Siemens S55

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Siemens S55

Post autor: Jaco »

Siemens S55 jest pierwszym telefonem tego producenta z kolorowym wyświetlaczem i jednocześnie wyposażonym we wszystko to, czego nie powstydziłby się nowoczesny telefon biznesowy.

Doskonale nadaje się jako modem do internetu.Możliwość połączenia z komputerem poprzez kabel USB,Bluetooth,Irdę.

Choć posiada tylko GPRS ale za to kl 10.

Oto niektóre ważne parametry:

Bluetooth: tak
EDGE: nie
GPRS: tak , Class 10
HSCSD: nie
IRDA: tak
Java: tak
Obsługa USB: tak
Transmisja danych i faksów: tak
WAP: tak

Ponadto telefon posiada gniazdo anteny zewnętrznej gdzie po jej podłączeniu przy słabym zasięgu i wykorzystaniu go jako modem skutkuje lepszymi osiągami.

Na sam początek zabawy z internetem poprzez komórkę polecam.Na Allegro dostępny za małe pieniądze.

Zestawiłem taki zestaw Siemens S 55 + Bluetooth jako modem i sprawował się wyśmienicie.BT w tym przypadku jest dobrym rozwiązaniem ponieważ można spokojnie podłączyć ładowarkę.

Fotki:
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 12:40 przez Jaco, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Siemens S55

Post autor: Darecky »

Zgadza się, bardzo dobry telefon. Używałem go jakieś półtora roku temu na pakietach "Orange World i Internet" w Jedna Idea na kartę w połączeniu z IrDą. Nawet byłem zadowolony, bo było szybciej niż w połączeniu K300i+IrDa... Ponadto ten telefonik robi niezłe fotki tym dołączanym aparatem, gdy się je wrzuci na kompa...

@Jaco łączyłeś się przez Dial-Up czy tym programikiem co był na tej płytce razem z telefonem???

Ps: Polecam jeszcze Sagema MyX-5m do internetu komórkowego. Może kiedyś zrobię recenzję.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Siemens S55

Post autor: Jaco »

CJ pisze:@Jaco łączyłeś się przez Dial-Up czy tym programikiem co był na tej płytce razem z telefonem???
Łączyłem się jak pisałem za pomocą Bluetootha i jego oprogramowania BlueSoleii.Nie instalowałem żadnego programu z płytki.Wszystko co potrzebowałem miałem z BT.
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Siemens S55

Post autor: gatto_nero »

W pełni nowoczesny telefon, chociaż ma już swoje lata.
Opłaca się go kupić na aukcji jako modem GPRS bo ma wiele możliwości podłączenia się z kompem, nawet IRDA i dodatkowo jego cena obecnie zamyka się w 100PLN.

PS do bluetootha + GPRS co najmniej 2 baterie :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Mavie

Re: Siemens S55

Post autor: Mavie »

Używałem go dwa lata, teraz leży na półce jako awaryjny. Mój pierwszy z kolorowym wyświetlaczem i polifonią, aż się łezka w oku kręci i żal się z nim rozstawać ;)
Dosyć szybko niszczy się w nich klawiatura (odpadają klawisze, górne klawisze się wycierają), ale w sklepach można kupić nową za 10 zł i w minutę wymienić :)
Brakowało dzwonków mp3, ale amr dzielnie dają sobie radę.
Fajny jako modem, dobrze się spisywał w czasach gdy EDGE był tylko w największych miastach i GPRS w zupełności wystarczał.
Brakowało też podglądu przy robieniu zdjęć tym doczepianym aparatem, ale za to była prawdziwa lampa błyskowa :)
Oczywiście jak zawsze w przypadku Siemensa nie obeszło się bez wizyt w serwisie i wymianie softu :D
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Siemens S55

Post autor: Sundance_kid »

Mavie pisze:Dosyć szybko niszczy się w nich klawiatura (odpadają klawisze, górne klawisze się wycierają), ale w sklepach można kupić nową za 10 zł i w minutę wymienić :)
Zależy. Z trzech s55 tylko jednemu wypada klawisz (ale ten oberwał z łokcia na koncercie) a w reszcie żadnych problemów nie ma. Maja po ponad trzy lata i wyglądają jak nówki.
Mavie pisze:Brakowało też podglądu przy robieniu zdjęć tym doczepianym aparatem, ale za to była prawdziwa lampa błyskowa :)
Brak podglądu fakt. Ale ta lampa średnio. Jak robiłam zdjęcia mojemu psu (biały pudel) to wychodziła biała plama z czarnymi punktami.
Mavie pisze: Oczywiście jak zawsze w przypadku Siemensa nie obeszło się bez wizyt w serwisie i wymianie softu :D
Mam trzy S55 i żaden nie zaliczył serwisu.
Mavie

Re: Siemens S55

Post autor: Mavie »

Miałem ja, moja była i paru znajomych, we wszystkich były zmieniane klawisze. U mnie dopiero po skończeniu gwarancji, ale w międzyczasie wymiana softu :) Poza tym to fizycznie bardzo wytrzymałe :D Nieraz już był obijany i delikatnie tylko pękła klapka baterii.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Siemens S55

Post autor: wlodus »

ten telefon uzywala moja byla i w sumie nie narzekala ale klawisze wymieniala 2 razy :)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Siemens S55

Post autor: Darecky »

Ja piszę dużo sms i ja klawiaturę w s55 wymieniałem średnio raz na miesiąc... dlatego miałem go chyba z pół roku i poszedł w odstawkę! ponadto miał bardzo ładną polifonię
leluk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-10-02, 22:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Siemens S55

Post autor: leluk »

U mnie też poza usterką klawiatury wszystko działało
klawiatura ładna ale niepraktyczna
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siemens S55

Post autor: ksx4system »

Miodzio! :) miałem ten telefon jakieś 2 lata temu. Po delikatnej modyfikacji (litowo-polimerowa bateria o większej pojemności niż fabryczna) można było b. długo siedzieć na WAPie z niego. ;) Niestety nie miałem przyjemności wykorzystać go jako modem :(
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
ODPOWIEDZ