6230i v GC98

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
stary czytelnik

6230i v GC98

Post autor: stary czytelnik »

Mam laptopa i modem GC98 i nokię 6230i co mam wybrać jako modem, co bedzie szybsze? Bo jedno muszę sprzedać i nie wiem co!
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: 6230i v GC98

Post autor: krzysztof.wojcik »

stary czytelnik pisze:Mam laptopa i modem GC98 i nokię 6230i co mam wybrać jako modem, co bedzie szybsze? Bo jedno muszę sprzedać i nie wiem co!
Jeśli chodzi o szybkość 6230i - max. 236.8 kb/s GC89 - max. 247.4 kb/s Karta w przeciwieństwie do N6230i ma WIFI. Jeśli masz słaby zasięg musisz liczyć się z zakupem anteny zewnętrznej do GC89, telefon możesz zawsze położyć tam gdzie jest zasięg (jeśli łączysz się przez bluetooth), za to telefon często będziesz musiał podpinać pod ładowarkę. Ja skłonny byłbym za kartą: zasilanie z laptopa, WIFI, nie zajmuje miejsca :)
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: 6230i v GC98

Post autor: chris »

stary czytelnik pisze:Mam laptopa i modem GC98 i nokię 6230i co mam wybrać jako modem, co bedzie szybsze? Bo jedno muszę sprzedać i nie wiem co!
Jeżeli masz oba urządzenia to sam jesteś w stanie najlepiej przetestować, które sprawuje się lepiej. Jestem bardzo ciekaw wyników takich testów. Czy np. używając laptopa w domu , musisz korzystać z niego w określonym miejscu , np. przy oknie aby osiągnąć lepszy transfer ?Wiadomo ,że mając komórkę z Bluetooth możesz siedzieć sobie wygodnie przy np. biurku a komórkę kładziesz tam, gdzie najlepiej "ściąga".

A zastanawiałeś się nad wpływem szkodliwego promieniowania z GC98 , którą przecież masz tuż obok ręki ?
Awatar użytkownika
Kuna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2005-12-28, 21:44

jeszcze jedno

Post autor: Kuna »

Wszystko to racja..

Był poruszany kilka dni temu wątek szkodliwości promieniowania, podobno karty SE mają moc 2W (podobno) a telefon 100mW (podobno) z dwojga złego lepiej mieć to dalej od siebie , telefon może leżeć gdziekolwiek w pokoju.

Z mojego doświadczenia - miałem GC 85- często pojawiały się dziwne błędy, w pracy laptop musiał stać po prawej stronie biurka ,bo nie było zasięgu echhh..

Miałem już wcześniej 6230 i postanowiłem sprawdzić jak się sprawuje w roli modemu. Jest bezbłędna, lepiej łapie zasięg (wg mnie), jest stabilniejsza, nie zrywa połączeń, może pracować podłączona do zasilacza.
Bluetooth na USB mogę podłączyć do każdego innego kompa i mam internet.
Ja stawiałbym na telefon.
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: jeszcze jedno

Post autor: krzysztof.wojcik »

Kuna pisze:Wszystko to racja..

Był poruszany kilka dni temu wątek szkodliwości promieniowania, podobno karty SE mają moc 2W (podobno) a telefon 100mW (podobno) z dwojga złego lepiej mieć to dalej od siebie , telefon może leżeć gdziekolwiek w pokoju.
Przy TX =5 (poziom sygnału od ok. -87 dBm) telefon nadaje z mocą maksymalną 2W, polecam nokię z netmonitorem i tekst na http://www.mwiacek.com/gsm/netmon.pl/faq_net2.htm
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: 6230i v GC98

Post autor: Szadzik »

stary czytelnik pisze:Mam laptopa i modem GC98 i nokię 6230i co mam wybrać jako modem, co bedzie szybsze? Bo jedno muszę sprzedać i nie wiem co!
Miałem prawieidentyczny problem, nie miałem modemu i musiałem kupić 6230 lub GC.
Wybrałem GC (pomimo wielu negatywnych opinii, które o GC słyszałem [i które się nie sprawdziły]), ponieważ często włączam komputer na dłużej, zostawiam go w domu włączonego i wychodzę, zostawiam go na noc. Zakup Nokii oznaczałby, że często wracałbym do domu, wstawał rano i widział mój bezczynnie stojący komputer. Telefon potrzebuje baterii, a przy ściąganiu danych wytrzyma lediwe kilka godzin. Oczywiście mozna go na stałe podłączyć do ładowarki, ale trzeba liczyć się z tym, że po kilku miesiącach bateria będzie do wymiany.
Zdecydowanie wybrałbym na Twoim miejscu GC.
Back to the Future ;)
melons

Re: 6230i v GC98

Post autor: melons »

chętnie bym kupil jedno lub drugie .... gdyż mam SE 75e a wiec tylko gprs, prosze wiec o możliwość kontaktu .... nr tel, email[/list]
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: 6230i v GC98

Post autor: gnd »

ja namawiam do wyboru jako modemu telefonu, ze wzgledu na to ze można go podpiąć do stacjonarnego pc jako modem via BT, albo irda, i co ważne w terenie jak padnie bateria w laptopie to poczte mozna ściągnąć bezpośrednio na telefon
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: 6230i v GC98

Post autor: chris »

Szadzik pisze: [...] Telefon potrzebuje baterii, a przy ściąganiu danych wytrzyma lediwe kilka godzin. Oczywiście mozna go na stałe podłączyć do ładowarki, ale trzeba liczyć się z tym, że po kilku miesiącach bateria będzie do wymiany.
Zdecydowanie wybrałbym na Twoim miejscu GC.
Baterie Li-Ion wytrzymują podobno ok. 1000 ładowań. Przy codziennym ładowaniu powinna więc teoretycznie wystarczyć na 3 lata.
Co do ściągania danych, to standardowe usługi pozwalają Ci przesłać 1GB danych a potem operator obetnie Ci transfer.
Ja wybieram 6230 również ze względu na niższą cenę.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: 6230i v GC98

Post autor: Szadzik »

chris pisze: Baterie Li-Ion wytrzymują podobno ok. 1000 ładowań. Przy codziennym ładowaniu powinna więc teoretycznie wystarczyć na 3 lata.
Co do ściągania danych, to standardowe usługi pozwalają Ci przesłać 1GB danych a potem operator obetnie Ci transfer.
Ja wybieram 6230 również ze względu na niższą cenę.
1. Jeśli sądzisz, że bateria wytrzyma 1 dzień to się grubo mylisz. Jak włączysz jakiś program do ściągania danych to 5 godzin może nawet nie wytrzymać.
2. Ja nie mam żadnych limitó, więc mi akurat nic nie obetnie ;).
3. Kupiłem GC85 za 600zł więc różnica w cenie nie jest aż tak wielka.
Back to the Future ;)
admin311

Re: 6230i v GC98

Post autor: admin311 »

mialem podobny dylemat ...wybralem nokie6230. kupilem za 500 pln a modem GC 89 kosztyje ok 700 ( GC 85 nie bralem pod uwagę bo szybko mozna antene urwać) i jestem zadowolony bo lączesię przez bluetooth i moge ją rzucić ma okno i dziala , a dodatkowo móżna sobie WAP przeglądąć w ramach abonamentu i ma się dobry telefon. można wlożyć karte ORANGE i korzystać ze strumieniowej transmisji wideo , bo Plus z tym zostaje z tylu.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