OPTION EXPRESS 7.2 pod vista32

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sławek'
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-01-07, 14:38
Lokalizacja: Poznań

OPTION EXPRESS 7.2 pod vista32

Post autor: Sławek' »

Witam, odpuściłem sobie XU870 pod viste i do testów załatwiłem OPTION EXPRESS 7.2 i sprawa wygląda tak, modem instaluje się pod vistą (zero-cd) aplikacja GT Connect również, wszystko wygląda na sprawne ale tylko wygląda. Połączenie UMTS-HSDPA idealne (na 11db-ok.2mbit/s ERA PTC) ale połączenie GPRS/EDGE jest bardzo często zrywane, niekiedy kilkaminut a niekiedy kilkadziesiąt, jeżeli np. włącze jakieś gg radio czy cos w tym stylu to połączenie chodzi bez zrywania nawet kilka godzin, jeżeli natomiast w tle nie ma nic do wysyłania/pobrania, połączenie zerwie juz po kilku minutach. Rozkładam ręce na modemy EX i Viste to juz drugi po XU870. Bardzo często po takim zerwaniu już nie można połączyć bez ponownego uruchamiania systemu.

Problem dotyczy tylko Visty, na Xp wszystko śmiga. Testy przeprowadzone na złączu EX oraz na adpaterze dedykowanym na PCMCIA na Viście i XP. Czy wg. Was problem rozwiążą nowe sterowniki czy może aplikacja ? Widze, że połączenie już nie jest na tej karcie wdzwaniane(dial-up) tylko oparte na protokole sieciowym ( karta po instalacji jest kartą sieciową - wirelees network card ), czy może nasz operator (w tym przypadku PTC ERA) nie obsługuje jeszcze tego typu urządzeń w klasie GPRS/EDGE, bo przecież tych modemów w polsce nikit jeszcze nie oferuje ?

Produkt naprawdę fajny, zasięg faktycznie lepszy ( technologia ART), różnica w prędkościach na GPRS wobec np. GT-MAXa jest zauważalna, działa na EX oraz przez adapter na PCMCIA tylko to rozłączanie na Windows VISTA, gdzie jest problem ? testowane na dwóch notkach, ASUS G1S - bezpośrednio na EX i ASUS G1 na adpaterze EX-PCMCIA, w obu przypadkach wszystko instaluje się z ZERO-CD.

Urządzenie działa idealnie w GPRS i UMTS w notebooku HP NC6220 (intel) przez adapter EX-PCMCIA pod windows-em XP PRO, instalacja również ZERO-CD.

A największą pomyłką OPTIONA jest nie umieszczenie w aplikacji GT CONNECT żadnego licznika danych, pobieranych, prędkości aktualnej czy szczytowej, czy kotoś coś wie czy OPTION zamierza coś z tym zrobić ? bo urządzenie nie działa w GTMM.

Pozdrawiam
Sławek

W razie pytań o ten modem zapraszam.
OPTION EX 7.2+EX converter,GTMAX1.8,NOKIA N95 z HSDPA
angelaxl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-01, 11:44

option express

Post autor: angelaxl »

Witam u mnie niestety modem na adapterze nie chce zainstalować się w opcji zero.system-xp pro sp2 rozpoznaje go ale żąda sterownika. Korzystam z aplikacji MM oraz alternatywnie z BVRP Connection Manager Pro na HP nx7400 oraz Tablet FS Stylistic 5020 .dodam że adapter jest dokupiony w sieci vodafone pod ten modem.Pozdrawiam

--
Poprawa ort. (BliSki)
Sławek'
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-01-07, 14:38
Lokalizacja: Poznań

Re: option express

Post autor: Sławek' »

angelaxl pisze: Korzystam z aplikacji MM
Witam, modem EXPRESS 7.2 działa Tobie pod MM - rozumiem, że chodzi o GLOBETROTTER MOBILITY MANAGER ? Ja niestety nie mogę odpalić, aplikacja się włącza ale nie wykrywa modemu, wersja 4.5.0, możesz coś napisać na ten temat jak to się udało odpalić ? Będe wdzięczny.

