Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
QQQQ
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-05-30, 20:35

Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: QQQQ »

Witam i o rade pytam.

Uwaga jestem zdesperowany i wsciekły hehhe.

Kupiłem Modem iPlus PCMCIA Sony Ericsson GC79 GPRSWLAN z SIMDATA na pokładzie i wkładam go do mojego Acerka 2490 TM który jest moim oczkiem w głowie, sprawuje sie rewelacyjnie.
A tu Zoonk nic, zero wykrycia sprzetu, no poczułem się oszukany przez BILA G.
Byłem w kilku sklepach komputerowych gdzie panowie wymyślali przedziwne sposoby by XP Home znalazł ten modem wreszcie i nic zero .


Modem w innych laptopach działa, inne modemy działaja w moim laptopie.

RRRRR normalnie wygrałem los koszmarka opałka.

Czuję sie jak Makowa panienka oskarżona o handel narkotykami( piję do teletubisia hehhe)
Były brane mozliwe warianty instalacji programów wszelakich w kolejnosciach wszelakich itd itp.

Czy jest mozliwe by napiecie w laptopie było zasłabe by uruchomić ten modem?

Czy jest może w biosie jakaś opcja właczajaca gniazdo PCMCIA o której ja <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font>?

Jestem z Bydgoszczy i szukam speca, który mi pomoże za uczciwe pieniadze, bez zdzierstwa( płace tylko za pozytywny efekt, czyli działajacy modem)

Na innych laptopach śmiga a umnie nie :twisted: :twisted: :evil: !
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: Jaco »

A sprawdzałeś w Menażerze Urządzeń? Być może masz właśnie wyłączone tu lub jak sam wnioskujesz w Biosie.
Kiedyś kumpel miał problem z Irdą wbudowaną w lapka.Po postawieniu systemu od nowa nie można było jej zainstalować bo była wyłączona w Biosie.
Jeśli masz oryginalne płyty do swojego lapka ze sterami spróbuj ponownie zainstalować wszystkie stery.Zrób restart na końcu i włóż modem do lapka.
QQQQ
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-05-30, 20:35

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: QQQQ »

Tylko nie mam pojecia gdzie to w biosie może być, szukałem ale niechce czegos popsuć i jestem laikiem wiec nie chce grzebać.

rekovery tez robiłem, instalowałem na swiezy system , bez antywirusów itp i nic, system nie reaguje na ten modem.Jakby go nie było.

A aplikacji Empowering Technology( Acerowski program do zarzadzania urzadzeniami) zapodaje prąd na gniazdo i tez nic, system ślepy.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: sardo nunspa »

Jeżeli PCMCIA jest ok, sprzedaj modem :? Nie pierwszy będziesz, który poległ na tym konflikcie sprzętowym.
Latka lecą...
Mavie

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: Mavie »

A procek masz zapewnie Intela? Gdyby to byl AMD nie byloby konfliktu. Niestety, Soniaki tak juz maja :/
QQQQ
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-05-30, 20:35

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: QQQQ »

Procek CeleronM 420

Sprzedać hmm, szkoda by było, fajna ta karta, ale za 140 zł bym ja puscił lub wymienił na cos innego nawet za dopłatą, jesli to konflikt sprzetowy. Mam nadzieje ze nie bede musiał sprzedawać bo widziałem jak ładnie trzyma zasieg i szkoda by było.

Ta karta musze powiedziec nawet bez antenki sterczacej trzyma ładnie zasięg o dziwo !! I to jest jej plus wielki, nie zrywa połaczeń !
lookaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-05-31, 08:07

tez mi sie wydaje, ze karta jest wylaczona w biosie...

Post autor: lookaz »

sprawdz dokladnie. mam ta sama karte, ostatnio tez cos w biosie przegladalem i wylaczylem obsluge pcmcia z tym samym efektem - zerowa widocznosc karty. co do twoich obaw - laptop to nie desktop - od grzebania w biosie raczej niczego nie zepsujesz. w razie co wez slownik/instrukcje w lapke, zeby mniej wiecej wiedziec o co loto.
ASUS A6KM, SE GC79, simdata
QQQQ
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-05-30, 20:35

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: QQQQ »

lookaz czyli jst szansa z biosem hura !! jakies namiary?

POST_2:

Ale jesli inne karty działają prawidłowo to gniazdo musi być włączone w biosie, czyz nie? !

--
Sklejone
Moderator ->Fanta
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: Fanta »

Kolego @QQQQ używaj opcji Obrazek nie dopuszczamy na forum pisania posta pod postem, chyba że z dniowym odstępem.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: Jaco »

QQQQ pisze:Ale jesli inne karty działają prawidłowo to gniazdo musi być włączone w biosie, czyz nie?
To oznacza że masz wszystko w porządku.Jedynie to konflikt sprzętowy między modemem a procesorem.Skoro inne działają to pomyśl o wymianie modemu na inny model jak już wyżej proponowano.
QQQQ
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-05-30, 20:35

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: QQQQ »

Czy jest jakas szansa np wymiana biosu, by dało rade ten konflikt zlikwidować.

Jak to wyglada w waszej praktyce?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: mar_kow »

UWAGA!!!!! KARTY SONY ERICSSON NIE WSPÓŁPRACUJĄ Z LAPTOPAMI POSIADAJĄCYCH CardBus Controller RICOH. Jeżeli posiadasz czytnik kart SD, MMC Ricoha to możesz spokojnie sprzedać jedno z urządzeń : laptopa lub modem...
QQQQ
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2007-05-30, 20:35

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: QQQQ »

a no posiadam czytnik w laptopie!!!!!!!!!


Kontrolery SCSI i RAID ENE Technology Inc.
lookaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-05-31, 08:07

Re: Niezwykły przypadek z Modemem iPlus PCMCIA SonyEricsson GC79

Post autor: lookaz »

To niekoniecznie musi byc prawda - mam takowego ricoha i karte wykrywalo, jedynie po jakims czasie zrywalo polaczenia. Po zmianach oprogramowania z sony-ericssonowego na iplus managera wpadlem na jakze genialny w swej prostocie pomysl i sprzedalem w cholere ta karte. Teraz zastanawiam sie nad merlinem u630 (179pln na allegro), jesli nie znajde zadnych negatywnych opinii o tej karcie to ja kupie, bo to jeszcze urzadzenie warte tych pieniedzy.
ASUS A6KM, SE GC79, simdata
ODPOWIEDZ