GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elayeth1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-06, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: elayeth1 »

Witam wszystkich.

Na wstepie powiem, ze czytałem przyklejony post i wiele innych, ale jakos nie udaje mi się poradzic z problemem.

Mój komp:
Laptop Lenovo (IBM) T60p (T2600)
Intel Centrino Duo 2.16GB
Modem (sam się instaluje i zajmuje np.: port COM3) – ThinkPad Modem
Bluetooth jest

Mam BlueConnect.

Co się dzieje?
1. Wkladam po raz pierwszy karte i instaluje się program (z zero CD z karty) GlobeTrotter Connect
2. Przy instalacji wyskakuje napis, ze nie da się automatycznie skonfigurowac polaczenia i trzeba będzie to zrobic recznie
3. Po wpisaniu PINu pokazuje się status „Registered to Era”
4. Wpisuje w panelu Globetrottera w Username, Password oraz APN „erainternet” (bez „”)
4. Niestety po wciśnięciu „Connect” pojawia sie blad „Connection failed [0x84000002]

Od razu mowie, ze tydzień temu zainstalowałem Vista Home Premium 32bit. Wczesniej miałem XPka SP2 i wszystko działało poprawnie.

Może mnie pogonicie, ale jeszcze nie ściągałem najnowszych sterownikow z strony www.option.com. Mam zamiar wkrotce to zrobic. Problem w tym, ze po raz ktorys już nie spisalem w domu numerow seryjnych, a tam ich wymagaja. Na wszelki wypadek pisze ten mail, bo mój wrodzony sceptycyzm podpowiada, ze problem może być inny. Ktos tu pisal ze może chodzic o bluetootha. To samo powiedzieli u dystrybutora wel.com. Postanowiłem wiec wyrzucic i modem i bloetootha poprzez manadzera urządzeń. Problem w tym, ze Vista zaraz wszystko doinstalowuje od początku. Jak tylko sprzet zostanie odinstalowany Vista go znajduje (kwestia kilku sekund) i już na nowo mam zainstalowane (i jak przypuszczam zajęte niezbędne porty). Jak to zrobic by było skutecznie?
Mam oczywiście wszystki updaty do Visty sprzed tygodnia. Mam tez updaty do mojego lapa.
Próbowałem tez poprzez reczne polaczenie telefoniczne z numerem telefonu *99***1#, z tymze nie miałem możliwości wyboru modemu. Tez nie dziala.
Help.
Dzieki,
Maciek
Jarek no.1

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: Jarek no.1 »

wydaje mi się że najpierw trzeba instalować stery do modemu a dopiero potem wkładać modem bo inaczej wychodzą błędy (przynajmniej u mnie tak jest),
zajrzyj na stronę ery i sprawdź czy masz dobre sterowniki do modemu;
ja do modemu dostałem w erze płyty które pod vistą nie chciały chodzić, musiałem ściągać sam z netu
elayeth1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-06, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: elayeth1 »

Jarek no.1 pisze:wydaje mi się że najpierw trzeba instalować stery do modemu a dopiero potem wkładać modem bo inaczej wychodzą błędy (przynajmniej u mnie tak jest),
zajrzyj na stronę ery i sprawdź czy masz dobre sterowniki do modemu;
ja do modemu dostałem w erze płyty które pod vistą nie chciały chodzić, musiałem ściągać sam z netu
Z tego co wiem (rowniez z infolinii Ery) nie ma sterownikow Ery do mojej karty.
Tutaj jest link:
http://www.era.pl/pl/biznes/uslugi_pora ... sterowniki
Gosc mowil, ze moze warto zainstalowac sterownik GT max, ale mam watpliwosci. Poza tym gdzies czytalem, ze lepiej instalowac sterowniki producenta niz operatora...
Moj modem kupilem osobno bez simlocka wiec nie dostalem od Ery zadnej plytki, a caly software jest w karcie.
Awatar użytkownika
tchtomasz
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-30, 11:24
Lokalizacja: W-wa

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: tchtomasz »

