Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: Demon »

W ostatnim czasie szukałem luk w wiadomościach i u operatorów oranżady.
Nagle zaciekawiło mnie żeby zapytać konsultantów w BOK z oranżady o tą informację.
I tak:
W dniu xx.09.2007 godz. 22/xx dzwonie.Po kilku sekundach ktoś odbiera z drugiej strony przedstawia sie i mówi " witam w orang.... Kacper Kaszt.... .
Mówię proszę mi coś powiedzieć o telefonie Nokia E65.Pan pyta co szczególnie chę wiedzieć .Odpowiadam głównie mi chodzi o transmisje danych w tym telefonie.Pan odpowiada mi na moje pytanie mówiąc ten telefon UMTS-a, GPRS, EDGE, WIFI i podczerwień.Przerywam i pytam się, a jakiej klasy jest EDGE.Po chwili słyszę odpowiedz "nie mam takich dokładnych danych to trzeba zaglądnąć do instrukcji obsługi.Mówię że z tego co wiem to większość telefonów dostępnych teraz na rynku ma EDGE klasy 10 lub 12.Konsultant odpowiada to znaczy że obsługuje 12 kanałów.Ja na to że ten telefon ma chyba EDGE klasy 32.On na to no właśnie to obsługuje 32 kanały wiec będzie większy transfer przesyłu danych.Pytam jaki. Odpowiada no do 250kb/s.Pytam a EDGE klasy 10 ile będzie miał.Zapewne troszkę mniej .Wtedy zadałem pytanie " Telefon pozwala w teorii na ogromne prędkości, a sieć niestety ogranicza zapędy projektantów"i w Polsce jest EDGE max klasy 12 chyba że się myle .Nie proszę Pana będzie Pan miał 32 kanały. cdn...






:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Co o tym sądzicie?
Nie będę tego komentował.
Proszę o wasze wrażenia i opinie.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: sardo nunspa »

Zupełnie nie rozumiesz istoty sprzedaży. Dla przykładu – mój kumpel jest kierownikiem w carrefour. Ma takiego sprzedawcę, który rozmawia z klientami mniej więcej w ten sposób –
Klient – czy ten laptop ma złącze PCMCIA ?
Sprzedawca -tak ma
K – a czy ma Expresscard ?
S – oczywiście
K – a czy ma przejściówkę z procesora na matrycę
S – oczywiście
K - czy jest w nim procesor Intel Kaleron ?
S – tak, ponieważ Kalerony to wydajne i oszczędne procesory.
K – A ile bateria wytrzymuje
S – około tygodnia, a jak pan będzie mało używał to nawet dwa.
K- a to żelazko jest dobre
S -jasne ma wszystkie potrzebne funkcje, poza tym moja siostra kupiła takie i sobie chwali.
K zaraz, ale jak byłam tu w zeszłym tygodniu i pytałam o tamto żelazko to pan też powiedział, że siostra ma takie.
S- tak, ale sprzedała i kupiła to, bo jest lepsze.
Itd. Itp.
Facet jest liderem sprzedaży w dziale elektroniki i AGD. Czasem jakiś klient przyjdzie z mordą , ale to niech się już martwią ludzie z reklamacji.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: mar_kow »

... :lol: :lol: :lol: ...

...Dokładnie tak jest - kiedyś kupiłem "pędraka" (pamięć USB) za pół ceny... A to dlatego że nie wytrzymałem jak sprzedawca wciska kit o laptopie nabywcy i podszedłem się wtrącić. Nie dość że gość (nabywca) mnie zjechał że "taki głupi i się wtrąca" i że sprzedwaca tu jest fachowcem... :lol: .
...Drugi sprzedawca zajął się moją osobą i żebym im nie przeszkadzał w "promocyjnej cenie" sprzedał mi pendrive'a o 80 zł taniej...
...W związku z tym że gość wręcz po chamsku się odniósł do mojej chęci pomocy - nie żal mi go... A kupił przepłacając tak na oko z 1500 zł...
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: przewaks »

Ludzie niestety się nie znają na sprzęcie i dlatego chodzą kupować go do marketów. Wierzą świecie, że tamtejszy personel jest tak wspaniale wykwalifikowany, że wszyscy inni są poprostu głupi. Sam miałem kiedyś podobny przypadek w MediaMarkt. Jakieś młode (chyba) małżeństwo chciało kupić cyfrówkę. Zapytali sprzedawcę i cóż - dowiedzieli się. Kiedy tamten na chwilę ich zostawił, postanowiłem się wtrącić i im pomóc. Życzliwie skorzystali z mojej propozycji i kupili lepszy sprzęt za podobne pieniądze. Kiedy sprzedawca zapytał dlaczego zmienili zdanie (bo zostawił ich idąc po pierwotnie wybrany aparat) powiedzieli, że im jeden klient lepiej doradził :D
Osobiście wyznaję zasadę, że nigdy sprzedawców w marketach o nic nie pytam bo nigdy tam nic nie kupuję. A jeśli już mi się zdarzy, to zawsze wiem co konkretnie chcę nabyć.
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: Demon »

@sardo nunspa napisałeś "Zupełnie nie rozumiesz istoty sprzedaży" przecież nie o to chodzi w tym temacie.Wydaje mi się że to właśnie Ty szanowny moderatorze troszkę się zapędziłeś i żle mnie osądziłeś.Ciekawe dlaczego tak zrobiłeś, a co do sprzedaży produktów to wiem swoje, ale to nie dotyczy tego tematu.Ogólnie to wcale mi nie podpadłeś i nie roszczę co do twojej osoby żalu :D .

