laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: asiek120 »

Witam szukam nowego laptopa do 2500 zł.
wymagania:
- core 2 duo
- slot pcmcia
- 1024 ram
- hdd nie mniej niż 80 gb

Dobrze było by też, aby producent był jakiś porządny acer i Medion odpadają.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: Jaco »

Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: asiek120 »

byłem patrzyłem. Na allegro tańsze są

Proszę nie kleić tych postów bo wcześniej był tu mój post z opisem lapka ale nie spełniał wymagań --->Moderator Jaco

Był opis tego lapka : http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/213584
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: asiek120 »

Aristo ?? a cóż to za producent ? Dobry sprzęt składa ??
EDIT:
Czy Aristo - asus to podobny romans jak IMB - Lenovo ??
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: Jaco »

Usunąłem ten opis bo ten model lapka ma Express Card a Ty chciałeś PCMCIA.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: zDaleKi »

Asiek120, u nas nie wiem ile będziesz miał odpowiedzi, ale poczytaj tematy z tego forum >KLIK< tam takich dyskusji było setki, wiec może coś wybierzesz na tej podstawie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: mar_kow »

asiek120 pisze:...wymagania:...
...Nie zaszalejesz za bardzo... Nie rozumiem po co Ci Core Duo w tej cenie skoro reszta podzespołów będzie niestety badziwna...
...Polecam z Celeronem M ale z dobrą grafiką na której można nawet zagrać w nowe gry. Polecam Benq'a (http://www.allegro.pl/item229854013_kar ... s_23_.html). Z doświadczenia kolegi wiem że Celeron M w zupełności wystarcza do normalnej pracy. Liczą się takie dodatki jak WiFi, BT, IRDA. Sam żałuję że wcześniej nie zwracałem na to uwagi i musiałem dokupywać na USB które są niewygodne...
...Na pamięć nie patrz - za niewielkie pieniądze można ją rozszerzyć, dysk to samo. Można się pokusić nawet na wymianę procka -ale to wszystko z czasem kiedy będzie kasa... Na początku dobrze jest zainwestować w dobry pokład - bo grafy już niestety się nie wymieni...
...A Benq dba o swoją pozycję i sprzęt mają naprawdę dobrze wykonany - przynajmniej korzystam z doświadczenia znajomych właścicieli... A Acera też nie polecam - mamy je w pracy - sypią się a serwis na Węgrzech bodajże...
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: regedit »

asiek120 pisze:Aristo ?? a cóż to za producent ? Dobry sprzęt składa ??
EDIT:
Czy Aristo - asus to podobny romans jak IMB - Lenovo ??
Dwa razy nie!!! Aristo to najniższa półka, ASUS to już trochę wyższa średnia. ASUS robi całkiem solidne konstrukcje czego nie można powiedzieć o Aristo. IBM to marka legenda (szkoda, że zmienili na lenovo) ale tak czy inaczej laptopy tej firmy są baaardzo solidne, mają wzmacnianą magnezową obudowę, jest to sprzęt nie do zdarcia. Bardzo solidny, bardzo drogi i bardzo brzydki 8) ale budzi respekt! ;)
Pamiętaj, że przy wyborze konkretnej marki nie płacisz tylko za komponenty ale także za serwis i jakość. Kupując Aristo dostajesz tylko to pierwsze, Asus - pierwsze i drugie a wybierając IBM, Toshibę czy HP dostajesz wszystko ;)

Moje propozycje:

Za tak małą kwotę jedynym rozsądnym wyjściem będzie Acer - nie jest to hp czy dell ale jakość o niebo lepsza od aristo, kadłubków itp... Ma core 2 duo, 1GB ramu, pcmcię. Niestety kartę graf ma zint ale na laptopie i tak byś sobie nie poszalał. Sam mam Geforce 7400 w swoim i nie jest to jakaś rewelacja. Naszczęście gram tylko w pasjansa i pokera na wp ;)

KLIK!

