Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: asiek120 »

Właśnie ogladam tvn24 a tu taka akcja w Lublinie. Mieszkańcy protestuja przeciwko budowie nowego BTS, pinterwniuje policja a mochery krzyczą: "gdzie jest wolność" 8)
Made in Poland
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: Fanta »

Ja powiem tak że z jednej strony chciał bym mieć super zasięg HSDPA w domu, ale z drugiej nie chciał bym mieć nadajnika na podwórku;)

Luknij >TUTAJ<.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: Jaco »

A ja taki spór miałem na żywo u siebie w miejscowości . :lol: Zbierałem nawet podpisy aby postawiono nadajnik ale niestety były Wójt gminy nie mógł sie zdecydować (budowa miała być na prywatnym gruncie i wiadomo co co chodziło :lol: ) i budowa nadajnika poszła do lamusa. Obecnie jest planowana następna budowa tyle że na gruncie należącym już do Gminy i raczej już takiej okazji myślę że nie przegapią za odsprzedanie tych paru metrów ziemi.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: wlodus »

u mnie na osiedlu na stal nadajnik orange, zrobili wielki prostest mieszkancy po podobno bylo u nich w telewizorach slychac rozmowy :)

NO COZ a to w lubilinie nikogo nie obrazajac troche moherkiem/mocherkiem (nie mam zielonego pojecia jak to napisac :) ) smierdzi
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: asiek120 »

BTS stawia tam ERA :) może to jakis sabotaż Plusa lub Orange ;)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: mar_kow »

...Moherowe czy nie moherowe ale trochę racji mają. W bezpośredniej bliskości tego promieniowania trochę jednak jest...

...Trochę z innej beczki - widziałem kiedyś na poligonie (Wicko Morskie) jak podczas bojowych lotów radar omiatał dookoła przestrzeń namierzając samoloty. Jeżeli grupa ptaków dostawała się w zasięg radaru nagle wszystkie traciły orientację. Jak podczas zderzenia z niewidzialną ścianą... Natomiast jeżeli pojazd "dostał" wiązką - przeskakiwały iskry pomiędzy elementami nadwozia... Fakt że troszkę większa moc i inna F...
...I człowiek musiał tam pracować.... :|
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: wlodus »

ze tak brzydko zapytam...jajka po czyms takim jeszcze sa?? :)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: mar_kow »

...Trzeba nosić w puszce po konserwie - wtedy bezpieczniej... :lol: :lol: :lol: Zresztą pojazd jest jak puszka Faradaya.
Ostatnio zmieniony 2007-09-11, 21:33 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: wlodus »

no ale najpierw zabezpieczyc brzegi :) szkoda sie wykastrowac puszka...

ale wracajac do tematu jakbym mial mozliwosc...inaczej jezeli jakas firma gsm chcialaby sobie zalozyc nadajnik u mnie na domu pewnie bym sie zgodzil...mimo wszystko
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: Darecky »

W mojej miejscowości założyli na wieżyczce od kościoła BTS z Plusa. Troche protestów było, ale spełzły na niczym...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: mar_kow »

...Bo ksiądz to pan i basta :!: Ojciec Rydzyk coś ich tam nauczył... :lol: A moze księżulo prowadzi spowiedź przez internet... A pagerów nie kazał kupić?? :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: Darecky »

Nie wiem dokładnie, ale coś tam kiedyś mówił że dostał 2000zł za to ale nie wiem własnie czy jednorazowo, czy co miesiąc! mar_kow nasz ksiądz to rolnik, rolnik, rolnik [a pod rolnikiem ciągnik :)] i kase lubi...
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: przewaks »

A ja powiem tak. Nie mam nic przeciwko BTS-om, które są w moim sąsiedztwie. Nie chciałbym jednak mieć BTS-a 20 metrów od siebie. Dam na to prosty przykład. Mój znajomy prowadzi nad morzem ośrodek rehabilitacyjny. Infrastruktura budynków wygląda w ten sposób, że po jednej stronie ulicy jest główny budynek ośrodka a po drugiej niewielki budynek z pokojami gościnnymi. Na ośrodku stoją dwa BTS-y (Orange i Plusa). I teraz ciekawostka. Może to czysty zbieg okoliczności lub innych czynników, jednak kiedy nocowałem w ośrodku (pod BTS-ami), nie miałem problemów ze snem w nocy. Kilka razy, w tym w ostatnie wakacje, zdarzyło i się jednak mieszkać na drugim piętrze w drugim budynku (po przeciwnej stronie ulicy). Dodam, że ośrodek ma trzy piętra. Tak więc nadajniki miałem prawie na wyciągnięcie ręki (oddzielała mnie od nich jedynie ulica). I tu pojawił się problem - nie mogłem w nocy spać. Nie odczuwałem żadnych skutków promieniowania po za kłopotami ze snem.
Nie wiem czy można to powiązać z bliskością nadajników niemniej po powrocie do Warszawy kłopoty ze snem ustały. Myślę więc, że bezpośrednia bliskość BTS-a nie jest jednak wskazana.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: mar_kow »

przewaks pisze:... Nie odczuwałem żadnych skutków promieniowania po za kłopotami ze snem....
...Miałem to samo mieszkając służbowo przez 3 miesiące w hotelu Hilton W-wa Bemowo. Ostatnie piętro a na dachu zestaw anten... :| Jedyne na co nie narzekałem to zasięg i stabilność neta... :?
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Lublin: mieszkańcy nie chcieli dopuscić do budowy nowego BTS

Post autor: wlodus »

wiesz można powiedzieć że jest net jest dobrze :)

ale swoja droga ciekawe co piszecie...to jestem ciekaw co czuja ludzie u mnie na osiedlu w lodzi na wyszynskiego jest blok ktorego dach "to jeden wielki bts" :) postaram sie zrobic jego zdjecie i tu podrzuce
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
ODPOWIEDZ