Jest to ewidentny błąd sterowników pod VISTĘ, zarówno firma OPTION jak i firma WEL.COM z Wrocławia wie o tym problemie, a mimo to sprzedają dalej modem. Poza tym modem nie będzie pobierał danych z większą prędkością niż 3,6Mb/s.
Wszystko to kłamstwo co pisze firma OPTION na swojej stronie jak i WEL.COM, że modem może pobierać dane z prędkością do 7,2Mb/s.
http://www.welcom.pl/go/_info/?id=283
http://www.option.com/products/globetrotter_express_72.shtml
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: sardo nunspa »

elayeth1 pisze: Od razu mowie, ze tydzień temu zainstalowałem Vista Home Premium 32bit. Wczesniej miałem XPka SP2 i wszystko działało poprawnie.
Kolego znam kilkunastu informatyków i jeszcze żaden nie powiedział nic dobrego o Viście. ( Pomijając linuksowców co to nigdy nic dobrego nie powiedzą o Microsofcie) Ten system potrzebuje 1GB pamięci żeby jako tako działać dla XP minimum wynosiło 128MB. Minimum sprzętowe to jest tyle, że możesz sobie otworzyć edytor i pisać. Jak włączysz coś bardziej pamięciożernego system zaczyna „pływać” :gwiazdki: . To też może być przyczyną problemów z modemem. System Vista jest niewypałem :dobani: takim samym jak Windows ME (Millenium Edition) zwany pieszczotliwie pluskwą milenijną. Kto dziś pamięta tego gniota? :zly: .
Latka lecą...
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: rb_zg »

tchtomasz pisze:Jest to ewidentny błąd sterowników pod VISTĘ, zarówno firma OPTION jak i firma WEL.COM z Wrocławia wie o tym problemie, a mimo to sprzedają dalej modem. Poza tym modem nie będzie pobierał danych z większą prędkością niż 3,6Mb/s.
Wszystko to kłamstwo co pisze firma OPTION na swojej stronie jak i WEL.COM, że modem może pobierać dane z prędkością do 7,2Mb/s.
http://www.welcom.pl/go/_info/?id=283
http://www.option.com/products/globetrotter_express_72.shtml
Nie chcę tu bronić firmy WEL.COM, ale ja przymierzając się do zakupu tego modemu zostałem poinformowany o obsługiwanej prędkości do 3,6 Mb/s z wyraźną informacją, że modem jest gotowy sprzętowo na pracę z 7,2 Mb/s (po aktualizacji firmware). Do tej pory jednak nie dokonałem zakupu, więc nie mam dostępu do strony z supportem Optiona.

A wracając do meritum sprawy, to najpierw proponowałbym zaglądnąć na strony supportu producenta i sprawdzenie, czy są dostępne aktualizacje dla tego modemu.
Awatar użytkownika
tchtomasz
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-30, 11:24
Lokalizacja: W-wa

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: tchtomasz »

rb_zg pisze:
tchtomasz pisze:Cytat przycięty przez Moderatora ->Jaco - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!
A widzisz ja nie zostałem poinformowany, bo sam zauważyłem, że to chodzi tylkodo 3,6Mb/s, dopiero po mojej interewencji się zorientowali, że nie sprzedają tego co mają w opisie.

Poza tym Option nie wypuścił firmewareu od chwili wypuszczenia modemu na rynek.
Ja modem mam od czerwca i od samiutkiego początku były z nim problemy.

Jeśli ktoś nie potrafi zrobić sterowników działających pod Vistę to po co sprzedaję towar i udaje, że wszystko jest ok? Szczególnie firma Option.
Ostatnio zmieniony 2007-11-07, 08:51 przez tchtomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
elayeth1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-06, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: elayeth1 »

Właśnie sciągnąłem z supportu www.option.com jedyny dostepny plik pod Windows (po wpisaniu numeru seryjnego mojej karty):

GT Connect driver/application software for Windows 2000, XP and Vista - version 2.1.0.425

Dzis wieczorem sie przekonam.

