza, czy po połączeniu z internetem.
Jakie masz sterowniki do modemu :?:
Latka lecą...
tdo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-05-25, 18:20

Re: SE GC75e - restart

Post autor: tdo »

sardo nunspa pisze:Piszesz, że po włożeniu karty tzn. sam z siebie się wiesza, czy po połączeniu z internetem.
Jakie masz sterowniki do modemu :?:
Dzieje sie tak, wkładam karte, po 10 sek. calkowicie system sie wiesza, nie reaguje mysz i klawiatura, trwa to w nieskonczonosc, w momencie wyjecia karty (w tej samej sek), laptop sie restartuje.
Dzieje sie tak niezaleznie czy sa sterowniki czy ich nie ma (sciagalem najnowsze, kilkakrotne instalowalem system).
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: SE GC75e - restart

Post autor: sardo nunspa »

Skoro tak sprawa wygląda, to mam złe wieści. Możesz jeszcze upgardować BIOS ale ta rada jest z cyklu „tonący brzytwy się chwyta”. Najlepiej sprzedaj modem i kup jakiś inny. Nie Sony-Ericsson, bo skoro jeden nie odpalił to i pozostałe też nie odpalą na Twoim laptopie. Przyczyną jest niewydolność prądowa portu PCMCIA – po prostu modem dostaje za mało prądu. Tak mi się wydaje po lekturze tego forum.
Co jakiś czas trafia do nas gość taki jak Ty z jakimś modemem, który za cholerę nie chce pracować na jego laptopie. Na wszystkich laptopach kolegów idzie, a na jego nie i wszystkie inne modemy chodzą bez problemu na jego laptopie, a ten, który on ma nie. Tak bywa ciesz się ze nic Ci nie spalił. Mnie kiedyś zasilacz spalił płytę Asus , procesor i pamięć, jeszcze kumpel przyniósł swój procek aby sprawdzić i jemu też spalił. Potem na jakimś forum wyczytałem, że taki zasilacz spalił kilka innych Asusów. Życie………..
Gdybyś miał procesor AMD ujawniłoby się tu kilku „guru” twierdzących, że to wina procesora i inne takie. Ja miałem taki modem na AMD i jeszcze na przejściówce PCI – PCMCIA i hulał aż miło.
Więc bez żalu i nerwów sprzedaj ten kup inny, jeżeli to możliwe, kupując sprawdź na laptopie czy działa.
Latka lecą...
tdo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-05-25, 18:20

Re: SE GC75e - restart

Post autor: tdo »

No to mnie rozczarowales kolego :x ale pewnie masz racje, dzieki za wyjasnienie w czym rzecz.
Moze jeszcze dzis kupie tel. ktorego bede uzywal do laczenia z netem.
QQQQ
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-05-30, 20:35

Re: SE GC75e - restart

Post autor: QQQQ »

Ja tak mam ;( mój modem działa na innych a na moim Acerku nie , choc inne modemy smigają umnie ze hej.

Może sie wymienimy hehe.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: SE GC75e - restart

Post autor: sardo nunspa »

Wątpię by taka zamiana coś dała. Gdy jeden SE nie odpali, to pozostałe też :?
Latka lecą...
QQQQ
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-05-30, 20:35

Re: SE GC75e - restart

Post autor: QQQQ »

Mam kontak z serwisem Acera zobaczymy co poradzą.

Niechciał bym sie jej pozbywac bo wiem ze jest stabilna w pracy jak mało która, szkoda by było.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: SE GC75e - restart

Post autor: mar_kow »

UWAGA!!!!! KARTY SONY ERICSSON NIE WSPÓŁPRACUJĄ Z LAPTOPAMI POSIADAJĄCYCH CardBus Controller RICOH. Jeżeli posiadasz czytnik kart SD, MMC Ricoha to możesz spokojnie sprzedać jedno z urządzeń : laptopa lub modem...
ODPOWIEDZ