edge w orange... transfery...

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

Witam:) jestem posiadaczem modemu ed77 w ofercie Business Everywhere EDGE/WLAN płace 120zł miesięcznie... i teraz takie pytanie jaki osiągacie transfer w tej lub innych ofertach... mieszkam 3km od nadajnika tylko ze ten nie obłufuje chyba edge tylko gprs, najblizszy nadajnik edge jest okolo 10 km ode mnie... chce wkrotce kupic antene kierunkowa... jakbyscie wiedzieli jaka najlepiej kupic to pisac:) bede wdzieczny;) aha... ja srednio przy sciaganiu dadnych osiagam transfer 5-8kb/s. Chociaz z tydzien temu około 3 w nocy miałem transfer w granicach 12 a czasem nawet dochodził do 20kb/s;) z takiej predkosci juz byłbym zadowolony;) i tak sobie mysle czy gdybym kupił antene kierunkowa czy miałbym taka predkosc;D w w programie edge dialer pokazuje mi zasieg srednio 4 na 7 kresek... jak macie z tym jakies doswiadczenie to pisac... no i podajcie jakie Wy macie transfery:) pozdrawiam:) 3majcie sie:)
ZYGA

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: ZYGA »

Jestem także użytkownikiem ED77 od dzisiaj i już myślę o antenie zew.
płace 60 zł w GPRS ,mam dwie trzy krechy zasięgu i nie jestem z tego zadowolony ,czasami przerywa połączenie .Myślę że taka antena zew. poprawi sytuację np. kierunkowa lub zwykła ale sam do końca nie jestem pewien co zrobić?
Czarek

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek »

hmm... no wiesz u mnie nawet bez anteny kierunkowej jest spoko:P bo poaczenia nie przerywa;) no ale wolno troszke jest:p pozdrawiam;P
Zyga

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Zyga »

Wiesz coś na temat ant. do tego modemu?
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: kuba »

Jade na EDGE w Orange SE GC85 transfery mam b.dobre przy sciaganiu zawsze jest 18-22kb/s. Na poczatku a mam to jakies 4 misiace oczywiscie byly problemy, ale po paru tel. do BOK ladnie teraz smiga.
Ogolnie jestem zadowolony i co waze raz tylko obcieli mi transfer a zjadam na miech srednio okolo 3Gb.
Nadajnik najblizszy okolo 4 km z obsloga EDGE teren zalesiony 3-4 kreski max na antenie zewnetrznej 14db.
I sharing tez smiga elegancko.
:)
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

Kuba... a telefony do biura obsługi co tu mogą pomóc?? ode mnie nadajnik jest około 10km ode mnie... ale jakbym wrzucił antene kierunkowa na dach to nie ma zadych przeszkod... zadnego zalesionego terenu... a jakiej anteny uzywasz?? bo ja własnie musze kupic ale jeszcze nie wiem co;/ tak mysle nad ta antena --Antena kierukonwa YAGI 16dBi-- ona kosztuje okolo 100zł ale nie wiem czy to dobry wybor... pozdrawiam;) Wesołych Świąt wszystkim życze;)
Gość

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Gość »

Kuba jakim cudem masz taki transfer co im nagadałes ze ci zrobili mam cos w podobie do ciebie 3 4 krechy zasiegu EDGE na normalniej antenie tej pryz modemi i nie msmiga mi tak <font color="#FF00FF"><b>»»dobrze««</b></font> jak tobie ;/ daj jakies wskazówki
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

hmm... własnie co nagadałes:P mnie sie osobiscie wydaje ze rozmowa z biurem obsługi nic tu nie pomoze... hm... a transfer czy taki wysoki... osobisice mam nizszy duzo, ale np. o 2 w nocy osiagam taki transfer podobny to tego Kuby... ale gdybym miał transfer w granicach 20, 30 kb/s to juz bym był zadowolony;) 3majcie sie;)
Gość

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Gość »

Ale uwazajcie na czestotliwosc! edge Oraange nadaje podobno TYLKO na 1800mhz ale nie jestem pewien, radze to sprawdzic. Wiec jek chcecie kupic anteny, to takie,aby dzialaly w zakresie do 1800mhz. Pozdrawiam
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

no dzięki...
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: kuba »

Jest tak bralem EDGE w Orange dla Firm na poczatku notorycznie zrywalo mi sesje co jakies 2-3 godz. wiec dzwonie do BOK z reklamacja na tydzien spokoj i powtorka z rozrywki.
Dzwonie 5 raz do BOK po okolo 2 miesiacach ten sam problem i mowie ze bede pisal reklamacje na pismie ze sie nie wywiazuja z waronkow umowy, wiec pani z BOK prosi mnie o podanie lokalizacji ,ulicy,miejscowosc i po okolo 5-6godz. dzwoni od nich do mnie ich technik na komore z zapytaniem czy mam antene zewnetrzna, tak mam. Gosciu mowi ze zrestartowal system cos tam jeszcze i od tej pory do teraz jest normalnie dobrze nie zrywa, transfery tak jak pisalem nie wiem co oni tam zrobili.
Dodam ze komp zasowa 24 na dobe(sharing,dawca) to moze raz na 3-4 dni cos sie stanie i przerwie sesje (ale predzej z mojej winy p2p i zwisy systemu).
Wiec panowie nie wiem od czego to zalezy ale <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> telefony do BOK robia swoje pani musi przekazac dalej ze cos jest nie tak.

