Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xfeel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-30, 22:53

Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: xfeel »

Witam Szanownych Forumowiczów !!! :D

Bardzo was proszę o poradę w następującej sprawie:

1.Posiadam karte option globetrotter gt max, z dwoma antenkami. Te antenki to z jednej strony fajne rozwiązanie bo lepszy sygnał, ale niestety też większe ryzyko uszkodzenia. Tak się też stało w moim przypadku, chyba uszkodził się plastikowy zaczep od górnej antenki i nie chcą się teraz poprawnie składać. Szukałem zdjęć w necie (dokładnych i w makro) ale niestety nie ma takiego zdjęcia które pokazywałoby jak one są zbudowane.
Jeśli moglibyście wysłać na maia jakieś dokładne zdjęcia mocowania tych antenek(obydwu) z każdej strony byłbym bardzo, bardzo wam wdzięczny, podaje maila:
[email protected]
2. Może jest ktoś na forum kto miał podobne problemy z tą kartą.
Karta jest zakupiona w erze na gwarancji, i teraz mam pytanie, czy
przyjmą ją do naprawy ? Bo jest to uszkodzenie typowo mechaniczne,
antenki działają, karta śmiga w HSDPA. Problem jest tylko z mocowaniem.
Jak era podchodzi do takich napraw ?

Bardzo proszę was o odpowiedź
Andrew Xfeel
Awatar użytkownika
tchtomasz
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-30, 11:24
Lokalizacja: W-wa

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: tchtomasz »

Musisz poruszać zaczepami tak, żeby nie uszkodzić mocowania
Chodzi o to, że nie wysuwa się płynnie i wsuwa?
Podobno problem też miałem, musisz popróbować w pozycji pionowej i poziomej poskładać i rozkładać
xfeel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-30, 22:53

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: xfeel »

Problem polega na tym, ze nie wiem jak było w oryginale, tzn przed uszkodzeniem, ta górna antenka wręcz wyszła z zaczepów, nie wiem, czy przed awarią też dało się ją tak wyjąć, czy też tam coś pekło albo się obrobiło. Tam jest też taki czarny pręcik z wyjsciami z dwóch stron, który chyba trzyma tą kartę w pionie. Dlatego prosiłem o zdjęcia, bo nie wiem jak to było.
Andrew Xfeel
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: mar_kow »

...Pozamiatane - uszkodzenie mechaniczne nie jest brane pod uwagę w żadnym salonie. Uszkodzenie naprawią ale odpłatnie... I nie polecam salonu - na Allegro ogłaszają się serwisanci (np GC-85). Trzeba wysłać maila z zapytaniem o naprawę tego typu modemu - będzie na pewno taniej niż w Erze...
xfeel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-30, 22:53

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: xfeel »

No, a jaki byłby tego koszt? Czy w wypadku gdy karta jest kupiona w opcji blueconnect dla firm to też tak podchodzą do tego ? Patrzyłem na allegro, ale są serwisy sony-ericsson, a samego globa nie widziałem. Ile może kosztować
taka naprawa w serwisie ery, a ile u serwisanta (np. z allegro) W sumie może mi odpowiesz czy oni cały ten moduł wymieniają czy może tylko tą antenkę, co się jej zaczepy urwały.
Wielkie dzięki za info !
Andrew Xfeel
macieksobczak
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-03, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: macieksobczak »

mam ten sam problem, polamalem antenke,
wiecie gdzie moge nabyc nowa ? pan w erze chce mi zabrac caly modem do naprawy i nie rozumie ze ja potrzebuje TYLKO nowa antenke... <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font>.

