Nokia 6120 classic

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mavie

Nokia 6120 classic

Post autor: Mavie »

Czy ktoś już miał okazję używać tego cuda jako modemu? Planuję zakup, bo parametry ma świetne. Dwa dni na baterii to nie problem, bo mój PPC trzeba ładować codziennie, więc nawet lepiej :D
GPRS, EDGE 32 kl., UMTS i HSDPA do 3,6 Mb/s + symbian który działa szybko robią wrażenie. Tylko te klawisze trochę niewygodne, bo za małe jak dla mnie.
Chętnie bym posłuchał jakichś opinii o tym fonie jako modemu, bo z telefonu tylko dzwonię dużo i z netu korzystam i wygląda całkiem nieźle jako zaspokojenie tych potrzeb.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: wlodus »

bawilem sie tym telefonem jak ostatnio rpzedstawicielak nokii mi go przywiozla...naprawde super ale pewnie wiele rzeczy czysto uzytkowych wyjdzie w praniu...
nokia e50 tez na poczatku wydawala mi sie super a teraz <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> bym jej nie chcial..i nie chodzi mi o brak umts...ale sama uzytkowosc a ona jest naprawde wazne...
ogolnie moge polecic
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Mavie

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Mavie »

Dokładnie tak, dlatego napisałem osobny topic o tym fonie, bo myślę, że jest tego wart :) Można go już kupić za jakieś 700 zł sprowadzanego, a w Polsce w detalu za ok. 1000 zł. Tylko teraz właśnie ciekawi mnie czy ktoś miał okazję używać go dłużej niż jeden dzień.
serek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-09-21, 23:54

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: serek »

no ale zeby go uzywac zarowno do dzwonienie i do modemu to chyba nie bardzo bo co chwile trzeba zmieniac karte?
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: regedit »

zawsze można się pokusić o dual sima, ponoć najnowsze bardzo nieznacznie pobierają energie i nie trzeba nosić w kieszeni garści zapasowych baterii ;)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: mar_kow »

serek pisze:no ale zeby go uzywac zarowno do dzwonienie i do modemu to chyba nie bardzo bo co chwile trzeba zmieniac karte?
...Można go używać jako "kombajnu" pod warunkiem posiadania abonamentu Plusa. Po prostu włączasz opcję i ...śmigasz w necie. Zresztą przy dużym wyświetlaczu wersja opery mini 4.02 już daje miłe wrażenia. Używam N 6280 i właśnie przetestowałem wersję beta mini opery - rewelka!!
Mavie

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Mavie »

Działa w klasie A, więc jedna karta wystarczy. Będzie i necik przez BT, i rozmowy :) iPlus na numerze mam, więc luzik :) Kumpel z pracy wziął na weekend na testy, może cokolwiek się dowiem.
Na ekraniku można przeglądać, ale dla mnie to tylko podbramkowo jak nie mam laptopa przy sobie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: mar_kow »

Mavie pisze:... podbramkowo ...
to pocket by się przydał z modułem gsm. Tylko że trochę droga zabawka... :)
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: wlodus »

model ktorym ja sie bawilem ostatnio mial wade i nagrzewal sie bardzo podczas rozmowy...ale moze to pojedynczy przypadek...
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Mavie

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Mavie »

mar_kow pisze:
Mavie pisze:... podbramkowo ...
to pocket by się przydał z modułem gsm. Tylko że trochę droga zabawka... :)
Mam Qteka 2020 od dwóch miesięcy nówkę, ale ma tylko GPRS więc służy do GPS w samochodzie, GG, oglądania filmów i słuchania muzyki w trasie.
Wymienię na 6120 i mogę dopłacić :) Potrzeba szybkiego internetu jest ważniejsza niż funkcjonalności PPC, w tym momencie
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: mar_kow »

Mavie pisze:... ale ma tylko GPRS...
...Myślałem raczej o Fujitsu-Siemens Pocket LOOX T830 (GSM/UMTS/GPS). Cena już w miarę przystępna... http://www.merlin.com.pl/frontend/brows ... 92574.html

