Transfer 10kb/s GPRS

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Tomekłódź »

Raz gdy ściągałem z serwera ftp pliki popakowane w rary po 5mb transfer podskoczył mi do 10kb/s i z taką prędkością ściągnął się cały plik.

Gdy średnia prędkość ściągania dla pozostałych rarów było średnio na poziomie 5 kb/s. Dalsze częsci też wolniej się ściągały.

Czym to mogło być spowodowane?

Czy Plus zwalnia specjalnie transfery i czy są możliwe takie duże transfery na GRPS cały czas? Dodam tylko że to było w nocy.
Gość

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Gość »

Z GPRSu 10kb/s nie wyciągniesz max to 5.5. Prawdopodobnie jesteś
na granicy zasięgu EDGE i w zależności od pogody czasami ci zaskakuje
wyższy tranfser. U mojego kumpla EDGE działa tylko wtedy gdy leży śnieg. Tak bywa.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Tomekłódź »

No jakby mi EDGE załapał na Sony Ericsson GC79 który ma tylko GPRS to miałbym naprawde dużo szczęścia więc to rozwiązanie odpada.

To nie tylko transfer był pokazywany większy jak to czsami programy pokazują ale plik się ściągnął dwa razy szybceij niż inne.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: zDaleKi »

Anonymous pisze:Z GPRSu 10kb/s nie wyciągniesz max to 5.5
Kolega chyba pomylił jednostki i chodziło Ci o kB [kilo Bajty] a nie kb [kilo bity].
Małe b - to bity
Duże B - to Bajty.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Tomekłódź »

No dobra kB no ale chyba wszyscy wiedzieli o co chodzi.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: zDaleKi »

Spoko, mam nadzieje, że się domyślili...
Ale zważywszy na dyskusję jakieś kilka dni/tygodnie temu, to często bywa przyczyną problemu ;)
I złego zrozumienia.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Szadzik »

TomekŁódź pisze:Raz gdy ściągałem z serwera ftp pliki popakowane w rary po 5mb transfer podskoczył mi do 10kb/s i z taką prędkością ściągnął się cały plik.

Gdy średnia prędkość ściągania dla pozostałych rarów było średnio na poziomie 5 kb/s. Dalsze częsci też wolniej się ściągały.

Czym to mogło być spowodowane?

Czy Plus zwalnia specjalnie transfery i czy są możliwe takie duże transfery na GRPS cały czas? Dodam tylko że to było w nocy.
Takie rzeczy zdarzają się jak plikki są skompresowane, kiedyś ściągając duże pliki przez gprs pokazywało mi 15KBps, ale to tylko wina skompresowania tych plików.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Tomekłódź »

No to czemu się dwa razy szybciej ściągnął w porównaniu do innych?

Bo był inazej skompresowany nie wydaje mi się. Przecież zajmojował tyle samo co inne.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Szadzik »

TomekŁódź pisze:No to czemu się dwa razy szybciej ściągnął w porównaniu do innych?

Bo był inazej skompresowany nie wydaje mi się. Przecież zajmojował tyle samo co inne.
Nie jestem Ci w stanie wytłumaczyć tego zjwiska, wiem jednak, że takie rzeczy się zdarzają. Mi się zdarzyło raz i transfer skoczył do 15KBps co na GPRSie jes kompletnie niemożliwe.
Back to the Future ;)
m

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: m »

a ja kiedys na zwyklym modemie tpsa mialem 13kB/s (kilobajtow)- podczas sciagania kilku duzych plikow -niestety nie zrobilem screena- ale zdazylo sie tylko raz :(
teraz mam EDGE :)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Tomekłódź »

Szadzik pisze:
TomekŁódź pisze:No to czemu się dwa razy szybciej ściągnął w porównaniu do innych?

Bo był inazej skompresowany nie wydaje mi się. Przecież zajmojował tyle samo co inne.
Nie jestem Ci w stanie wytłumaczyć tego zjwiska, wiem jednak, że takie rzeczy się zdarzają. Mi się zdarzyło raz i transfer skoczył do 15KBps co na GPRSie jes kompletnie niemożliwe.
Skoczyć ti mi też czasami skacze nawet do 30kB/s ale to trwa 3sekundy a tutaj cały plik się tak ściągnął. To przez całe 8 minut taki transfer był, a nie przez chwile.
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: chris »

Ponieważ jest to technicznie niemożliwe wydaje się że poprostu program błędnie podaje bieżący transfer
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Tomekłódź »

To nie był bieżący transfer tylko średni wyliczony przez flashgeta.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Szadzik »

TomekŁódź pisze:To nie był bieżący transfer tylko średni wyliczony przez flashgeta.
Jeśli hlashget to tym bardziej te transfery wydają się podejrzane, on lubi oszukiwać

P.S. Co Ty w ogóle chcesz udowodnić, że na modemie GPRS masz szybkości EDGE? Przecież to bzduta kompletna jest!!!
Back to the Future ;)
pianista

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: pianista »

Ja czasem ściągam pliki operą z prędkścią 300kB/s i wcale mnie to nie cieszy, bo to tylko optyczne zjawisko... Faktycznie na GPRS max to 5.5 i ani bajta więcej... Pozdrawiam :lol:
Alkohochlik

mam problema

Post autor: Alkohochlik »

mam interent w orange GC89 mam 2/3 kreski zasiegu caly czas mam polaczenie EDGE a szypkosc mam mniej wiecej 15 kbps!!!! nie wiem co robic pomocy!!jakos tak na sietach mialem szypkosc 200 kbps =(
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: mam problema

Post autor: krzysztof.wojcik »

Alkohochlik pisze:mam interent w orange GC89 mam 2/3 kreski zasiegu caly czas mam polaczenie EDGE a szypkosc mam mniej wiecej 15 kbps!!!! nie wiem co robic pomocy!!jakos tak na sietach mialem szypkosc 200 kbps =(
zadzwoń do biura obsługi i zapytaj, być może przekroczyłeś limit i został obcięty tobie transfer; lub po prostu sieć się zapycha w twojej miejscowości
Alkohochlik

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Alkohochlik »

ni mam limitu, a mieszkam w warszawie
Gość

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Gość »

ja mam kartę gc75e i przy sciąganiu plikó przez edonkey2000 prędkośc się wacha od 6kB do 12kB raz nawet miałem przez jakies 10sekund 20kB
Gość

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:ja mam kartę gc75e i przy sciąganiu plikó przez edonkey2000 prędkośc się wacha od 6kB do 12kB raz nawet miałem przez jakies 10sekund 20kB
Dobrze że nie 50kB/s :P
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Transfer 10kb/s GPRS

Post autor: bob »

Do alkohochlika:
Witaj miałem taki problem w Katowicach i też nieprzekroczyłem żadnego limitu ( 2GB DL pomarańcz ) .Jednak musisz tam zadzwonić .Mi to pomogło a raczej modemowi po paru interwencjach.
pozdr bob
p.s. identyczna sytuacja
ODPOWIEDZ