Tchtomasz - mam ten sam problem - max przesyl 3.6Mb/s. Na razie nie narzekam bo i tak na HSDPA nie wyciagalem wiecej niz jakies 300 (prze moze dwie sekundy), a zazwyczaj ciagnie mi ze srednia predkoscia ok. 1.3-1.6Mb/s. W Wel.com mowili, ze option wypuscil jakis frimware do tej karty zwiekszajacy przesyl do 7.2Mb/s, ale byly bledy wiec pracuja nad updatem...
sardo nunspa pisze: Kolego znam kilkunastu informatyków i jeszcze żaden nie powiedział nic dobrego o Viście. ( Pomijając linuksowców co to nigdy nic dobrego nie powiedzą o Microsofcie) Ten system potrzebuje 1GB pamięci żeby jako tako działać dla XP minimum wynosiło 128MB. Minimum sprzętowe to jest tyle, że możesz sobie otworzyć edytor i pisać. Jak włączysz coś bardziej pamięciożernego system zaczyna „pływać” :gwiazdki: . To też może być przyczyną problemów z modemem. System Vista jest niewypałem :dobani: takim samym jak Windows ME (Millenium Edition) zwany pieszczotliwie pluskwą milenijną. Kto dziś pamięta tego gniota? :zly: .
Moze ja jestem inny, ale mi od zawsze podobal sie Mac OS i tylko z przyzwyczajenia pozostawalem z Windowsem. Wydaje sie, ze Microsoft z Vistą zrobil wlasnie krok w kierunku OSa. Dla mnie wazniejsza jest estetyka, funkcjonalnosc (wiem, ze bedziecie sie spierac, ale Vista jest intuicyjna no i te gadzety :P ). Dlatego niegdy pewnie nie bylbym zwolenikiem Linuxa, ktory jest pewnie maksymalnie efektywny i zero awaryjny, ale nie dla zwyklych ludzi...

Pozdrawiam,
Maciej

[ Dodano: 2007-11-08, 09:09 ]
Dla zainteresowanych i moze tych, ktorzy beda mieli podobny problem powiem co zrobilem...

Wczoraj majac wlozona karte i zainstalowane stare sterowniki doinstalowalem nowe. Niestety to w niczym nie pomoglo. Nadal byl komunikat: Connection failed.
Postanowilem wiec zastosowac wszystkie wskazowki.
Wyrzucilem stare sterowniki GT i w Manadzerze urzaden wyrzucilem: Podczerwien, Karte sieciowa Intel Wireless i Modem ThinkPad. Oczywiscie Vista zaczela czesc z tego na nowo doinstalowywc. Wyszedlem wiec z Windowsa wszedlem do BIOSa. To co moglem (z ww. sprzetow) ustawilem na Disabled, a to czego nie mozna bylo na Hidden, wyłączyłem też podczerwień.
Wszedłem do Visty. Nie wkładałem GT, żeby nie zaczał instalowac sterowników. Zainstalowałem te nowe ze strony optiona. Włożyłem karte i znowu zaczął instalować jakies swoje sterowniki z zero CD. O dziwo wszytko zadziałało. Połączyłem się!
By jednka nie chwalić słońca przed zachodem powiem, że juz późno w nocy coś mi zerwało połączenie i znowu było connection failed. Ręce opadły. Niestety nie miałem już siły by z tym walczyć. Zobaczymy dziś, po restarcie systemu.

Pozdrawiam,
Maciek
hedm
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-11-08, 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: hedm »

mam option express 7.2 (z T-mobile,bez simlocka,iplus 60)
z instrukcji obsługi znalazłem linka do strony z aktualizacjami więc może Ci to coś pomoże-widziałem sterowniki pod Maka i Viste

T-mobile modems
p.s zerknij od czasu do czasu na tę strone -różne oprogramowania do różnych kart:
mbbm.pl i download
elayeth1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-06, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: elayeth1 »

@hedm - dzieki za linka. Co to jest oprogramowanie do pracy z adapterem PC Card? Na jednej ze stron właśnie coś takiego do mojej karty znalazłem...

Stan na wczoraj mojej walki z internetem. Od razu mowie, ze zaczynam tracic nerwy.
Oczywiscie po restarcie kompa pojawil sie jakze znany komunikat Connection Failed.
Wywalilem zatem cale oprogramowanie i od nowa. Kolejnosc jednak inna niz wczesnie i znowu bylo Connection Failed!!!
Postanowilem zatem zrobic to tak jak wczesniej.
1. Odinstalowanie oprogramowanie do GT.
2. Restart
3. BIOS - wyrzucenie wszystkiego co sie da - karty sieciowe wireless, infrared, modem...
4. Instalacja aktualnego sterownika ze strony ww.option.com (nota bene - data aktualizacji 4/2007!!!)
5. Wkladam karte - Vista instaluje sprzet
6. Odpalam - i dziala!!! :)

...ale....
Dla zasady co pol godziny wylaczam sie i loguje. Za trzecim razem znowu Connection Failed. Za czwartym i piatym tez. Jest 12 w nocy. Rzucam komp na podłoge i ide spac.
O co chodzi?!