jeśli nie Acer, to trochę słabszy ale HP to HP ;)

KLIK!
Ostatnio zmieniony 2007-08-27, 11:29 przez regedit, łącznie zmieniany 1 raz.
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: mar_kow »

regedit pisze:...IBM to marka legenda (szkoda, że zmienili na lenovo) ale tak czy inaczej laptopy tej firmy są baaardzo solidne...
...Zmienili ponieważ IBM sprzedał prawa Chińczykom :? I wszystko spod znaku Lenovo to już totalna chińszczyzna... Trzymają jeszcze poziom jako tako, ale coraz z tym gorzej... No i serwis...
...Kadłubków też nie polecam gdyż sam kupiłem (co prawda na bazie Fujitsu) i trochę w serwisie poleżał z błahych co prawda powodów ale jednak... Co prawda teraz służy mi wiernie ale jednak to nie to co np. Dell... W Asusach uwaga na akumulatory zwłaszcza te z podwyższoną pojemnością. Gwarancja jest tylko na pół roku a sypią się zaraz po... To jedyna ich wada, ale zawsze...
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: regedit »

... że IBM sprzedał prawa Chińczykom to wie każdy ale chińszczyzna nie zawsze jest do bani. Są wyjątki jak np. lenovo. Jak dla mnie jest to nadal firma z najwyższej półki. Uklasyfikowałbym ją zaraz pod DELL'em (gdzie DELL to 1-sze miejsce).
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: zDaleKi »

regedit pisze:Uklasyfikowałbym ją zaraz pod DELL'em (gdzie DELL to 1-sze miejsce).
A kto/jaka firma (pytam z ciekawości) jest na trzecim miejscu?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: mar_kow »

...HP jest dobry tylko stosunkowo drogi w takim samym układzie sprzętowym... Fujitsu-Siemens jest dobrym wyborem...
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: asiek120 »

mar_kow pisze:Fujitsu-Siemens jest dobrym wyborem...
to mój typ ;)
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: regedit »

BliSki pisze:
regedit pisze:Uklasyfikowałbym ją zaraz pod DELL'em (gdzie DELL to 1-sze miejsce).
A kto/jaka firma (pytam z ciekawości) jest na trzecim miejscu?
DELL i IBM - najwyższa

Według mojej filozofii na 3 miejscu jest
Toshiba i HP (reprezentują podobny poziom) - średnio wyższa

zaraz potem Sony Vaio - pomiędzy wyższą a średnią

Fujitsu Siemens postawiłbym obok ASUS'a - taka wyższa średnia półka

niżej byłby Acer to taka niższa średnia półka

na końcu - niższa półka - to właśnie Aristo, wszystkie kadłubki i inne marketowe wynalazki...

zaznaczam, że powyższa hierarchia jest tylko moją prywatną opinią...

(celowo nie uwzględniłem firmy Apple bo jej bardzo nie lubię i moja opinia co do niej byłaby bardzo nie obiektywna :P )


P.S. A tamtemu HP co brakuje? Ma wszystko czego trzeba i niewiele kosztuje...
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: mar_kow »

regedit pisze:...DELL i IBM - najwyższa. Według mojej filozofii na 3 miejscu jest. Toshiba i HP (reprezentują podobny poziom) - średnio wyższa zaraz potem Sony Vaio - pomiędzy wyższą a średnią...
...Tylko że te półki niekoniecznie mieszczą się w przedziale 2500 zł... :?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: zDaleKi »

regedit pisze:DELL i IBM - najwyższa
Według mojej filozofii na 3 miejscu jest
Toshiba i HP (reprezentują podobny poziom) - średnio wyższa[...]
To widzę, ze podobnie jak i u mnie. Chociaż na Dellu się troszkę zawiodłem, ale mniejsza o to.
regedit pisze:P.S. A tamtemu HP co brakuje? Ma wszystko czego trzeba i niewiele kosztuje...
Dokładnie tak. O to samo miałem zapytać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: asiek120 »

regedit pisze:P.S. A tamtemu HP co brakuje? Ma wszystko czego trzeba i niewiele kosztuje...
Do HP jakos nie mam przekonania. Znajomy ma i czesto mu się psuje (byś może jakis felerny egzemplarz lub nie dba o niego bo to służbowy :D ) a tak w ogóle to z tego co wiem to HP wkłada w ramach naprawy gwarancyjnej uzywane bebechy a to nieładnie z ich strony.

