Bezprzewodowa transmisja dźwięku na odległość

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Bezprzewodowa transmisja dźwięku na odległość

Post autor: regedit »

Chciałem wszystkich przestrzec przed zakupem urządzenia typu transmiter fm. Zakupiłem niedawno takowe urządzenie (niemieckiej firmy hama - także to nie chińszczyzna z bazarku za 5zł - kosztowało 70!). Otóż cały problem tego badziewia polega na tym, że ma beznadziejnie denny zasięg - odległość 2-3 metrów w linii prostej na tej samej wysokości to problem!!! Jeśli ustawię głośność pow 50% na urządzeniu wyjściowym (laptop / mp3) to na wieży robią się niesamowite przestery i trzaski! Cały czas szumy i dziwne odgłosy nieważne na jakiej częstotliwości, wysokiej czy niskiej, nawet jeśli w pobliżu 0,3 FM z obu stron nic nie ma!!

Jest jeszcze wiele innych minusów i bardzo dziwnych dolegliwości tego szmelcu o których nawet nie chcę wspominać bo po prostu żal d...ę ściska. Dobre chyba dla osób niedosłyszących słuchających polskiego hip hopu w kiepskiej jakości.

P.S. Kupiłem bo nei mam możliwości poprowadzenia kabla (musiałby biec przez cały pokój. Zostało mi tylko przenoszenie laptopa i stawianie na wieży i podłączanie jackiem.

P.S.2 Czy wypaliloby podłączenie palmtopa o ile miałby wyjście jack do wieży i "przesyłanie" muzyki przez wi-fi z laptopa do palmtopa?!
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezprzewodowa transmisja dźwięku na odległość

Post autor: zDaleKi »

Nie wiem dokładnie co kupiłeś, ale może to jest jakieś urządzonko przeznaczone do podłączenia playera MP3 w samochodzie? A takowe zazwyczaj mają mały zasięg.

Co do podłączenia palmtopa, to nie robiłem czegoś takiego więc nie doradzę.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Bezprzewodowa transmisja dźwięku na odległość

Post autor: reilord »

A co za problem, masz 10 dni na zrot towaru, no chyba, ze spaliles opakowanie i pofisales obudowe foliopisem :P
ODPOWIEDZ