jak skonfigurowac wap Gprs? telefon a komputerem..

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
djelninho

jak skonfigurowac wap Gprs? telefon a komputerem..

Post autor: djelninho »

jak mam skonfigurowac komputer i telefon aby mi chodzilo gadu gadu przez WAP GPRS (chodzi o to zeby nie bralo kasy za wyslane i odebrane kilobajty)
prosze o pomoc
dp12

Re

Post autor: dp12 »

Skonfiguruj tak jak do korzystania z www. Zmień tylko APN na WAP-owy. W idei jest to wap.idea.pl zamiast www.idea.pl, oraz wpisz IP i DNS we właściwościach modemu (właściwości TCP/IP ). Już nie pamiętam czy nie wystarczyło ustawienie samego APN-u, czy trzeba było też wpisywać IP i DNS. Bawiłem się w to chyba 2 lata temu gdy w idei miałem w promocji WAP za free. W każdym razie dane o których piszę możesz uzyskać ze stron operatorów lub z biura obsługi klijenta w danej sieci.
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Re

Post autor: minineo »

dp12 pisze:W idei jest to wap.idea.pl zamiast www.idea.pl
Teraz już chyba zamiast "idea" to wpisuje się "orange" ale to musisz sobie sprawdzić.
dp12

Re:

Post autor: dp12 »

Sprawdzałem i APN nie zmienił się nadal jest www.idea.pl oraz wap.idea.pl. Poza tym używam "Licencja GPRS" w IDEA (teraz ORANGE) i mam wpisany „stary” APN – wszystko nadal działa.
dp12

re:

Post autor: dp12 »

Na stronie "ORANGE" znalazłem coś takiego:

Podstawowe ustawienia dostępu do WAP:
punkt dostępowy APN: WAP
login: Orange
hasło: Orange
ip serwera: 192.168.006.102
port podstawowy: 9201
typ połączenia: GPRS (obsługuje także EDGE)
strona główna: http://wap.Orange.pl

Hmm... Ciekawe bo u mnie chodzi na starych ustawieniach...
ODPOWIEDZ