Nikt z BOK-u nie potrafił mi wytłumaczyć nawet w dniu dzisiejszym,a ponownie dzwoniłem dwa razy jak jest różnica między EDGE klasa 12, a EDGE klasa 32.Zaznaczam że znam odpowiedz, ale dzwoniąc udawałem że jestem laikiem w tym temacie.Robię to po to żeby dowiedzieć się jaką oni mają wiedzę i troszkę ich ośmieszyć za Nasze nerwy co do ich produktów nie do końca działających tak jak nam mówiono przed podpisaniem umowy(internet komórkowy i transfery).

Przynajmniej wiem że w tym temacie jesteśmy od Nich mądrzejsi i nie tylko.

Pozdrawiam. :lol:
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: Jaco »

Demon pisze:Przynajmniej wiem że w tym temacie jesteśmy od Nich mądrzejsi i nie tylko.
Mam nadzieję że nie nagrywałeś tych rozmów bo to jest ostatnio bardzo modne. :D
Choć wiem że oni to robią i chyba później na szkoleniach przerabiają ale już na temat szkoleń to może wypowiedział by się kolega @wlodus :D
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: wlodus »

Od zawsze i na kazdych szkoleniach plusowych jest wpajane jedno:
"jezeli nie wiesz zapytaj, a nie gadaj glupot"
już kiedyś pisałem, że niewiedza pracowników nie beirze się z ich niechęci tylko ze zbyt dużej rotacji pracowników i zbyt małego czasu na naukę.
Tu akurat jest pokazana syt jak ktoś dzwoni do BOK, z tego co mi wiadomo tam po 2 tyg podsluchiwania innych pracownikow siada sie samemu na sluchawce...ile mozna sie nauczyc przez ten czas??
ten konsultant zrobil zasadniczy blad bo gdy nie wiedzial gadal glupoty...
gdybym ja tam w salonie powiedzial i niestety trafil na audyt i ktos by mnie nagral <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> bym stracil prace...

a schemat sprzedazy pokazany przez sardo nunspa jest naprawde swietny ale wydaje mi sie ze troche wyolbrzymiony...
choc cos takiego naprawde sie sprawdza...
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: mar_kow »

Demon pisze:... Nikt z BOK-u nie potrafił mi wytłumaczyć nawet w dniu dzisiejszym,a ponownie dzwoniłem dwa razy jak jest różnica między EDGE klasa 12, a EDGE klasa 32....
...Powiem szczerze że sam chciałbym się dowiedzieć dokładnie co to za klasa EDGE 32... 12-ście to rozumiem ale o 32 (ewentualnie 31) tylko słyszałem.
...Wiem natomiast że Nokia 6500 posiada: "Wieloszczelinową transmisję EDGE Release 4 klasy 31 (5RX + 2TX: maks. 6 szczelin) i Wieloszczelinową transmisję GPRS klasy 31 (5RX + 2TX: maks. 6 szczelin, klasa B i C)"
...O ile dobrze rozumiem pies jest pogrzebany w zwielokrotnieniu (chyba czasowym) kanałów. Obawiam się tylko że nasi operatorzy nie mają takich możliwości technicznych...
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: reilord »

Wczoraj dowiedzialem sie, ze pewien operator swiadczy na moim obszarze edge o predkosci do 384 kbit/s (max. 473.6 kbit/s for 8 timeslots - teoretycznie do 1 Mbit/s, umts do 2 Mbit/s, a HSDPA do kilku dziesieciu Mega). Czy ktos zna aparat telefoniczny z mozliwoscia wykozystania 384 kbit/s?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: mar_kow »

reilord pisze:...pewien operator swiadczy na moim obszarze edge o predkosci do 384 kbit/s ...
...Powiedz gdzie to się przeniosę z numerem... :lol:
...Kolejna bajeczka żeby pozyskać klienta......Teoretycznie jest to możliwe... Ale najbliższy operator jest w Japonii...
"W Japonii prowadzone są testy łączności bezprzewodowej wykorzystujące standard HSDPA (High Speed Downlink Packet Access). Technologia ta pozwala przesyłać dane z szybkością do 14,4 Mb/s, co jest 30-krotnym wzrostem prędkości w stosunku do parametrów osiąganych w komercyjnych zastosowaniach sieci UMTS."
(źródło: http://www.idg.pl/news/79625.html )
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: reilord »

Niby ERA, ale nieistotne jaka predkosc jest u nich mozliwa tylka jaka predkosc oferuja nam producenci telefonow. Co z tego, ze auto wyciaga ze 300 kmph jak nie mozna tyle jezdzic?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: mar_kow »

reilord pisze:Niby ERA, ...
...Tak - w Erze wszystko jest możliwe... :lol: :lol: Producenci telefonów i modemów są znacznie bardziej zaawansowani niż dostępne usługi... Niech urządzenia pracują na nominalnych prędkościach fabrycznych a w zupełności wszystkim wystarczy to co nam oferują... Niech EDGE będzie EDGE a HSDPA na całym obszarze...
...Jeszcze jakieś życzenia :?: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: Jaco »

mar_kow pisze:...Jeszcze jakieś życzenia :?: :lol: :lol: :lol:
Może zapłacisz mój rachunek za fona :?: :lol:
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaka różnica między EDGE 12, a EDGE 32

Post autor: mar_kow »

...Nie ma sprawy - wypisz czek in blanco - z kwotą sobie poradzę... :lol: :lol:
ODPOWIEDZ