bardzo prosze o pomoc :)

ps. czy juz wiadomo cos ze zdjeciem sima ? w erze zdejmuja za 600zl lub za darmo po zakonczeniu umowy.
wiecie czy ktos juz zdejmuje w granicach 200zl ?
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: Jaco »

macieksobczak pisze:mam ten sam problem, polamalem antenke,
wiecie gdzie moge nabyc nowa ? pan w erze chce mi zabrac caly modem do naprawy i nie rozumie ze ja potrzebuje TYLKO nowa antenke... <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font>..
Jak oddasz modem do serwisu możesz wziąć jakiś fon na okres naprawy ale to jest uszkodzenie mechaniczne i będzie odpłatne.
macieksobczak pisze: ps. czy juz wiadomo cos ze zdjeciem sima ? w erze zdejmuja za 600zl lub za darmo po zakonczeniu umowy.
wiecie czy ktos juz zdejmuje w granicach 200zl ?
pozdrawiam.
Przed zakończeniem umowy owszem zapłacisz tyle ile napisałeś.Po jej zakończeniu zrobią to za FREE musisz tylko posiadać fakturę (paragon) zakupu aby potwierdzić że modem był zakupiony w ich sieci i już nie jest objęty żadną umową.
Niestety jak na razie nie ma sposobu na usunięcie ,,domowym sposobem,, blokady simlock.
macieksobczak
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-03, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: macieksobczak »

no to zostal mi rok czekania :) rachunku nie mam ale mam gwarancje i jest brane na firme wiec wszystko maja w systemie to chyba nie bedzie problem.

heh szkoda bo jade do grecji i sadzilem ze uda mi sie miec internet a tak to lipa.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: Jaco »

macieksobczak pisze:heh szkoda bo jade do grecji i sadzilem ze uda mi sie miec internet a tak to lipa.
Nie wszystko jeszcze stracone.Zamiast modemu możesz wykorzystać telefon z modemem.
xfeel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-30, 22:53

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: xfeel »

No, kolega z postu wyżej mi powiedział że naprawa takiej antenki może kosztować około 200 zł, ale jest to koszt przybliżony. Nie mogłem się skontaktować z tym Panem serwisantem, na allegro jest jego numer(on naprawia modemy sony-ericsson) ale nie mogłem się do niego dodzwonić.
Ogólnie karta super by była gdyby nie to nieszczęsne rozwiązanie z tymi antenkami, bardzo łatwo można to połamać. Jak ktoś ma kolege serwisanta znajomego to ma fajnie, swoją drogą ja też jestem ciekawy, ile taki moduł z tymi dwoma antenkami kosztuje. Może jakiś serwisant odpowie?
Pozdrowienia
Andrew Xfeel
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: Jaco »

Jeśli używasz tego modemu tylko w domu to możesz się pokusić o zakup niedużej anteny do okólnej z konektorem aby podpiąć go do modemu i problem z anteną znika.Gorzej sprawa się przedstawia w czasie podróży ale nieduże rozmiary anteny myślę że by nie sprawiały kłopotu.
macieksobczak
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-03, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: macieksobczak »

a jak jest z antena na magnes przyczepiana do wyswietlacza notebooka ?
przeciez to zbrodnia jest teoretycznie! a jednak takie anteny sa i ludzie je przyczepiaja ?! mozna tak ??
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: Jaco »

Do obudowy wyświetlacza to ja bym nie przypinał bo się może uszkodzić.Ale zawsze można postawić obok.Zwykle takie anteny mają ok 2 m przewodu.
Awatar użytkownika
tchtomasz
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-30, 11:24
Lokalizacja: W-wa

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: tchtomasz »

Jaco pisze:Do obudowy wyświetlacza to ja bym nie przypinał bo się może uszkodzić.Ale zawsze można postawić obok.Zwykle takie anteny mają ok 2 m przewodu.
taa.. i 10dB strat na każdy metr ;>
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Uszkodzona antenka w modemie Globetrotter GT Max

Post autor: Jaco »

Bez przesady. Zasada jest jedna albo się chce korzystać albo nie.Nikt tu cię nie będzie namawiał do zakupu.Dajemy ci tylko rozwiązanie.
ODPOWIEDZ