aldi talk DE - nie taki super

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
p-maz
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-26, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

aldi talk DE - nie taki super

Post autor: p-maz »

witam,

Kupiłem w Aldi kartę Aldi talk za 19.95 euro.
Dużo osób ją chwaliło na Internecie.

Wyjechałem do Niemiec i okazało się żeby telefon działał to trzeba było go zarejestrować, a żeby go zarejestrować to trzeba być Niemcem ;) a raczej zameldowanym w Niemczech.
Zarejestrowałem telefon na znajomego u którego mieszkałem - zgodził się na takie coś.

Zasięg się pojawił.
Więc próbuje gdzieś zadzwonić a tu nic.. nie działa.
Wpisuje w telefonie *100# i pojawia się napis:
''Sie mussen zuerst Ihre Geheimzahl einrichten''
pomyślałem, że muszę poczekać na zaakceptowanie mnie w bazie więc spróbowałem się połączyć z netem i udało się... ==> potwierdzam ten sposób.

net działał świetnie, nie rozłączał się nawet przy słabym zasięgu tak jak to bywa w Polsce.

Rozłączyłem się schowalem laptopa i następnego dnia jak próbowałem to już nic nie chciało działać.
Przy dzwonieniu dalej się pojawia ten komunikat do mnie można dzwonić ale ja nic nie mogę robić, smsy też nie wychodzą...

mam teraz ten numer na roamingu w Polsce.

Może ktoś miał podobny problem i mógłby mi pomóc... szkoda wyrzucać 20 euro w błoto.. jakby nie patrzył to ponad 70zł...

pozdrawiam
Neostrada 2048, LINKSYS WRT54GL, iPlus UMTS
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: aldi talk DE - nie taki super

Post autor: Ufo atakuje »

Dziwna sprawa z tą rejestracją tefefonu w Niemczech. :shock: Ciekawe czy u innych operatorów w Niemczech też jest taki wymóg?. Napisz jak możesz o tej procedurze rejestracji, może się komuś przyda.
p-maz
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-26, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: aldi talk DE - nie taki super

Post autor: p-maz »

rozmawiałem z kumplem i mówił mi że w sieci e-plus oficjalnie jest taki wymóg ale jemu telefon działa bez rejestracji.
Zresztą w Polsce tak samo jest że niby trzeba się zarejestrować, ale nigdzie nie ma takiego czegoś że telefon znajduje zasięg dopiero po rejestracji.

Procedury wyglądają tak:
masz kartę rejestracyjną w zestawie
możesz ją wysłać faksem, zadzwonić do nich lub przez Internet podajesz dane takie jak:
nr seryjny karty, nr telefonu, imię, nazwisko i adres - pogrubiony jest napis że to ma być adres Niemiecki.

Zarejestrowałem się, zasięg jest ale połączeń nie mogę wykonywać ani wysyłać dalej. Klika tygodni po rejestracji.

Zaraz wyciągam kartę sim i 70zł idzie w zapomnienie.
Neostrada 2048, LINKSYS WRT54GL, iPlus UMTS
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: aldi talk DE - nie taki super

Post autor: greenfrog »

p-maz pisze:(...)Zasięg się pojawił.
Więc próbuje gdzieś zadzwonić a tu nic.. nie działa.
Wpisuje w telefonie *100# i pojawia się napis:
''Sie mussen zuerst Ihre Geheimzahl einrichten''
pomyślałem, że muszę poczekać na zaakceptowanie mnie w bazie więc spróbowałem się połączyć z netem i udało się(...) Rozłączyłem się schowalem laptopa i następnego dnia jak próbowałem to już nic nie chciało działać.
Przy dzwonieniu dalej się pojawia ten komunikat do mnie można dzwonić ale ja nic nie mogę robić, smsy też nie wychodzą(...)
Wygląda na to, że masz puste konto :?:Jaki masz stan konta ? Tu masz wszystko opisane http://www.medionmobile.de/guthabenkarte.php. BTW na stronce Aldika jest napisane, że starter kosztuje 14,99 EUR, więc o co kaman :?:
p-maz
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-26, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: aldi talk DE - nie taki super

Post autor: p-maz »

Jak sprawdzam stan konta to wyskakuje mi właśnie ten napis:
''Sie mussen zuerst Ihre Geheimzahl einrichten''
Przeglądałem tą stronkę i niby wszystko powinno być dobrze... a nie jest dobrze..

Jeszcze jest jedna opcja że po aktywacji konta trzeba je zasilić telekartą za 15 euro i wtedy będę miał 25 euro i konto aktywne...

Ale przecież pisze tam wyraźnie ''Twoje konto jest aktywne 1 rok'', więc nie wiem...

Co do ceny to wydawało mi się że kosztował 19.95, ale nie zaprzeczam, nie mam paragonu..
Neostrada 2048, LINKSYS WRT54GL, iPlus UMTS
tomastar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-05-22, 15:53

Re: aldi talk DE - nie taki super

Post autor: tomastar »

Jeżeli chodzi o rejestracje karty sim aldi talk to rejestrowałem ją przez internet wpisałem zmyślony adres niemiecki i karte zarejestrowało bez problemu i aktywowało ją praktycznie od ręki.
p-maz
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-26, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: aldi talk DE - nie taki super

Post autor: p-maz »

:)
poradziłem sobie wreszcie.

dzwoni się pod numer +492000 i trzeba wprowadzić swój PIN1 następnie wcisnąć klawisz 1 i numer zostaje uaktywniony.
Neostrada 2048, LINKSYS WRT54GL, iPlus UMTS
ODPOWIEDZ