Co do przejściówki to ja kupiłem swoją razem z kartą OPTION-a, nie brandowaną, przejściówka również OPTION-a niebrandowana, ZERO-CD działa na każdym komputerze, przez EX-CONVERTER jak i bez niego.

Pozdrawiam

POST_2:


Sprawa wyjaśniona, wszystko już działa. Problemem jest soft i sterowniki zawarte w ZERO-CD Option-a. Sterowniki i soft pobrane ze strony supportu OPTION-a rozwiązują problem. Ciekawostką jest to, że są one starsze datą od tych na urządzeniu w ZERO-CD, po zainstalowaniu datowane są na 03.02.2007 w wersji 3.2.1.1 , wersja sterownika karty 3.1.1.87, natomiast te z ZERO-CD są datowane na 02.05.2007 a sterownik karty jest w wersji 1.0.0.7, OPTION chyba coś namieszał. Dla pewności zainstalowem jeszcze raz z ZERO-CD i problem był, aplikacja zrobiła się wolniejsza, połączenie niestabilne i nie zawsze chciało połączyć, po powrocie do starszych/nowszych ze strony OPTION-a wszystko jest ok, na Viście i Xp, połączenie szybkie, stabilne, łączy zawsze, aplikacja jest szybsza, na EDGU połączenie max.100% przepustowości, na UMTS-HSDPA od 2 do 3 Mbit/s, nie udało mi się jeszcze 100% czyli 3,6mbit/s, bo tyle w chwili obecnej oferuje firmware karty, Era oferuje 7,2mbit/s.Czekam z niecierpliwością na upgrade do 7.2.

Podsumowując urządzenie jest fantastyczne, adapter EX-Converter działa bez zarzutu na kazdym systemie (xp i vista), jedynie niepotrzebny stres i kombinacje przez pokręcone sterowniki Option-a i aplikacje. Zero-cd jest kapitalnym rozwiązaniem.

Antena ART spisuje się świetnie, tam gdzie wcześniej z GT-MAX-em musiałem uzywać małej anteny zew., wystarcza teraz w zupełności wbudowana w EX 7.2, trzeba przestrzegać tylko ustawienia jej pod kątem 135 stopni.

Urządzenie nagrzewa się nieco mniej niż GT-MAX.

Brakuje nadal informacji o szybkości połączenia, pobranych danych, itp. ale ten problem chwilowo rozwiązał NETMETER 1.12, mam nadzieje , że OPTION coś z tym zrobi, może udostępni aplikację GLOBETROTTER UNLIMITED CONNECTION albo nowego MOBILTY MANAGER-a.

W razie pytań zapraszam.

Pozdrawiam,
Sławek

ps. Nadal nie udało mi się uruchomić pod Vist-ą Merlina XU870.

--
Nie piszemy posta pod postem chyba ze z 1 dniowym opoznieniem. Uzyj opcji Obrazek Moderator->
Fanta
OPTION EX 7.2+EX converter,GTMAX1.8,NOKIA N95 z HSDPA
angelaxl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-01, 11:44

gt express

Post autor: angelaxl »

karta nie działa pod mm.zrobiłam tak>ze strony vodafone pobrałam aplikację dashboard.exe i program vodafone mobile connect poprawnie zainstalował sterowniki które są NIEZBĘDNE do działania karty gt expres przynajmniej u mnie na xp plus adapter do gniazda pc.szkoda tylko że tak wyśmienita aplikacja jaką jest VODAFONE MOBILE CONNECT jest stworzona jedynie do kart sim sieci vodafone.korzystam zastępczo z aplikacji BVRP Connection Manager Pro-do której link znajduje się na forum dzięki Panu BOB-wielkie dzięki-i modem pracuje bez zarzutu.siła transmisji i sygnału to sprawa oczywiście wtórna.testy w centum mobilnym Gdańska wyszły wyśmienicie.karta jest warta swojej ceny.pozdrawiam
ODPOWIEDZ