Pare pytan!moze ktos wreszcie odpowie!!!

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kojot1982
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2005-12-16, 14:49
Lokalizacja: Retford

Pare pytan!moze ktos wreszcie odpowie!!!

Post autor: kojot1982 »

Pierwsze pytanie i problem zaraz jestem posiadaczem opcji classic 2 i po zianstalowaniu wszystkiego widzialem w instrukcji ze mozna przestawiac priorytety i wejsc do kokpitu ja ja klikne na ta ikonke mam tylko 3 SKy opcje : Skydsl on(off), Surf offline i info co jest nie tak??

drugie pytanie dotyczy gier online otoz przeczytalem ze skydsl przyspiesza takze i to ale nie u mnie-bo klatki na sekunde w mojej grze jakie byly takie dalej sa w skydsl , ustawilem na probe w opcjach skydsl zeby sie rozlaczal gdy nieaktywny i nie otwieralem zadnej przegladarki internetowej tylko wlaczylem sobie moja gre po kilku (oczywiscie wolno jak na modemie) i po kilku minutach informacja sky dsl nie jest aktywny jakbym nie byl w ogole online a przeciez jestem online w tej grze i tu pytanie co trzeba ustawic aby skydsl przyspieszal gry online???
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pare pytan!moze ktos wreszcie odpowie!!!

Post autor: marcin »

1. Tylko usługi Premium i Professional umożliwiają przełączanie się pomiędzy priorytetami.

2. Łącza satelitarne nie nadają się do gier online, ze względu na opóźnienia (satelity geo znajdują się prawie 40 tys. km nad Ziemią) oraz hybrydowe połączenia (naziemne + satelitarne = różne IP wchodzące i wychodzące).

W naszych logach nie nowych połączeń z Europy, a zatem prawdopodobnie kupiłeś licencję gdzie indziej. Jeżeli ten operator ma jakieś narzędzia wspierające gry online, daj znać, chętnie poczytam jak to robią.
kojot1982
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2005-12-16, 14:49
Lokalizacja: Retford

Re: Pare pytan!moze ktos wreszcie odpowie!!!

Post autor: kojot1982 »

Dzieki Marcin za odpowiedzi.
A co do gier online to dam ci tu cytat ze strony www.technologie-satelitarne.pl/skydsl.html

a mianowicie:
"skyDSL umożliwia wykorzystywanie wszystkich dostępnych aplikacji internetowych w tym programów P2P (np. Kazaa, eMule), komunikatorów (np. GG, skype) i gier online."

Dlatego zapytalem o gry online choc jak widac to tylko reklama a rzeczywistość jak zwykle jest inna.
Skydsl w sumie tak mysle nadawal by sie do gier online gdybym mial szybkie lacze zwrotne a niestety mam modem moze wlasnie dlatego jest tak wolno. bo jak wlacze skydsl to moge spokojnie grac ale klattki na sekunde zostawiaja wiele do zyczenia.
tak czy inaczej dziekuje za udzielone odpowiedzi
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pare pytan!moze ktos wreszcie odpowie!!!

Post autor: marcin »

Kojot, gry online są możliwe z dobrym łączem naziemnym (np. DSL), czasami też i komórkowym - satelita dodaje opóźnienia, łącze zwrotne musi mieć krótkie pingi). W tym przypadku dużo zależy od serwera gier, IP, lokalizacji karty, oraz aktualnego stanu infrastruktury operatora sieci. Użytkownicy naszych licencji skyDSL mogą wybrać kartę EDGE dowolnego operatora GSM i dopasować łącze do własnych wymagań, ale bez 100% gwarancji działania wszystkich programów i wszystkich gier. Jeżeli skyDSL nie spełnia wymagań użytkownika rozwiązujemy umowy natychmiastowo bez okresu wypowiedzenia. Jak napisałeś w poprzednim emailu korzystasz ze skyDSL w UK, a zatem masz licencję innego operatora. Sprawdź ich aktualną ofertę z kanałem naziemnym, ale jeżeli korzystasz z sieci tylko do gier postaraj się znaleźć jednak dobre łącze kablowe, krótkie pingi to podstawa.

Zmieniłem wpis na stronie WWW na:

skyDSL umożliwia wykorzystywanie aplikacji internetowych w tym programów P2P (np. Kazaa, eMule), komunikatorów (np. GG, skype) oraz gier online (gry można uruchomić na ograniczonym obszarze sieci GSM).
ODPOWIEDZ