Teraz tak antene kupilem na allegro o dziwo jest stalowa(ma okolo 1m) a nie aluminiowa spelnia wszystkie moje oczekiwania. Na standartowej mialem 1 kreske i porazka po dolozeniu tej co podalem 3-4 kreski bardzo stabilne i transfer super.

Dobra koncze jak by jakies pytania jeszcze to pisac.

Pozdro. :D
Ostatnio zmieniony 2005-12-24, 02:51 przez kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: kuba »

Antena zewnetrzna bardzo stabilizuje polaczenie i jakosc nawet jak mi spadnie zasieg do 2 kresek sniezyca,i inne wynalazki pogodowe nie ma mowy o zerwaniu sesjii.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

aha:) czyli nalezy teraz kupic antene zewnetrzna no a pozniej dzwonic do BOK;D dzieki;) piszcie o transferach.... Wesołych jeszcze raz;) 3majcie sie:)
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

swięta i po świętach:P a ja nadal nie wiem jakie macie transfery:p pozrawiam;)
Krzycho

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Krzycho »

w dzien 8-16kB/s(chwieje sie 80-128kbps), w nocy to nawet ~24kB/s(czyli nawet do 200kbps, czasem nawet do 220kbps w porywach), antena jakas na allegro, nie kierunkowa, wrzucona na szafe... u mnie z 900 byly problemy(wykrywa zasieg edge, ale chodz jak gprs), tylko przez jeden dzien dobrze chodzilo, nie zaleznie czy limit transferu przekroczony czy nie. Teraz mam na 1800 i korzystam z BTSa zaslonietego blokami(praktycznie przez cale osiedle musi sie przebic), wiec jest 1-2 kreski w wireless manager(co nie wplywa na jakosc transferu), grunt tylko antene ustawic, zeby na 1800 zlapala edge ;) od btsa z ktorego korzystam jestem z kilometr, ale cale osiedle i duzu budynkow a ja jestem tylko na 2 pietrze... modem GC85, licencja edge-idea(teraz orange), podpisywana w przedzien jak zamkneli punkt do remontu ;)
wsadzalem w miedzy czasie karte simplusa(zwykla z ktorej korzystam, nie simdata, ale wkoncu zasieg ten sam, tylko koszty wieksze), zeby sprawdzic na 900 i bez problemu smignelo do 180kbps i wylaczylem bo 61gr za 100kB w simplusie :/ i pingi lepsze... bo po 300ms, a w orange po 700-800ms... ale jak umowa byla podpisywana to w plusie byly tylko sprzedawane pakiety danych, a nie abonament na korzystanie z dobrodziejstwa gprs ;) no nic... nie naszekam... w tym miesiacu od 15 przetransferowalem jakies 3gB danych, wczesniej z drugie tyle, ale cos licznik wireless manager zacza wariowac wiec zresetowalem... wiec w tym miesiacu mysle ze bedzie z 5gB przynajmniej na fakturze... a nie wyglada, zeby transfer uwalali ;)
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

buuuu... w ogole jak mi transfer spadł;/ przy sciaganiu plikow mam 2kb/s :( tragedia;/ jaka jest tego przyczyna? wie ktos moze... mam wszystko tak jak miałem;/ czyli bez anteny zewnetrznej itp. ale wtedy miałem duzo wyzszy transfer;/ myslałem ze moze przekroczyłem 1gb sciagnetych danych ale to chyba nie to bo i tak juz by sie ropoczał nowy okres rozliczeniowy;/ jak wiecie co moze byc tego przyczyna to piszcie;) posiadam modem ed77 w ofercie Business Everywhere EDGE/WLAN płace 120zł miesięcznie... to chyba przegiecie zeby za te pieniadze miec taka predkosc:( pozdrawiam....
Pablo

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Pablo »

