Zanikanie internetu - Wawa Natolin

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dethar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-06-01, 09:10
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Zanikanie internetu - Wawa Natolin

Post autor: dethar »

witam,

od dwoch dni mam problemy z polaczeniem sie z netem, laczy sie dziala kilka minut i przestaje po czym znowu wlacza sie na kilka minut i takie cos w kolko sie dzieje ze nic praktycznie nie da sie zrobic, czy Wy tez macie czasem takie problemy ? dodam ze przez ok. 2 tygodnie chodzilo wszystko w miare ok tylko czasem byly takich zwiechy ale to na chwile i pozniej wracalo wszystko do normy... czy winny moze byc modem ?
czasami pomaga restart systemu zeby znowu dzialal net ale tez podziala 2-3 minuty i przerwa kilka minut i znowu dziala minute dwie i tak w kolko

czy warto tutaj atakowac do iPlus czy cierpliwie czekac na poprawe :/ ?

siec to iPlus, miejsce Warszawa - Natolin, modem Huawei E620 i zasieg mam 3/7 kresek... czy antena by cos pomogla zwykla magnesowa ?

pozdrawiam,
Dethar
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Zanikanie internetu - Wawa Natolin

Post autor: Fanta »

dethar pisze:czy winny może być modem ?
Może być winny modem, może być przeciążona sieć, a może przekroczyłeś limit, może być uszkodzony nadajnik z którego korzystasz...
dethar pisze:czy warto tutaj atakować do iPlus czy cierpliwie czekać na poprawę :/ ?
Żeby nie było tak że będziesz czekał do końca umowy ;)
dethar pisze:czy antena by cos pomogła zwykła magnesowa ?
Raczej by nie zaszkodziła, a jakie masz transfery, bo jak dobre to nie ma sensu...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
dethar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-06-01, 09:10
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Re: Zanikanie internetu - Wawa Natolin

Post autor: dethar »

Transfery gdy nie rwie neta to przy HSDPA mam ok 150-180 kilobajtow/sek tak ze nie jest zle, najgrosze jest wlasnie od dwoch dni zrywanie neta co chwile praktycznie... moze to po tych burzach cos sie porobilo :)
dodam jeszcze ze teraz bylem 3 dni we Wroclawiu i tam smigal net az milo na UMTS przy max predkosci i ani razu nie zerwalo polaczenia... wrocilem do Warszawy wlaczylem kompa i do dzisiaj kaplica nie da sie praktycznie korzystac :/

czy w takim przypadku antena poprawia tylko transfer czy tez jakosc polaczenia (brak zrywania netu)?

aktualnie wykorzystalem niecale 1GB transferu z 4GB dostepnego tak ze chyba nie tutaj problem... tak samo modem jeszcze przedwczoraj dzialal we Wroclawiu bez najmniejszych problemow, dodam jeszcze ze jakies 2 tygodnie temu mialem podobna sytuacje ze rwalo mi internet ale to tak 2-3 razy w ciagu dnia a nie co kilka minut :/

i czy przekroczony transfer objawia sie takimi przerwami w necie czy po prostu zmniejsza sie tylko jego szybkosc ?

serdecznie pozdrawiam,
Dethar
Awatar użytkownika
Fazzi
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-04-23, 20:50
Lokalizacja: Poddębice k. Łodzi

Re: Zanikanie internetu - Wawa Natolin

Post autor: Fazzi »

Przekroczony limit objawia się zmniejszeniem prędkości (b. znacznym) do prędkości GPRSu.
WiFi System = 10 Mbit (w nocy 2 razy szybciej)
Orange CDMA
iPlus LTE
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Zanikanie internetu - Wawa Natolin

Post autor: mar_kow »

...Możliwe że operator konserwuje nadajniki ale można zapytać. W dniu wczorajszym (10.06) w rejonie W-wa Rembertów HSDPA działało powyżej normy założonej przez Plus GSM - 310-285 download - czyli ponad 2 Mbit/s choć zakładają tylko 1.8 ...
dethar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-06-01, 09:10
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Re: Zanikanie internetu - Wawa Natolin

Post autor: dethar »

Jeszcze pytanko mam na jaki numer atakowac do iPlus'a ? na ten co podaja na stronce ogolny czy jakis specjalny w sprawie nadajnikow i dzialania sieci gdzie mogli by wyjasnic co dzieje sie z nadajnikami w moim rejonie ?

pozdrawiam,
Dethar
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Zanikanie internetu - Wawa Natolin

Post autor: Jaco »

dethar pisze:Jeszcze pytanko mam na jaki numer atakowac do iPlus'a ? na ten co podaja na stronce ogolny czy jakis specjalny w sprawie nadajnikow i dzialania sieci gdzie mogli by wyjasnic co dzieje sie z nadajnikami w moim rejonie ?

pozdrawiam,
Dethar
Klikaj tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7548
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: Zanikanie internetu - Wawa Natolin

Post autor: Artur_prezes »

Ja mam ten sam problem z netem ale w Bielsku-Białej. Już 20 razy dzwoniłem 50 maili wysłałam a oni dalej mają mnie za przeproszeniem w <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>. Wezmę chyba w tym tygodniu modem i umowę i będę żądał rozwiązania, bo coraz bardziej denerwuje mnie ten iPlus. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
CLEARW'RE
Broadband
ODPOWIEDZ