Poprawa linka Jaco
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:Myślałem raczej o Fujitsu-Siemens Pocket LOOX T830 (GSM/UMTS/GPS).
Ktoś z forumowiczów się tym bawił?
Bo przyznam, że fajny sprzęcik i gdybym znalazł sponsora, to chętnie bym potestował. Szkoda tylko, że nie ma EDGE mimo tego, że ma UMTS. HSDPA też by się przydało, ale tego EDGE....
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:...Szkoda tylko, że nie ma EDGE ....
...To największy minus tego sprzętu... :|
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:...To największy minus tego sprzętu... :|
Największy i bardzo poważny.
Zapytam jeszcze raz czy ktoś ma taki "telefonik/Palmtop" - chodzi o Fujitsu-Siemens Pocket LOOX T830 lub może używał go i ma jakieś wrażenia którymi może się podzielić?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: mar_kow »

...Trochę pobawiłem się BlacKBerry 8800 w pracy... Na tyle ile mogłem poklikać to fajna zabawka, z EDGE oczywiście. I nawet nie jest już droga, zaok. 1200-1400 na Allegro. GPS nawet szybko działa i w zależności od mapy całkiem dokładnie...
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: greenfrog »

ale czemu Panowie zbaczacie z tematu swoimi dygresjami :wink: koleś się pyta o N6120 jako modem (rozumiem, że do lapa). Nie należy go używać jako modem, bo na stałe trzeba podpiąć koma pod ładowarkę :cry: Za tę cenę można kupić przyzwoity modem pcmcia i nie ma problemów z rozładującym się co 3 godziny aku 8)
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Fanta »

Ale sam autor (@Mavie) odbiegł od głównego tematu.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: mar_kow »

greenfrog pisze:...Nie należy go używać jako modem, bo na stałe trzeba podpiąć koma pod ładowarkę ...
...Tak się dzieje z każdym telefonem dość często wykorzystywanym jako modem. Ja również kupiłem modem z tego powodu. No i przekładanie karty sim też się może znudzić...
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: regedit »

W grudniu mam wymianę aparatu i chyba się skuszę na tego fona. Ma symbiana, edge i hsdpa :) Wszystko co potrzeba!
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Sundance_kid »

greenfrog pisze:...Nie należy go używać jako modem, bo na stałe trzeba podpiąć koma pod ładowarkę ...
I co z tego? Dodatkowy kabel tylko dochodzi.
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: regedit »

plus jest taki, że nie żre prądu z baterii notebooka. A jak komórka ma bt to już żadnego problemu nie widzę - o ile laptop nie jest od niej daleko ;)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
prezeswk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-05-20, 23:37
Lokalizacja: PO

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: prezeswk »

