Internet Orange i problemy z modemem Option Icon

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FrancuzBZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-21, 09:23

Internet Orange i problemy z modemem Option Icon

Post autor: FrancuzBZ »

Mam internet z Orange, modem Option Icon USB. W momencie laczenia sie z internetem nie wiem co ale to cos odinstalowuje mi sterowniki od modemu. Po chwili pojawia sie napis "Brak karty sim" lub "Brak modemu" itp. Czasami rowniez potrafi zresetowac komputer po tzw Blue Screen'ie. System byl juz przeinstalowywany, zrobiony jest rowniez pelny Update! Sciagniete sa takze nowe sterowniki wraz z nowym oprogramowaniem do internetu ze strony Orange. Jednak NIC TO WSZYSTKO NIE DAJE! Nie wiem co mam robić! 120zł co miesiąc za internet który działa 15 minut, czasami 2 godziny. Pomozcie rozwiazac mi ten problem.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Internet Orange i problemy z modemem Option Icon

Post autor: Fanta »

Przenoszę do odpowiedniego działu --> Modemy GSM

A co do problemu to napisz jeszcze na jakim systemie on występuje, jeśli na XP to zaopatrz się w SP 2 i wyłącz wszystkie inne urządzenia pod USB. Może to problem z napięciem więc być może HUB USB aktywny by coś pomógł. A co na to operator? Sprawdź też sim wkładając do innego modemu/telefonu.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
FrancuzBZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-21, 09:23

Re: Internet Orange i problemy z modemem Option Icon

Post autor: FrancuzBZ »

Jesli chodzi o system operacyjny to jest to WinXP. Oczywiście oryginalny z SP2 i pełną aktualizacją. Pod USB chodzi mi tylko ten modem. A co do operatora? Hmm... pewnie znacie odpowiedz. Rozkładają rece i nie wiedza o co chodzi. <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie jest to wina komputera (Fujitsu Siemens Amilo M1450G), ponieważ był oddawany na serwis. Wydawało mi sie ze to moze cos jest z nim nie tak. Ale myliłem sie. Przeinstalowalem system juz 2 razy i nic to nie dalo.Nie wiem naprawde co jeszcze mozna zrobic :( Karta Sim rowniez byla sprawdzana. Dzwoniac do Biura Obslugi Orange odswiezali mi rowniez usluge. Niestety - lipa! Postaram sie sprawdzic czy HUB USB cos pomoze, ale watpie.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Internet Orange i problemy z modemem Option Icon

Post autor: Fanta »

Na początek sprawdź modem na innym komputerze...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
cysio
Stały użytkownik forum
Posty: 137
Rejestracja: 2007-01-04, 23:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange i problemy z modemem Option Icon

Post autor: cysio »

Sproboj wywalic wszystko orange (a najlepiej format dla pewnosci) i zainstalowac sterowniki optiona.

http://www.option.com/data/GlobeTrotter ... 0d0-34.zip
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Internet Orange i problemy z modemem Option Icon

Post autor: Fanta »

cysio pisze:najlepiej format
Od razu tak drastyczne środki? Nie wiem Czy przeczytałeś ale kolega @FrancuzBZ robił format już dwa razy i nie pomagało. Problem trzeba wyeliminować powoli metodą prób i błędów.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
ODPOWIEDZ