GPRS w SIEMENS ES75

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jerzy

GPRS w SIEMENS ES75

Post autor: jerzy »

Od 2-ch miesięcy posiadam modem siemens ES75 w sieci blue-konnet zewnączny do stacjonarnego komputera .Nie moge otwierać większych stron np.ww.era.pl. Czy do takiego zestawu można zainstalować antenę kierunkową (modem jest wyposażony w złącze antenowe SMA)czy poprawi to stabilnoćś pracy modemu?
Jerzy

GPRS w SIEMENS ES75

Post autor: Jerzy »

I sprawa z antena moze byc nie aktualna.To za sprawa dzialu technicznego Ery .dzis jakosc poprawila sie .Max pretkosc jako osiognol PC - 77.3 Kbps a przy sciaganiu 16,4KB/s Era postarala sie oddzwonic i spytac o efekty .szkoda ze za sprawa reklamacji!.ale dobre i tyle.apropo programu Blue_connet to w przy systemie XP wariuje .zainstalowałem EDGE SPEE ES75D .Wszystkim uzytkownikom internetu z laczem za psrednictwem modemu i sieci komorkowej zycze wytrwalosci bedzie potrzebna :oops:
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: GPRS w SIEMENS ES75

Post autor: kemott1 »

Nie chciałem zakładać nowego tematu,bo jest to wiadomosc dla tych co sie interesują siemensem se75,tako wiadomosc dostałem od producenta tego urządzenia:

"> Oprogramowanie dostarczone do Siemensa se75 umożliwia ręczne
> ustawianie pasma (850,900,1800,1900) ?

nie - to tylko dialup. Modem sam decyduje o paśmie na jakim pracuje.
Wybierany jest najsilniejszy sygnał."

Czyli dla tych co chcą EDGE z Orange na dośc sporo odległośc od bts-a to tego urządzenia nie polecam :?

P.S:Sam też myślałem o tym urządzeniu :(


Jeśli komuś działa EDGE z Orange z odległości przynajmniej 15km od bts-a to niech dadzą znac :wink: ,by poprawili ten post:)
ODPOWIEDZ