Mavie pisze:Czy ktoś już miał okazję używać tego cuda jako modemu?
Tak, ja czasem uzywam w konfiguracji notebook klucz BT na USB i 6120Classic.
Nie ma klopotu z połączeniem, PC Suite zalatwia to bez problemu. Niekiedy tylko trzeba w XP recznie podmienic stery do modemu BT. Stery sa na stronie Nokii. Po kablu USB nie ma takich problemow.
Zalety 6120C:
Przede wszystkim HSDPA i EDGE - w sieci Plusa (HSDPA) w Poznaniu osiagam w DL okolo 1 Mbit w UL okolo 384 kbit. EDGE w sumie jeszcze nie mialem okazji dobrze potestować :( Nie wiem, czy ta Nokia pojdzie do 3,6 Mbit. Maksymalna prędkość jaką mogę wybrać we właściwosciach modemu 6120C to 960 kbit.
Mozliwość recznego wyboru sieci tylko UMTS lub tylko GSM, ew. wyboru automatycznego. To daje mozliwosc wymuszenia w telu, zeby w przypadku kiedy mamy lepszy sygnal GSM pracował na UMTS - bardzo wazna rzecz.
Majac polaczenie przez BT mozna jednoczesnie rozmawiac i wysylac dane, nie mniej jednak transfer danych spada - u mnie do predkosci okolo 115 kbit - BT to klucz USB Bluetake.
Bardzo dobrze "trzyma zasięg". W trybie podwojnym - autowybieranie sieci UMTS/GSM stara się "utrzymywac" w 3G - N70 w tym samym miejscu i czasie, na tej samej karcie sim częściej wybiera siec GSM.
Wady:
Jesli duzo ciagniesz, baterie masz na kilka godzin :), tel się nieco nagrzewa, ale nie jakoś do przesady - jajecznicy na tym nie zrobisz :)
Wykonanie... mam wrazenie, ze obudowa jest jednorazowego użycia (brak srubek, tylko plastykowe zaciski), na forach wycztałem, że scierają się klawisze, obudowa się palcuje i rysuje. "Palcowanie" potwierdzam, co do rys - moja jeszcze jest dziewicza :)
Stabilność:
Sam telefon, przynajmniej moj egzmplarz jest stabilny (soft 3.83), tzn ani razu mi sie nie zresetowal, ani nie zawiesil, jedyny problem jaki mialem to utrata łączności przez BT miedzy notebookiem, a 6120. Stało się to dwa razy w miejscu publicznym, gdzie w powietrzu bylo duzo innych urzadzen BT, ale myslę, że ktoś próbował podłaczyć sie albo pod 6120C, albo pod notebooka. BT w 6120 jest ustawiony na niewidoczny, a notebook jest sparowany z 6120 i pozwalam połaczenie bez potwierdzania. Pomoglo wylaczenie i wlaczenie telefonu. W domu nie mam takich problemów. Myslę, że kolejne softy rozwiązą ten problem. Dl aprzykładu N 6233 w softach poniżej 5.10 robiła "cyrki" na połączeniu przez moje BT. Od softu 5.10 jest rewelacja!
Ogolnie do sporadycznego uzywania jako modem polecam, jednak gdybym mial uzywac tej Nokii jako podstawowy dostep do sieci, to wybralbym pewnie jakieś cudo "Huaweia" - lub podobne - jesli do notebooka to koniecznie z mozliwością podłaczenia anteny zewn, jesli pod usb, to taki modemik pewnie zawislby gdzies w oknie z dala od kompa - tylko niestety pozostaje kabel od USB. W tej chwili jeśli łącze sie przez BT to telefon staram sie umieścić jak najblizej okna i jak najadalej od siebie, oczywiscie w zasiegu BT.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-11-01, 11:23 przez prezeswk, łącznie zmieniany 1 raz.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: hubert »

Witam
Dawno mnie nie było na forum, ale chciałem po długim czasie nieobecności zabrac głos w sprawie tego telefonu.
Otóż stałem się szczęśliwym posiadaczem tego modelu, głównie przez jego spore możliwości transmisji danych, i niestety jedna sprawa mnie wkurzyła, telefon w ogóle nie trzyma połączenia przez bluetootha, po kilkunastu minutach połączenie zamiera, i jedynym sposobem na przywrócenie pracy telefonu jest jego reset.
Problem jest poruszany również na stronach dyskusyjnych nokii, czyli nie jest to odosobniony przypadek. Natomiast spinając go kablem wszystko działa perfekcyjnie i bez zakłóceń, transfer w centrum warszawy oscyluje w granicach 800kbit.
Mam nadzieje że aktualizacja firmwaru rozwiąże problem z bluetoothem.
prezeswk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-05-20, 23:37
Lokalizacja: PO