Przekroczyłeś limit i Ci ograniczyli,też mam ED77 i EDGE w Orange i miesiąc w miesiąc po przekroczeniu 1gb obcinają na moim nadainiku.Musisz do nich zadzwonić żeby Ci blokade zdjeli.Ja też tak robię włączyć ograniczenie nie zapominają,ale w nowym okresie rozliczeniowym je zdjąć t o zawsze zapomną.Dla mnie to lipa 1gb a potem bez netu,bo przy 16kb/s to stron nie mozna otwierac!!! :(
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

no zadzwoniłem wczoraj do nich;p kobitka spisała co i jak i mają to sprawdzic;) nie wiem jak to bedzie:P ja chce chociaz 20kb/s przy sciaganiu danych;) przy takiej predkosci byłbym w miare zadowolony;) bo 2kb/s tak jak teraz albo 5-8kb/s jak przedtem to meczarnia;/ nie po to tyle płace zeby taka predkosc miec;/ musze pomyslec o antenie kierunkowej... jak jakiejs uzywacie to piszcie jaka to i w ogole:P 3majcie sie:p
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

echhh... a orange jeszcze nie dało odpowiedzi;/ w ogole jak Oni dbają o klienta;/ jutro chyba bedize trzeba im sie przypomiec=] a jesli podpisałem umowe na 2 lata a Oni nie wywiazuja sie z niej to czy moge zrezygnowac bez ponoszenia kosztow? bo w umowie podany chyba był inny transfer!! sredni miał byc 100kb/s a co jest;/ <cenzura>!!! pozdrawiam
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Szadzik »

Czarek88lol pisze:echhh... a orange jeszcze nie dało odpowiedzi;/ w ogole jak Oni dbają o klienta;/ jutro chyba bedize trzeba im sie przypomiec=] a jesli podpisałem umowe na 2 lata a Oni nie wywiazuja sie z niej to czy moge zrezygnowac bez ponoszenia kosztow? bo w umowie podany chyba był inny transfer!! sredni miał byc 100kb/s a co jest;/ <cenzura>!!! pozdrawiam
A jest limit przekroczony i trzeba było czytać co się podpisywało, orzecież w umowie masz napisane, że po przekroczeniu 1GB mają prawo limitować... i to robią.
Back to the Future ;)
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

hmm... ale mysle ze transfer jesli przycieli to i tak juz powinien powrocic ten dawny bo juz kolejny miesiac rozliczeniowy sie zaczał... nie wiem co jest;/ zobacze moze jutro antene kierunkowa kupie moze to pomoze... 3majcie sie
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: kemott1 »

Czarek88lol pisze:hmm... ale mysle ze transfer jesli przycieli to i tak juz powinien powrocic ten dawny bo juz kolejny miesiac rozliczeniowy sie zaczał... nie wiem co jest;/ zobacze moze jutro antene kierunkowa kupie moze to pomoze... 3majcie sie
To nie neostrada :) ale i tak TP SA ma dużo cześć wykupionych akcji ORANGE (dawniej IDEA) 8)
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

moje zdanie jest takie... orange to wałki, tpsa to samo:P jesli chca zdobyc klienta jest spoko, wszystko w porzadku, jesli juz podpiszesz z NImi umowe juz sie nie liczysz, czy jestes zadowolony z usług czy nie...
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: kemott1 »

Czarek88lol pisze:moje zdanie jest takie... orange to wałki, tpsa to samo:P jesli chca zdobyc klienta jest spoko, wszystko w porzadku, jesli juz podpiszesz z NImi umowe juz sie nie liczysz, czy jestes zadowolony z usług czy nie...
Dobrze "mówisz" :D
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

heh:P wiadomo ze dobrze mowie;) musimy z nimi walczyc:P no tylko ze nie mamy jak:p no chyba ze macie jakies pomysły;D jaka antene kierunkowa kupic do modemu ed77?????????
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: kemott1 »

Czarek88lol pisze:heh:P wiadomo ze dobrze mowie;) musimy z nimi walczyc:P no tylko ze nie mamy jak:p no chyba ze macie jakies pomysły;D jaka antene kierunkowa kupic do modemu ed77?????????
Ta antenka kierunkowa może byc: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80755933.
Tytkins
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-01-13, 13:00
Lokalizacja: Poznań

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Tytkins »

ja podchaczyłem antene 2.4ghz pod SE GC85 i net jak miałem 2krechy podniusł sie na 5 , nie wiesza sie chodzi bez problemu ! ściąganie przeważnie 20-22KB/s , czasami spada do 17 , przy normalnej antence miałem 12-13.

poszukuje ,aby kupić sam wtyk do gniazda antenowego do gc85,
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

Witam:D napiszcie mi czy taka antena byłaby dobra:D

Antena kierukonwa YAGI 16dBi przewód 15m
Typ propagacji fali: kierunkowa
Częstotliwość: 2,4 GHz
Zysk energetyczny: 16 dBi
Polaryzacja: liniowa pionowa
Kabel: 15 m
Kabel z wtykami: RP-SMA/N
Obrazek

jesli mozecie to szybko bo jutro chce kupic:P dziex;] Ona nowa kosztuje 122zł
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Czarek88lol »

i czy Ona pasuje do modemu ed77??
Szybowiec

Re: edge w orange... transfery...

Post autor: Szybowiec »

Witam


EDGE w Orange działa również na wielu nadajnikach 900 Mhz sprawdzane netmon8itorem w 6680.
ODPOWIEDZ