Huawei E800

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Huawei E800

Post autor: SQ08 »

HI. :D

Niedługo biorę nową umowę w E-PLUS i zaproponowano mi ten model za 30 Euro. Nie wiem czy się opłaca i w ogóle. Napiszcie co o nim myślicie. Z parametrów wygląda całkiem ok, ale nie wiem jak się ma w użytkowaniu...W ogóle to co sądzicie o tej marce? Są z nią jakieś problemy?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Huawei E800

Post autor: mar_kow »

...Z opisu wynika że jest to jeden z najszybszych modemów ExpresCard... Nie widziałem żadnego postu na jego temat z tego powodu że prawdopodobnie jest to jeden z najnowszych modeli proponowanych przez operatorów do zakupu...
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E800

Post autor: wlodus »

witam

czy juz cos wiadomo cos na temat tego modemu??
od 26 listopada podobno ma byc dostepny u mnie natomiast
malo o nim wiem a dowiedziec sie cos wiecej poki go u nas nie ma jest ciezko
z opisu faktycznie wynika ze jest to najszybszy modem.
dobrze ze teraz te modemy wszystkie bardzo tanieja...
a ja choinka tyle kasy za to zaplacilem... :(
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez wlodus, łącznie zmieniany 1 raz.
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Offgolfer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-19, 21:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E800

Post autor: Offgolfer »

Witam wszystkich,
wczoraj stalem sie posiadaczem owego modemu. I okazalo sie niestety, ze z moim laptopem (FJ AMilo Pi1526) nie chce on wspolpracowac. Na innym dziala az milo, w centrum W-wy osiagnal okolo 2 Mbit predkosci... Jesli uda Wam sie go zdobyc, chetnie dowiem sie, czy nie macie podobnych problemow, co ja :)

Pozdrawiam
Piotrek
komaranubis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-19, 22:44
Lokalizacja: www

JAK ODPALIC HUAWEI E800 na Fujitsu Simensie mi się udało

Post autor: komaranubis »

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem posiadaczem lapka Fujitsu Simens amilo 2515 z vista. Zakupiłem kare Huawei E800 7.2 w salonie plusa i udałem sie do domu w celu odpalenia karty i zabawy w internecie. W domu okazało się że karta nie działa prawidłowo po czym wykonałem telefon do obsługi technicznej w plusie , dowiedziałem się ze ten model lapka z ta karta nie działa są jakieś konflikty sprzętowe. Nie odpuściłem łatwo i zacząłem grzebać w ustawieniach, sterownikach i co tylko mogłem, stawałem na głowie i nic karta dalej nie działa. A teraz podaje sposób na uruchomienie Huawei E800 7.2 ktora po bardzo prostym zabiegu smiga aż miło na moim Fujitsu, wpadłem na to przypadkiem. KARTE NALEŻY WSUWAĆ W GNIAZDO BARDZO WOLNO A W SZCZEGÓLNOŚCI KIEDY KARTA WSKAKUJE NA STYKI I OCZYWIŚCIE UPRZEDNIO MIEĆ ODPALONEGO MANAGERA IPLUSA 100% działania. Jeśli przy wolnym wsuwaniu karta zacznie migać zieloną diodą należy zamknąć i uruchomić ponownie managera iplus karta zaczyna wtedy działać prawidłowo POZDRAWIAM


sory za błedy pozdrawiam :D

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2007-11-19, 23:28 ]
Nie krzycz na forum :nienie: :nienie: :nienie:

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-11-20, 08:26 ]
Poprawa ort.
Ostatnio zmieniony 2007-11-20, 08:25 przez komaranubis, łącznie zmieniany 8 razy.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Huawei E800