Szukałem, szukałem i znalazłem TAKI. Czy mogli byście go ocenić pod względem bebechy w stosunku do ceny ?? I czy Lenovo to dobry wybór ??

--
Poprawiłem cytowanie, BliSki.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: mar_kow »

asiek120 pisze:I czy Lenovo to dobry wybór ??
...Każdy wybór jest dobry pod warunkiem że się dobrze trafi... Jak widać na Dell'u też się można zawieść... (...kolega @BliSki) Zależy do czego będzie się go używać - do internetu, filmów , coś napisać to i Celeron M wystarczy... Podany Lenowo te wymagania spełni aż nadto... Dwa lata temu wybuliłem 4 tys na składaka Vobisa żeby mieć wtedy szybkie Pentium M, duży na owe czasy dysk 80 GB. Za znaczek firmowy w tych samych parametrach musiałbym dopłacić ponad 1 tys. A tak naprawdę z perspektywy czasu wystarczyłby mi podstawowy model za 2 tys. Najważniejsze żeby się nie sypał. Mój na początku raz serwis zaliczył - od tamtego czasu odpukać chodzi bezbłędnie.
...Odnośnie usterkowości żaden z modeli nie jest święty - niektóre psują się tylko częściej - jak np. Acer. Zajmując się sprzętem komputerowym w pracy serwisowaliśmy i te niby niezawodne maszyny z Toshibą, Fujitsu, HP, Maxdatą na czele. Niektóre egzeplarze są nie do zdarcia natomiast niektóre zaliczały srwis kilkakrotnie. A będąc w firmach serwisowych spotykałem klientów którzy przynoslili maszyny za 15 tys zł :!:
...Tak że widać nie ma reguły - największy problem jest tylko z wyborem...
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: regedit »

asiek120 pisze:Czy mogli byście go ocenić pod względem bebechy w stosunku do ceny ?? I czy Lenovo to dobry wybór ??
Lenovo to świetny wybór, ale równie dobrze może być tak, że będzie Ci się on psuł a jak byś wybrał powiedzmy acera to nie miałbyś z nim trudności. Uważam, że nie warto uprzedzać się do jakiejś marki bo koledze się popsuł. Każdemu może się popsuć - nawet DELL czy Lenovo. To tylko urządzenie. Różnica polega na tym, że jak kupisz laptopa "z tej wyższej" półki, nie musisz się martwić o serwis. Więc rób jak chcesz. Możesz wziąć i tego lenovo - parametry praktycznie te same, cena nieznacznie wyższa. Ale ten hp to też na pewno byłby znakomity wybór. Ale decyzja należy do Ciebie.

P.S. Naprawdę nie sądze, żeby hp wkładało używane części. Możesz wysłać maila z zapytaniem.

P.S.2 Mam laptopa HP i nic mi sie w nim nie psuje (odpukać)

P.S.3 Skoro tak tanio znalazłeś tego lenovo to ja na twoim miejscu chyba bym się na niego zdecydował ;)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: mar_kow »

regedit pisze:... a jak byś wybrał powiedzmy acera to nie miałbyś z nim trudności...
...Parę lat temu kiedy serwis Acera był w Warszawie bardzo często tam gościłem z tą marką sprzętu - na tyle aby poznać personel... Był to jednocześnie serwis Toshiby - stosunek uszkodzeń nieprawdopodobny... Nawet serwisanci mówili że to chłam i nigdy by go nie kupili. Na pewno wszystkie się nie psują ale częstotliwość uszkodzeń jest niestety większa.
regedit pisze:... że jak kupisz laptopa "z tej wyższej" półki, nie musisz się martwić o serwis.
...Teraz serwis Acera jest na Węgrzech więc już nieprawdą jest że nie ma się czym martwić . Bez względu czy to Ferrari czy zwykły szary lapek tę samą drogę pokonuje... Tak samo jest z pozostałymi markami...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: mar_kow »