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: prezeswk »

hubert pisze:Witam Cytat przyciety przez Moderatora ->Jaco - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
.
Ciekawa sprawa. Bede sie temu jeszcze przygladac przy okazji uzywania 6120 jako modemu via BT.
Rzeczywiscie polaczenie kablowe o tyle, ze jest mniej wygodne, to zawsze jest mniej awaryjne, no i zjada tez mniej baterii :)
Jesli chodzi ogolnie o Nokie jako modem via BT pamietam, jak 6233 z wersja softu 4.52 (obecnie jest 5.43) nie dosc, ze zrywala mi polaczenia z BT, to kiedys tak sie powiesila, ze po resecie polegajacym na wyciagnieciu baterii, przy uruchomieniu wywalila tekst "uszkodzony modul GPRS". Po kolejnym resecie GPRS dzialal, a na oprogramowaniu powyzej 5.10 jest juz stabilnie bez zwiech. No coz, 6120 jest nowoscia, wiec zanim pojawi sie dopracowany soft, musi minąc troche czasu. Dobrze, ze na kablu nie ma klopotow.
Pozdr
Ostatnio zmieniony 2007-11-02, 19:29 przez prezeswk, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: zDaleKi »

Zbędna dyskusja o pisowni wydzielona tu -> >KLIK<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

6120 i BT

Post autor: seboo »

Ja niestety mam problem z BT i 6120 jako modemem

i to jest dziwny problem !!

Jezeli korzystam z telefonu jako modemu netujac po www - nie ma problemu. Nie ma tez problemu gdy slucham radia internetowego jako transmisji 32 kbit.

Ale gdy wlacze shoutcast 128 kbit telefon zamiera jako BT po okolo 20 minutach ! - jest to problem z softem 3.70 jak i 3.83 !!

Z E 60 jak i 6680 nie ma w ogole takiego problemu !!

Moze Ktos z Was mi pomoze ;) albo pocieszy albo zdołuje ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez seboo, łącznie zmieniany 1 raz.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: hubert »

najbardziej denerwujące jest to że człowiek kupuje sprzęt za niemałe pieniądze i nic nie można z tym zrobić tylko czekać na nowe oprogramowanie, bo gwarancja raczej tego nie uwzględni. w czym mogę cię seboo pocieszyć to że ja mam taki sam problem. Jedyne co możesz na chwilę obecna zrobić to spiąć telefon kablem, wtedy nie będziesz miał problemów.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: seboo »

hubert pisze:najbardziej denerwujące jest to że człowiek kupuje sprzęt za niemałe pieniądze i nic nie można z tym zrobić tylko czekać na nowe oprogramowanie, bo gwarancja raczej tego nie uwzględni. w czym mogę cię seboo pocieszyć to że ja mam taki sam problem. Jedyne co możesz na chwilę obecna zrobić to spiąć telefon kablem, wtedy nie będziesz miał problemów.

ech i co poradzic - dla mnie BT to poprostu podstawa zlapania dobrego sygnalu !!! oby to byla wada oprogramowania a nie jakas seryjna usterka !!! bo to wrecz dyskwalifikuje ten telefon jak dla mnie a na nowy soft poczekamy chyba z pol roku :(
prezeswk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-05-20, 23:37
Lokalizacja: PO

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: prezeswk »

seboo pisze: ech i co poradzic - dla mnie BT to poprostu podstawa zlapania dobrego sygnalu !!! oby to byla wada oprogramowania a nie jakas seryjna usterka !!! bo to wrecz dyskwalifikuje ten telefon jak dla mnie a na nowy soft poczekamy chyba z pol roku :(
Przy okazji zobaczę jak u mnie. Wierzę, że to oprogramowanie :)
Adamjx

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Adamjx »

Koledzy ja 6120 używam codziennie w pracy. Mam laptopa Hp nx6310 który ma bluetooth zintegrowany. Prędkość jaką osiągam to 740-1006Kb/s i połączenie jest stabilne. Wczoraj jednak połączyłem się przez kabel prędkość teraz mam od 1400-2023Kb/s. Strony otwierają się na dosłowne klik. Mało tego teraz gdy połączenie bluetooth zostało zwolnione telefon ten robi jako kamerka do skypea przez bluetooth a net chodzi przez kabel. Oczywiście wszystko ładnie wyrabia 100% zadowolenia. Polecam tę Nokię. pozdrawiam.
ODPOWIEDZ