Czy w iPlusie sa ograniczenia przesylania danych?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tompey

Czy w iPlusie sa ograniczenia przesylania danych?

Post autor: Tompey »

Facet, ktory to sprzedawal mowil, ze nie ma i nie zwalniaja transferu po przekroczeniu limitu, ale czytalem gdzies, ze jednak to robia... jak to jest naprawde???
Jojo

Re: Czy w iPlusie sa ograniczenia przesylania danych?

Post autor: Jojo »

zwalniają transfer tylko że to oni decydują jak bardzo będziesz mógł go przekroczyć domyślnie 1GB
Tompey

Re: Czy w iPlusie sa ograniczenia przesylania danych?

Post autor: Tompey »

jesli tak jest to mnie oszukal... jak mocno go zwalniaja?
Jojo

Re: Czy w iPlusie sa ograniczenia przesylania danych?

Post autor: Jojo »

tego dokładnie nie powiem ale różne źrudła podają różnie.
jak operatorzy mówią to do 8kb ale wydaje mi się że do poziomu prędkości GPRS ale co tam wolniej już nie będzie :lol:
sory za te posty ale sam mam blue connecta i czesto strony się nie otwierają tandeta.
Tompey

Re: Czy w iPlusie sa ograniczenia przesylania danych?

Post autor: Tompey »

Wybralem iPlusa, bo mialo nie byc tego ograniczenia i zadnych zwolnien... sprzedawca mowil, ze bylo takie ale zlikwidowano... ale w necie wyczytalem, ze dalej jest i juz nie wiem.
dziala to fatalnie, co 10-20 minut przerywa polaczenie, ale to chyba wina komorki, nawet resetuje sie sama.

dzieki za odpowiedz
Tomek
NOTO
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-11-29, 22:58
Lokalizacja: Wroc?aw/Pozna?

Re: Czy w iPlusie sa ograniczenia przesylania danych?

Post autor: NOTO »

W styczniu wystestuję to w rzeczywistości.

Czy znacie oprogramowanie, które policzy mi ilość przesłanych danych ... w rozbiciu na kilka możliwości (czasami łączę się przez DSL-a, czasami przez iPlus-a (2 sztuki )...
tak żeby w każdym połączeniu był osobny licznik.
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Czy w iPlusie sa ograniczenia przesylania danych?

Post autor: krzysztof.wojcik »

Tompey pisze:Facet, ktory to sprzedawal mowil, ze nie ma i nie zwalniaja transferu po przekroczeniu limitu, ale czytalem gdzies, ze jednak to robia... jak to jest naprawde???
Korzystam z iPlusa od 5 września, miesięcznie UP i DW ok 5GB, korzystam z UMTSu, EDGE i GPRS, nie odczułem obniżenia prędkości. Z tego co mi wiadomo <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie stosują ograniczeń transferu (mała ilość userów, sieć się nie zapycha), wiem że monitorują i jeśli ktoś naprawdę "przegnie" (kilkadziesiąt GB miesięcznie) mogą mu obciąć transfer.
admin311

Re: Czy w iPlusie sa ograniczenia przesylania danych?

Post autor: admin311 »

Tompey pisze:Facet, ktory to sprzedawal mowil, ze nie ma i nie zwalniaja transferu po przekroczeniu limitu, ale czytalem gdzies, ze jednak to robia... jak to jest naprawde???
pytalem się gościa z dzialu obslugi technicznej i powiedzial ze na razie nie zwalniają bo mają "luzy" na lączach , ale w umowie mam napisane transfer 1 GB.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