Problem z Windows Vista + Globetrotter 3G/EDGE ORANGE !!

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TomaszW
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-05-23, 21:03

Problem z Windows Vista + Globetrotter 3G/EDGE ORANGE !!

Post autor: TomaszW »

Witam,

Mam ogromny problem z zainstalowaniem a tym samym z używaniem modemu GSM Globetrotter 3G/EDGE w ORANGE Business Everywhere na moim komputerze TOSHIBA SAT L30-10W. Na komputerze mam oryginalnie zainstalowany system Windows Vista Home Basic ! Ze strony www.orange.com ściągnołem wersje programu, która rzekomo miała umożliwiać korzystanie z ORANGE BE na Windows Vista ! Po zainstalowaniu oprogramowania, zgodnie z instrukcją dołączoną do oprogramowania - wkładam do portu modem i ma nastąpić zainstalowanie modemu ! Niestety Vista pyta o ścieżkę dostępu do sterowników karty - po wyborze opcji automatycznego poszukiwania sterowników - niestety nic się nie dzieje - oczywiście sterownika nie odnaleziono ! a tym samym karta nie jest zainstalowana - nie można się połączyć z internetem !! Dzwoniłem do Biura Obsługi Klienta ORANGE - otrzymałem informację, że sterowniki od Globetrottera na ich stronie pod VISTE nie są finalne - nie wszdzie działają (pewnie nigdzie) i czekają na nową wersję oprogramowania od OPTIONa !! Kiedy dostaną - nie wiedzą !! Efekt ... nie mam możliwości korzystnia z netu ORANGE !!! BARDZO PROSZĘ O POMOC W TEJ SPRAWIE !!!! MOŻE KTOS ZNALAZŁ NA TO LEKARSTWO !! Z GÓRY DZIĘKI !!! Być może istnieją jakieś sterowniki do modemu - które działąją pod VISTE ?! Czekam na pomoc !![/b]
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Problem z Windows Vista + Globetrotter 3G/EDGE ORANGE !!

Post autor: sardo nunspa »

O jej znowu Vista :angry7: . U góry jest przyklejony temat: OPTION GLOBETROTTER. Temat opracował @ bob (najlepszy specjalista od tych modemów) jeżeli tam nie ma rozwiązania, to nie ma.
Od siebie dodam, że Vista jest nowym systemem i krucho u niego ze sterownikami. Te oferowane przez operatorów GSM, to pewnie jakieś bety, albo prebety działające na 1/3 komputerów. Ale skoro nowszych nie ma, więc operatorzy oferują, co jest.
Latka lecą...
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z Windows Vista + Globetrotter 3G/EDGE ORANGE !!

Post autor: przewaks »

Ale to jest przecież dziwne. Każdy narzeka, że pod Vistą mu modem nie działa. Orange udostępnił aplikację wraz ze sterownikami (Globetrotter Connect), która bez problemu działa z Vistą. Wystarczy tylko trochę poszukać.
TomaszW
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-05-23, 21:03

Problem !!

Post autor: TomaszW »

przewaks pisze:Ale to jest przecież dziwne. Każdy narzeka, że pod Vistą mu modem nie działa. Orange udostępnił aplikację wraz ze sterownikami (Globetrotter Connect), która bez problemu działa z Vistą. Wystarczy tylko trochę poszukać.
*Drogi "PRZEWAKS" ... niestety nie wystarczy poszukać ... bo <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nikt nie ma na to lekarstwa - dowód - brak pomocy na tym forum !! Jeśli Ty potrafisz poradzić sobie z tematem szukając - chętnie zapłace !! ;-) A brak odpowiedzi jest dodowdem, że problem jest trudny do rozwiązania !! ORANGE udostępniło oprogramowanie - ale działające tylko w niewielkiej części sprzętu - sami twierdzą, że są to sterowniki BETA - czekają na finalne !!! Tak czy inaczej zarówno firma OPTION jak i Microsoft mają klientów w d...e !!! Więc czekam jak im się zachce coś w tym temacie zrobić !! Chyba, że Wy znajdziecie sposób !!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem !!

Post autor: Jaco »

TomaszW pisze:!! Więc czekam jak im się zachce coś w tym temacie zrobić !! Chyba, że Wy znajdziecie sposób !!
Czekać możesz naprawdę długo.Jeśli możesz to przeinstaluj system na XP i problem się rozwiąże.Jeśli udostępnią sterowniki to wtedy powrócisz na Vistę.
secam
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-06-23, 18:01
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z Windows Vista + Globetrotter 3G/EDGE ORANGE !!

Post autor: secam »

Witam!
Piszę z Visty połączonej z BE za pomocą GT MAX.
Działa wszystko pięknie, no prawie. ;)
Jak Vista jest zainstalowana, trzeba sobie przygotować sterowniki do swojego modemu GT (MAX), np. ze strony BC i ten program "oferowany"
przez orange, gdzieś tu na forum jest link do strony Option do tego programu bez (łaski) i podawaniu IMEI. Wtykamy kartę do slotu PCMCIA i pokazujemy ściężkę do sterowników. Potem instalujemy to cudo z Option i cieszymy się BE pod Vistą.
secam
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z Windows Vista + Globetrotter 3G/EDGE ORANGE !!

Post autor: przewaks »

W pełni zgadzam się z opinią kolegi @secam. Dokładnie w taki sam sposób zainstalowałem swojego Fusion+ pod Vistą. Tyle, że u mnie zadziałały sterowniki dołączone do tej aplikacji. Swoją drogą link do niej można znaleźć w tym temacie lub bezpośrednio tu.
mizex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-01, 12:29

Globetrotter Mobility Manager 4.5.0.625

Post autor: mizex »

Wystarczy zainstalowac aplikacje jak w temacie. O ile jest to Vsiat 32 bitowa to nie bedzie problemu.
splin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-05-01, 20:32

Re: Problem z Windows Vista + Globetrotter 3G/EDGE ORANGE !!

Post autor: splin »

ja tu pierwszy raz tez szukałem jak połączyc viste z netem rozwiązanie to instalacja BE potrzebna do inicjacji modemu i konfiguracja w viście połaczenia telefonicznego gdiZe uzytkownik to INTERNET numer tel to*99# a hasło to ORANGE
ODPOWIEDZ