internet np z PLUS GSM a wideoserwer do monitoringu obiektów

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szymonidex

internet np z PLUS GSM a wideoserwer do monitoringu obiektów

Post autor: szymonidex »

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czy wideoserwer lub rejestrator cyfrowy z wideoserwerem bedzie współpracował z modemem dostarczonym przez plus gsm? Lub jaki modem trzeba wybrać aby to działalo? hmm... :?:
Julek

Re: internet np z PLUS GSM a wideoserwer do monitoringu obiektów

Post autor: Julek »

co to za wideoserwer? prawdopodobnie, do w miarę płynnego ruchu potrzebny będzie uplink na poziomie 150 kb/s (kilobitów) GPRS odpada, może EDGE teoretycznie do 123 kb/s , chociaż też raczej kiepsko, teoretycznie byłaby szansa na około 0,5 do 2 klatek na sekundę (to jednak zależy od wideoserwera i metody kompresji obrazu)
Julek

Re: internet np z PLUS GSM a wideoserwer do monitoringu obiektów

Post autor: Julek »

Pozostaje jeszcze problem zmiennego IP, ale to też jest do obejścia. W razie czego służę pomocą GG:1521022
szymonidex

Re: internet np z PLUS GSM a wideoserwer do monitoringu obiektów

Post autor: szymonidex »

chodzi mi np o wideoserwer tws-8134, lub rejestrator cyfrowy AVC 777W.
tyle ze do połączenia z siecią jest port LAN, a z tego co wiem, to plus, era i orang nie ma takich modemów. tylko PCIMCIA lub usb.
pozostaje zrobic ze zwyklego komputera wideoserwer a ja wlasnie komputera nie chce.
obraz nie musi byc bardzo plynny.
Julek

Re: internet np z PLUS GSM a wideoserwer do monitoringu obiektów

Post autor: Julek »

Myślę, że bez komputera się nie obejdzie... po pierwsze, faktycznie dostępne modemy są tylko na PCMCIA i USB, a po drugie, że trzeba skonfigurować usługę DDNS, która pozwoli na połączenie się z wideoserwerem w przypadku zmiennego IP. Możnaby wykorzystać jakiś mały komputerek np. poleasingowego Compaqa (w obudowie slim, jest mały i cichy), na allegro można kupić PII 300 pewnie za około 100-200 zł. Do niego podłączyć modem usb, albo jeszcze taniej jakikolwiek telefon komórkowy(z GPRS lub EDGE), i udostępnić połączenie dla recordera. Niestety na GPRS-ie nie ma co liczyć na dobrą jakość, obawiam się, że 1 klatka na sekundę to max.
Awatar użytkownika
ertes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-01-08, 21:53

Re: internet np z PLUS GSM a wideoserwer do monitoringu obiektów

Post autor: ertes »

Ja robiłem próby videoskype na edge i chodzi ( nie wiem jak to jest u innych ) trzeba tylko na obydwu ustawic automatyczne odbieranie połaczenia !!! -na najn. wer. jest lepiej z przekazem video niz z audio - takie moje spostrzeżenia !!!
może ci to cos pomoże !
pozdr.
ODPOWIEDZ