[wydzielona] Przywracanie systemu

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

[wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: sardo nunspa »

Dyskusja wydzielona z wątku -> >KLIK<
BliSki


@ BliSki Mam Ghosta i system zgrany po idealnej instalacji. Przywracanie takiego systemu to ok 8 min. Może dlatego tak łatwo mi przychodzi pisać o reinstalacji :wink:

@Sgt.Sprite Przydałby się inny laptop, bo może port do którego wkładasz modem jest uszkodzony. Mało to prawdopodobne, ale szukamy przyczyny.... :|
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: zDaleKi »

sardo nunspa pisze:@ BliSki Mam Ghosta i system zgrany po idealnej instalacji. Przywracanie takiego systemu to ok 8 min. Może dlatego tak łatwo mi przychodzi pisać o reinstalacji :wink:
Zapewne dlatego :lol: Ghost, DriveImage XML czy Acronis TrueImage to świetne narzędzia do tego. Ale wtedy jak sam zauważyłeś to jest przywracanie systemu a nie instalacja :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:...Zapewne dlatego :lol: Ghost, DriveImage XML czy Acronis TrueImage to świetne narzędzia do tego. Ale wtedy jak sam zauważyłeś to jest przywracanie systemu a nie instalacja :D
...Super sprawa - zawsze co jakiś czas robię kopie systemu opisując ją datą i co zainstalowane... W przypadku problemu powrót do "normalności" jest błyskawiczny...
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: wlodus »

ja nigdy nie robilem kopii :)
postawienie systemu za krotko trwa ;)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: mar_kow »

wlodus pisze:...postawienie systemu za krotko trwa ;)
...Na pewno nie 10 min ze sterownikami, kompletem oprogamowania oraz spersonalizowanymi ustawieniami... :lol:
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: wlodus »

oj no dobra moze i masz racje...
ale no hmmm
moze kiedys sprobuje :)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: zDaleKi »

Dodam, że:
DriveImage XML - jest darmowy,ale jest trochę zabawy żeby zrobić botowalną wersję płytki
Acronis TrueImage - jest czasami w pełnej wersji w gazetach komputerowych ja mam np. z Chipa.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: wlodus »

a kiedy robic taki obraz??
zaraz po zaisntalowaniu systemu i dogarniu wszystkich rzeczy i spersonalizowanu??
czy mozna pozniej gdy sie juz cos podogrywa?
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: przewaks »

Zrobić obraz możesz w każdej chwili. Najlepiej zainstalować na świeżo system, spersonalizować ustawienia, dograć przynajmniej niezbędne programy i dopiero wówczas zrobić obraz.
Ja jednak z obrazami mam nienajlepsze doświadczenie. Kiedyś eksperymentowałem z przygotowaniem takiej kopii systemu XP i niestety za każdym razem okazywało się, że system po przywróceniu działał źle... Wolno się wszystko uruchamiało i ogólnie jakoś niestabilnie działało. MS przygotował narzędzie Sysprep, którym to powinno się system przygotowywać przez robieniem obrazu - to trochę pomaga ale... Nie wiem, ja osoniście wolę chyba zainstalować system od nowa niż opierać się na obrazie.
Jest jeszcze jedna kwestia - Przywracanie systemu w Windows XP/Vista. O ile w tym pierwszym przypadku to różnie potrafiło to działać (przynajmniej u mnie) - czasem odratowywało system, czasem pogrążało go do końca, o tyle w Viście działa świetnie. Nawet kompletne zepsucie systemu potrafi zostać przy pomocy tej funkcji naprawione. Choć, jeśli i z tym się przekombinuje, to też może przestać działać. Niemniej wielki plus dla MS, że poprawił w Viście działanie tej funkcji.

EDIT

Jeszcze jedno pytanie. Znacie może jakiś dobry program do tworzenia obrazów, który współpracowałby z Vistą?
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: mar_kow »

...Używam Norton Ghost 2003 - śmiga rewelacyjnie, system można "odpalić" z dyskietki lub USB (po dołączeniu sterowników USB podczas robienia obrazu). Można również inicjować system z dysku USB... to oczywiście po całkowitym upadku - inaczej gdy tylko coś nie "chodzi" klikasz "Restore" i tylko wskazujesz miejsce obrazu (płyta, dysk). 10 min i wszystko "po staremu"...
...Z tego co wiem od znajomego wersja 12.0 bez problemu współpracuje z Vistą...
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: przewaks »

W takim razie muszę poeksperymentować z Ghostem na laptopie bo tam mam prawie świeży system.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: sardo nunspa »

wlodus pisze:a kiedy robic taki obraz??
Kiedy czujesz się czysto, sucho i pewnie :wink:
Ja mam kilka kopii systemu.
- Golec – system zainstalowany i nic więcej.
- Golec 2 - system +Serwice Pack 1 ( bo tyle mi wystarcza i odpowiada)+stery do płyty głównej + dźwięk + grafika
-Final 1 (najczęściej przywracany) Golec 2 + firewall, antywirus i kilka programów, których najczęściej używam.
Wszystko jest instalowane z notesem, co i jak było i czy po instalacji jakiegoś programu nie przestał działać jakiś inny. Jak się pomylę – choćby troszeczkę przywracam system i jadę od nowa. Do pozycji Final 1 wszystko musi być bezbłędnie, potem można experymentować. Takie kopie bitowe i notes potrafią wiele zdziałać, jeżeli trzeba zainstalować coś, co za chińskiego boga nie chce się zainstalować.
Ps
Kopia bitowa jest bezużyteczna, jeżeli wymienia się płytę główną lub dysk twardy :!: :!: :!:
Latka lecą...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [wydzielona] Przywracanie systemu

Post autor: mar_kow »

...Bardzo przydatne jest w przypadku bardzo drogiego oprogramowania w wersji np. 30-sto dniowej, a nie możemy znaleźć cracka czy też nie chcemy ryzykować wpadki...
...Przywracamy system i instalujemy od początku... :lol: (pod warunkiem że nia ma ograniczenia daty - co też można obejść... :lol: )...

...A filozofię tworzenia kopii mam podobną do Kolegi @sardo nunspa...
ODPOWIEDZ