Modem EDGE/GPRS ED77

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mateuszs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-30, 16:50

Modem EDGE/GPRS ED77

Post autor: Mateuszs »

Witam.

Kupiłem w salonie Orange modem EDGE ED77 i internet działa mi ładnie lecz jest mały problem! Ten internet jest strasznie wolny! Czy mógłbym coś zrobić żeby chodził szybciej? Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdro

Przenoszę do Modemy Jaco
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem EDGE/GPRS ED77

Post autor: Maciek »

Po 1 primo :D Pomyliłeś kategorie forum :D
Po 2 nie dziw się że wolno... EDGE nie jest zbyt szybki o ile tak owy łapiesz

Pozdro
Dawno mnie tutaj nie było :)
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

Re: Modem EDGE/GPRS ED77

Post autor: wikara »

Jak jesteś w zasięgu EDGE to powinieneś mieć transfer do 32Kb/s oczywiście zakup anteny zewnętrznej http://www.allegro.pl/item263132515_ant ... rolan.html
i wtedy stronki mi się otwierały wmiare dobrze ale nie zawsze tak było w moim przypadku.
Najważniejsze abyś miał jak największy zasięg i najnowsze oprogramowanie przez które się łączysz i antenke kierunkowa skierowaną na edge ......szkoda że się w to wplątałeś na umowe styraszny badziew,no ale ja też to miałem i jakoś żyłem :wink:
Mateuszs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-30, 16:50

Re: Modem EDGE/GPRS ED77

Post autor: Mateuszs »

Dzieki wikara1. Musiałem kupić radiówke bo u nas nie da rady założyć neostrady, a szkoda bo by się bardziej przdała niż ten. :D A o co chodzi z tym oprogramowaniem?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Modem EDGE/GPRS ED77

Post autor: Jaco »

Mateuszs pisze:Dzieki wikara1. Musiałem kupić radiówke bo u nas nie da rady założyć neostrady, a szkoda bo by się bardziej przdała niż ten. :D A o co chodzi z tym oprogramowaniem?
To w końcu masz ED 77 czy radiówkę :lol:

Oprogramowanie możesz sobie pobrać tu: http://www.tl2000.com.pl/ed77/ ale to i tak nic nie zmieni bo taka jest wada netu komórkowego jeśli jest się tylko w zasięgu GPRS/EDGE . UMTS i HSDPA to już prawie jak NEO :wink:
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Modem EDGE/GPRS ED77

Post autor: Fanta »

wikara1 pisze:Jak jesteś w zasięgu EDGE to powinieneś mieć transfer do 32Kb/s
ED77 ma EDGE klasy 6 więc 177,6 kb/s -> 22,2 KB/s
wikara1 pisze:Najważniejsze abyś miał jak największy zasięg i najnowsze oprogramowanie przez które się łączysz
Chyba nie zawsze super zasięg gwarantuje najlepszy transfer. W moim przypadku nadajnik na którym mam najlepszy zasięg jest obciążony i transfer jest strasznie niestabilny, lecz na nadajniku który stoi na tzw. bezludziu jest troszkę gorszy zasięg lecz transfer stabilny i wysoki.
Co do oprogramowania to im nowsze tym lepiej, najlepiej zrobić Dial-Up, lecz w Twoim przypadku jest problem bo system widzi dopiero modem po włączeniu aplikacji.
Jaco pisze:To w końcu masz ED 77 czy radiówkę
Chyba kolega pisząc "radiówka" miał na myśli internet GSM.

Wracając do tematu co chcesz powiedzieć przez to że internet chodzi wolno? A jaki masz zasięg? Jakie transfery?
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Modem EDGE/GPRS ED77

Post autor: canidy »

Mateuszs pisze:Kupiłem w salonie Orange modem EDGE ED77 i internet działa mi ładnie lecz jest mały problem! Ten internet jest strasznie wolny! Czy mógłbym coś zrobić żeby chodził szybciej?
Warto jeszcze sprawdzić w zasięgu jakiej usługi Orange jesteś KLIK
LeNDo
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-01, 16:12

Re: Modem EDGE/GPRS ED77

Post autor: LeNDo »

a pomimo klasy 6 ED 77 jak i inne modemiki w Orange bedzie dzialal ze srednia predkoscia 100kbit +-20kbit ;) nie ma bata zeby bylo inaczej :)
ODPOWIEDZ