regedit pisze:... a jak byś wybrał powiedzmy acera to nie miałbyś z nim trudności...
...Parę lat temu kiedy serwis Acera był w Warszawie bardzo często tam gościłem z tą marką sprzętu - na tyle aby poznać personel... Był to jednocześnie serwis Toshiby - stosunek uszkodzeń nieprawdopodobny... Nawet serwisanci mówili że to chłam i nigdy by go nie kupili. Na pewno wszystkie się nie psują ale częstotliwość uszkodzeń jest niestety większa.
regedit pisze:... że jak kupisz laptopa "z tej wyższej" półki, nie musisz się martwić o serwis.
...Teraz serwis Acera jest na Węgrzech więc już nieprawdą jest że nie ma się czym martwić . Bez względu czy to Ferrari czy zwykły szary lapek tę samą drogę pokonuje... Tak samo jest z pozostałymi markami...
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: asiek120 »

regedit pisze:P.S. Naprawdę nie sądze, żeby hp wkładało używane części. Możesz wysłać maila z zapytaniem.
Byćmoże coś już się zmienilo. Czytalem o tym na stronkach UOKiK
P.S.3 Skoro tak tanio znalazłeś tego lenovo to ja na twoim miejscu chyba bym się na niego zdecydował ;)
skapiec.pl jednak ma sens 8)
Ostatnio zmieniony 2007-08-29, 11:58 przez asiek120, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: Jaco »

asiek120 pisze:skapiec.pl jednak ma sens 8)
Ja podałem tylko aby sobie poszukać mniej więcej z parametrami jakie podałeś. Na Allegro raczej tak nie wyszukasz sprzętu. :lol:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:...Teraz serwis Acera jest na Węgrzech
Teraz serwis ACERa jest w Czechach (Brno) - był o tym nawet artykuł w ostatnim czy przedostatnim numerze PCFormat. ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: regedit »

mak_kow - ale czy wszystkie acery w repertuarze maja kilka wizyt w seriwsie? nie. Załóżmy, że 20% acerów podczas swojego żywota musi odwiedzić serwis, a lenovo tylko 1%. Zawsze możesz trafić na ten 1% i mieć pecha mimo, ze to lenovo, a wybierając acera nie koniecznie musisz wstrzelić się na te 20% felernych egzemplarzy. Znam kilku zadowolonych właścicieli acerów i poza wycierającą się tandetną obudowa nic im się nie zepsuło... o dziwo :P

(podane liczby są przypadkowe)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: mar_kow »

...Tak też bywa... Oby usterek było jak najmniej
matias
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-05, 12:39

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: matias »

Witam wszystkich, tez poszukuje laptopa do 2500zl co powiecie na ten model?
http://www.allegro.pl/item239828937_del ... _nowy.html
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: Jaco »

matias pisze:Witam wszystkich, tez poszukuje laptopa do 2500zl co powiecie na ten model?
http://www.allegro.pl/item239828937_del ... _nowy.html
Chcesz go wykorzystać z ideą naszego forum czy tak tylko pytasz?
matias
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-05, 12:39

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: matias »

Nie rozumiem pytania ;> ... WIdze ze temat dyskusji jest mi bardzo bliski bo sam poszukuje laptopa w tej cenie. Przedstawiam wiec swoja oferte/pytanie, bo wczesniej chyba tego modelu tutaj nie bylo. Czekam na wasze opinie
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: laptop do 2500 - doradźcie coś ;)

Post autor: wlodus »

myśle że mało odpowiednie forum do tego typu pytań...
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
ODPOWIEDZ