Merlin XU870 i problemy z adapterem PCMCIA

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
majtek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-07-04, 22:52

Merlin XU870 i problemy z adapterem PCMCIA

Post autor: majtek »

Witajcie,
od kilku dni próbuję uruchomić kartę Merlin XU870 z wykorzystaniem adaptera z ExpressCard na PCMCIA (symbol XCA-2 v2) na laptopie Dell Latitude D620 (system Windows 2000 SP4).
Właściwie to próbowałem już wszystkiego, instalowałem różny soft (Mobilink, iPlus manager 1.9), próbowałem konfigurować połączenie ręcznie. Próbowałem także wykorzystać stworzone przez Novatel narzędzie o nazwie OptiTool, które powinno w niektórych przypadkach eliminować problemy z adapterem.

Niestety, wszystko bez rezultatu. Modem w systemie zainstalowany jest prawidłowo. Jednak oprogramowanie Mobilink daje ciągle komunikat "Radio wyłączone". Kiedy wciskam w programie Połącz modem tak jakby resetował się, bo na ekranie na sekundę pojawia się komunikat o braku w systemie urządzenia. Po sekundzie modem powraca do poprzedniego stanu itd.

Znalazłem w necie informacje, że winna jest przejściówka, która ma problemy z utrzymaniem właściwego zasilania karty. Podobno to przypadłość która dotyka wszystkich dostępnych na rynku adapterów ExpressCard na PCMCIA.

Chciałem się dowiedzieć, czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia? A może ktoś poradził sobie z tym problemem. Póki co powoli dochodzę do wniosku, że musze zamienić XU870 na kartę ze złączem PCMCIA.

Z góry dziękuję za wszystkie wasze wypowiedzi :D
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Merlin XU870 i problemy z adapterem PCMCIA

Post autor: Fanta »

majtek pisze:Chciałem się dowiedzieć, czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia? A może ktoś poradził sobie z tym problemem.
Było już wiele takich przypadków i ogólnie odradzane jest zastosowanie adaptera i każdy tego unika jak może. Użyj opcji ObrazekSzukaj tematów na forum i wpisz: "adapter PCMCIA" wyświetli się sporo tematów. Poczytaj...
majtek pisze:Póki co powoli dochodzę do wniosku, że musze zamienić XU870 na kartę ze złączem PCMCIA.
To jest chyba najlepsze rozwiązanie.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Merlin XU870 i problemy z adapterem PCMCIA

Post autor: Jaco »

Jeśli możesz wyłącz pin na karcie.Piszesz że modem jest zainstalowany prawidłowo.Stwórz dial-up według schematu zamieszczonego na forum w FAQ .Spróbuj również wykorzystać program @pogara i crowe6.Trzeba również poszukać w FAQ.Jeśli ci się uda połączyć daj znać.
majtek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-07-04, 22:52

Re: Merlin XU870 i problemy z adapterem PCMCIA

Post autor: majtek »

Dzięki za szybką odpowiedz.

Fanta: Jeśli wpiszesz w wyszukiwarce "adapter PCMCIA" to otrzymasz 76 wyników z których WSZYSTKIE dotyczą adapterów PCMCIA do komputerów stacjonarnych (z ISA). Ja natomiast mam problem z adapterem zmieniającym PCMCIA na ExpressCard. A to są dwie zupełnie różne sprawy. Dokładnie przeszukałem to forum i cały Internet zanim napisałem tego posta.

Jaco: PIN oczywiście wyłączyłem. Program pogara wypróbowany, ręczne skonfigurowane połączenie także. I to wszystko po kilka razy na różne sposoby.

Czy jest wśród Was ktokolwiek, kto korzysta z modemu XU870 przez przejściówkę na złączu PCMCIA i mu to działa?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Merlin XU870 i problemy z adapterem PCMCIA

Post autor: Jaco »

majtek pisze:Czy jest wśród Was ktokolwiek, kto korzysta z modemu XU870 przez przejściówkę na złączu PCMCIA i mu to działa?
Na tę odpowiedź musisz poczekać.Jeśli jest ktoś to na pewno podzieli się z tobą wszelkimi informacjami.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Merlin XU870 i problemy z adapterem PCMCIA

Post autor: Fanta »

majtek pisze:Ja natomiast mam problem z adapterem zmieniającym PCMCIA na ExpressCard. A to są dwie zupełnie różne sprawy.
Daj wiarę że wiem że to dwie inne sprawy, podpowiedziałem Ci po prostu żebyś sobie poczytał że ogólnie z adapterami są problemy.

Możesz zerknąć TUTAJ i napisać do kolegi @NewWalk na PW, pracował on kiedyś w Orangutanie to może miał styczność z takim problemem i wie coś o tym. Może taki oryginalny adapter by załatwił sprawę... :?
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
majtek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-07-04, 22:52

Re: Merlin XU870 i problemy z adapterem PCMCIA

Post autor: majtek »

Fanta: Dzięki za ten kontakt, wypróbuje go. Właśnie taki adapter z logo Orange posiadam. Oryginalnie do mojego UX870 nie był dołączony adapter wiec kupiłem właśnie taki jak na zdjęciu na Allegro.

Z tego co się dowiadywałem to w Plusie i Erze nie dają do tego modemu adaptera. Gadałem z osobą z pomocy technicznej iPlusa, to powiedziała mi, że testowali wszystkie typy takich przejściówek i że wszystkie są "niestabilne energetycznie".

Oragne na swojej stronie ma natomiast program OptiTool, który powinien eliminować problemy z adapterem. W moim wypadku niestety tego nie robi.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Merlin XU870 i problemy z adapterem PCMCIA

Post autor: canidy »

Nie rozumiem dlaczego tak sobie komplikujesz życie. Po co przejściówka do laptopa? Twój laptop na 99% ma port MiniPCI, gdzie możesz włożyć wewnętrzny modem i używać wbudowanej anteny GSM, a zatem pozbyć, się przejściówki, wystającego modemu i kłopotów :)
ODPOWIEDZ