Pozdro,
Maciek
Awatar użytkownika
wel.com
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2007-11-06, 23:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: wel.com »

Dla wszystkich zainteresowanych posiadamy najnowszy firmware dla GT Express 7.2 wersja 2.4.6 hd z 4 października 2007 (jest to jednocześnie upgrade modemu do 7.2) oraz najnowszy sterownik 4.0.0.17 z 26-06-2007

Wersja komercyjna firmware'u dostępna w dziale support na stronie option.com w połowie grudnia
Ostatnio zmieniony 2007-11-13, 14:45 przez wel.com, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: mar_kow »

elayeth1 pisze:[...] Jest 12 w nocy. Rzucam komp na podłoge i ide spac.
Podziawiam ludzi upartych na Vistę... :D Dużo prościej byłoby po prostu pozostać przy sprawdzonym systemie, może jak wyjdzie w końcu długo oczekiwany Serwis Pack to sytuacja się zmieni... Choć i tak jestem negatywnie nastawiony. Na Vistę przejdę dopiero jak będę do tego mocno zmuszony lub wszyscy będą o niej "słodzić" :) .
Sławek'
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-01-07, 14:38
Lokalizacja: Poznań

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: Sławek' »

Witam, sprawdź te sterowniki Option GlobeTrotter Connect 1[2].0d0-343, jeżeli nigdzie nie znajdziesz to wysle Tobie na maila. Jeżeli w biosie jest funkcja dynamicznego CPU to wyłącz. Używam pod Vistą EX 7.2 z sterownikami GTC 0d0-343, datowane na luty 2007 i wszystko śmiga jak należy. Te z ZERO-CD są do niczego.

Medem oryginalny OPTION bez simlocka, nie brandowany. Kupiony w WEL.COM.

Pozdrawiam

tak na marginesie używam VISTY od 10 miesięcy i nie narzekam, działa wszystko co ma działać, stabilnie, bez problemów, obecnie wersja ULTIMATE w IBM T61p, dysk 7200rpm, 2GB ramu, READY BOOST 2GB i Xp może się schować.
OPTION EX 7.2+EX converter,GTMAX1.8,NOKIA N95 z HSDPA
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: mar_kow »

Sławek' pisze:[...] obecnie wersja ULTIMATE w IBM T61p, dysk 7200rpm, 2GB ramu, READY BOOST 2GB i Xp może się schować.
Przy takim układzie sprzętowym (podejrzewam platformę Santa Rosa) jest to do "przełknięcia". Tylko jeżeli ktoś chce używać czegoś więcej niż typowego oprogramowania lub starszych urządzeń we/wy to niestety jest problem i to czasami nie do przejścia... :/
darstu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-15, 22:35

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: darstu »

hedm pisze:mam option express 7.2 (z T-mobile,bez simlocka,iplus 60)
z instrukcji obsługi znalazłem linka do strony z aktualizacjami więc może Ci to coś pomoże-widziałem sterowniki pod Maka i Viste

T-mobile modems
p.s zerknij od czasu do czasu na tę strone -różne oprogramowania do różnych kart:
mbbm.pl i download


[ Dodano: 2007-11-14, 23:20 ]
darstu,
MAm taką kartę działa super .Mam tylko trochę lepszego menagera .Te stery są dobre do Visty i XP
mrychu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-12-05, 09:30
Lokalizacja: Kraków

Re: GT Express 7.2 + Vista + BlueConnect = Connection failed!

Post autor: mrychu »

Mam ten sam problem z tym modemem w wersji z zero cd i 3,6Mbit. Pisałem do wel.com i powiedzieli mi, że jedyną możliwością żeby ten modem ruszył pod vistą jest aktualizacja firmware. A problem jest taki:
1. Po instalacji GTConnect modem uruchamia się w konfiguracji zeroCD i instaluje jako dysk cd-rom. Nie ma możliwości żeby ruszył dalej. Za każdym razem jak go wpinam startuje jako cd-rom.
2. Po kombinacji ze sterownikami startuje normalnie - czyli automatycznie przełącza się w tryb modemu, ale GTConnect go nie widzi: a dokładniej mówiąc pisze że odnalazł modem i zostaje w momencie "Detecting device..." i koniec. Na tym momencie zwisa.

MOże ktoś coś wymyśli... Dajcie znać. Pozdr
ODPOWIEDZ