Post autor: Engelbert »

komaranubis pisze:KARE NALEŻY WSUWAĆ W GNIAZDO BARDZO WOLNO A W SZCZEGOLNOŚCI KIEDY KARTA WSKAKUJE NA STYKI I OCZYWIŚCIE UPRZEDNIO MIEĆ ODLALONEGO MENAGERA IPLUSA 100% ZA KAZDYM RAZEM POZDRAWIAM
Żeby rozwiązanie problemu było aż tak banalne? ;) Problemy pojawiały się także w Pi2530 (to chyba bardzo popularny ostatnio produkt) i Li1616. W sumie dziwna sprawa, bo co tak naprawdę daje takie wolne wkładanie? Sugeruje fizyczną wadę konstrukcyjną, bo wątpię, żeby software'owo komputer nie nadążał wykrywać sprzętu? ;)
komaranubis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-19, 22:44
Lokalizacja: www

Re: Huawei E800

Post autor: komaranubis »

Engelbert pisze:
komaranubis pisze:Cytat przycięty przez Moderatora ->Jaco - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!
Na pewno wada leży po stronie gniazda w lapkach Fujitsu zresztą jak widać na stykach karty niektóre styki mają dłuższe wykończenia niż pozostałe mi za każdym razem udaję się odpalić e800 wolnym wsuwaniem.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-11-20, 08:23 ]
Poprawa ort.
Ostatnio zmieniony 2007-11-20, 08:23 przez komaranubis, łącznie zmieniany 2 razy.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Huawei E800

Post autor: Engelbert »

No nie wiem, problem pojawia się nie tylko w Fujitsu Siemens, także przy przejściówce na PCMCIA w innych laptopach.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Huawei E800

Post autor: mar_kow »

Objawy początkowych błędów po gwałtownym wsunięciu modemu do slotu posiadają również inne modele modemów. Np. wg producentów można je nawet uszkodzić. Najlepszym rozruchem jest odpalanie komputera z już włożonym modemem.
Offgolfer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-19, 21:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E800

Post autor: Offgolfer »

Dzieki Waszymn sugestiom RAZ udalo mi sie modem odpalic. Przez wolne wkladanie. Co dziwne na FJ Lifebook C1410 kolegi dziala niezaleznie, jak sie go wlozy... Albo FS produkuje straszna tandete, albo ten modem jest jakis lewy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Huawei E800

Post autor: mar_kow »

Offgolfer pisze:[...]Albo FS produkuje straszna tandete, albo ten modem jest jakis lewy.
Niestety na "Fujce" również mam brzydkie doświadczenia. I to zarówno jak zestawy stacjonarne jak i laptopy. Jednynie te z najwyższej półki są naprawdę dobrze dopracowane. Sprzęt niszowy został potraktowany po macoszemu i u siebie w pracy mam z nim problemy... :(
Offgolfer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-19, 21:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E800

Post autor: Offgolfer »

Widze, ze niezla lipa wyszla mi z zakupu FS. Mam teraz obawy, czy kupowac jakas inna karte (myslalem o tunerze TV). Jesli to wada fabryczna portu ExpressCard to ciekawe, co zrobi teraz Fujitsu. Wyslalem nawet do nich mejla w tej sprawie, zobaczymy, co odpisza.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Huawei E800

Post autor: mar_kow »

Offgolfer pisze:Widze, ze niezla lipa wyszla mi z zakupu FS.[...]
Nie jest aż tak źle - są gorsze modele i też firmowe... ;) Są tunery i inny sprzęt na USB. Port ExpressCard w stosunku do innych kart rozszerzeń może nie być aż tak wrogo nastawiony i pozostałe urządzenia mogą działać bez problemów.
Ostatnio zmieniony 2007-11-21, 18:05 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Offgolfer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-19, 21:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E800

Post autor: Offgolfer »

mar_kow pisze: Port ExpressCard w stosunku do innych kart rozszerzeń może niebyć aż tak wrogo nastawiony i pozostałe urządzenia mogą działać bez problemów.
Obys sie nie mylil :)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Huawei E800

Post autor: mar_kow »

Właśnie testuję służbowego Fujitsu Siemens Celsius H250 i jak na razie jestem zadowolony. Niestety te z trochę niższej półki są gorzej dopracowane. Komputery stacjonarne sygnowane marką Fujitsu też akurat nie są najwyższych polotów. Zdarzały się częste awarie.
Ale trzeba być dobrej myśli... :)
ODPOWIEDZ