internet bez kabli dla "maszyny do pisania" z LINU

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
waboy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-13, 20:04
Lokalizacja: wyszukiwarka

internet bez kabli dla "maszyny do pisania" z LINU

Post autor: waboy »

[center]Poszukuje informacji. Jaki wybrać spolszczony system linux, tanią kartę PCMCIA szybszą niż GPRS która ma moduły, sterowniki dla Linux ?
Chodzi o stabilnie działanie internetu po "gsm", na starszym laptopie dla osoby używającej jako maszynę do pisania.


STAŁE
Założenia laptop z czytnikiem CD w rozklekotanym Windows 2000 Profesional
Teraz można po dobrej cenie kupić taki sprzęt po leasingowy.
Fundacje nagminnie używają takowego.

ZMIENNE
Chodzi o pobranie ew. zakup Linux - zakup konkretnego modemu GSM PCMCIA - wykupienie abonamentu lub prepaid.

Dodam, że obecnie mam do zrobienia SONY VARIO i mieszkam w Warszawie ale wydaje się iż to mniej istotne.

Chcę paru zaprzyjaźnionym osobom pomóc ale słyszę dokup DVD, kup nowy laptop, najdroższa i najnowsza karta na pewno obsłuży itp. itd.
Przeszukałem forum i poniekąd mam takie wrażenie, że GSM INTERNET PCMCIA szybszy niż GPRS jest zarezerwowany dla M$ a pod Linux czaszami się udaje.[/center]
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: internet bez kabli dla "maszyny do pisania" z LINU

Post autor: kedi »

1. Wystepują problemy z poprawnym działaniem kart typu PCMCIA nie zależnie od tego czy laptop jest stary czy nowy. Dlatego zaleca sie dla pewności zabranie laptopa ze sobą do punktu gdzie taką karte otrzymamy. Wtedy dla pewności sprzedawca powinien mam ją uruchomić na naszym laptopie. To chyba najlepszy sposód.
2. Do rozważenia oprócz modemu pcmcia jest jeszcze modem pod port usb i modem w telefonie komórkowym - tu nie powinno być takich niespodzianek jak z pcmcia.
3. Komputer nie musi być nowy, zakup napędu dvd czy jakiś najnowszych kart jest zbyteczny w tym celu.
4. Transmisja gprs nie jest tylko zarezerwowana dla produktów M$
5. Trzeba sobie otwarcie że Linux dość mocno komplikuje całą tą sprawe i dla przecietnego użytkownika może to być temat nie do przeskoczenia. W świecie modemów gsm króluje podobnie jak i w wielu innych dziedzinach Windows. Osobiście na tym starszym komputerze pokusiłbym sie o zainstalowanie jakiegoś Windowsa.
6. W orange go na karte i w simplusie stawka za internet wynosi 3 grosze za 100 kilo. Samemu sobie trzeba odpowiedzieć na pytanie co sie komu lepiej kalkuluje abonament czy przedpłata
ODPOWIEDZ