Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
macin61
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-11-19, 11:06
Lokalizacja: Sieradz

Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Post autor: macin61 »

Witam serdecznie. Od niedawna posiadam laptopa DELL Vostro 1500. Korzystam z internetu głównie w pracy. W domu łączę się z internetem poprzez telefon komórkowy (Jako modem). Ale nie w tym rzecz. Interesuje mnie następująca sprawa. Ostatnio wyczytałem w instrukcji obsługi laptopa, ze posiada on z tyłu za baterią gniazdo karty SIM, które po włożeniu mini karty SIM będzie jakieś połączenie szerokopasmowe, zasięg zależny od operatora w danym miejscu. Włożyłem tą kartę z telefonu ale nic nie stwierdziłem. W zwiuązku z tym mam pytanie. Czy dobrze rozumiem, że mogę ten "port" po włożeniu karty sim wykorzystywać do połączenia z internetem???Co muszę zrobić żeby komp wykrył tą kartę??? Proszę o wasze opinie i porady. Pozdrawiam Macia
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Post autor: zDaleKi »

macin61 pisze:Ostatnio wyczytałem w instrukcji obsługi laptopa, ze posiada on z tyłu za baterią gniazdo karty SIM
To że ma gniazdo, to jeszcze nie wszystko. Czy kupiłeś tego lapka razem z "modułem GSM"? Bo z tego co wiem, to większość sprzedawanych u nas w kraju ma to tylko jako opcję, wiec domyślnie jest bez tego. Więcej może napisze Ci canidy, bo on zdaje sie rozgryzał ten temat,

EDIT:
Zdaje się, że taka karta tam pasuje: >KLIK<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Post autor: canidy »

BliSki pisze:To że ma gniazdo, to jeszcze nie wszystko. Czy kupiłeś tego lapka razem z "modułem GSM"? Bo z tego co wiem, to większość sprzedawanych u nas w kraju ma to tylko jako opcję, wiec domyślnie jest bez tego. Więcej może napisze Ci canidy, bo on zdaje sie rozgryzał ten temat,

EDIT:
Zdaje się, że taka karta tam pasuje: >KLIK<
BliSki ma rację. Masz możliwość wlozenia karty SIM do internetu bezprzewodowego, to co potrzebujesz to upewnić się czy masz również zamontowaną antenę oraz modem. Na 99% jak już masz port na SIMa to masz i antenę, ale nie masz modemu. W Twoim modelu antena wraz z miejscem na modem znajduje się pod klawiatura po prawej stronie patrząc na ekran. Testowałem juz na tym modelu, więc jakby co to służę pomocą. Więcej informacji znajdziesz w linku do mojego testu (który powyżej podał BliSki).
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez canidy, łącznie zmieniany 1 raz.
macin61
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-11-19, 11:06
Lokalizacja: Sieradz

Re: Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Post autor: macin61 »

No rozumiem dziękuję za odpowiedź ale powiedzcie jeszcze jak mogę sprawdzić czy posiadam antenę i modem. bo rozumiem w kompie gdzieś nie jest to wypisane w informacjach o komputerze????no bo nawet jak rozkręce z tyłu to i tak się nie znam na tym więc nic mi to nie da. A jak to po prostu wypróbować. Co mam zainstalować żeby to uruchomić. ????Chociaż wypróbować.!!! Dzięki za podpowiedzi :) Pozdrawiam
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Post autor: zDaleKi »

1) modem powinien byc widoczny w systemie - w menadżerze urządzeń (jak to canidy, dokładnie będzie wiedział),
2) czy pod klapką na dole laptopa widać takie urządzenie jak na linku powyżej?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Post autor: canidy »

Ok, myślę, że tym razem uzyskasz to czego potrzebujesz :) W informacjach o laptopie powinno być napisane, że ma pakiet A/V lub jest karta WWAN. Jeżeli przeczytałbyś wcześniej wskazany przez BliSkiego post to byś wiedział.
Pod TYM LINKIEM znajdziesz instrukcję do modelu Dell Vostro 1500. Na stronach 109-112 znajdziesz opis gdzie i jak to znaleźć w Windows.
Na stronie 187 jak zamontować kartę SIM. Na stronach 191-195 znajdziesz opis gdzie znajduje się antena i modem oraz ewewntualnie jak zamontować.
Zaznaczam, że opisy są wraz z przykładowymi zdjęciami, więc na pewno okaże się bardzo pomocne.
macin61
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-11-19, 11:06
Lokalizacja: Sieradz

Rozkręciłem tył.

Post autor: macin61 »

Witam ponownie kolegów z forum. Wczoraj odkręciłem tą klapę z tyłu, którą mi poleciliści. Jest tam tylko zamontowana karta WLAN. Brakuje jednak karty WWAN i jakiejś WPAN. Już wszystko jasne. Chciałem jeszcze się Was zapytać czy warto kupić taką kartę, ile ona kosztuje, czy lepiej jakiś modem np. w Iplusie, albo bluecoonect??? ile może kosztować taka karta??? Czy będzie parametrami równa z tymi modemami z sieci komórkowej. Dziuękuję ślicznie bo duzo mi wyjaśniliście. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Post autor: Jaco »

macin61 pisze:Chciałem jeszcze się Was zapytać czy warto kupić taką kartę, ile ona kosztuje, czy lepiej jakiś modem np. w Iplusie, albo bluecoonect??? ile może kosztować taka karta??? Czy będzie parametrami równa z tymi modemami z sieci komórkowej.
Poczytaj o tym tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=50706#50706

Co do ceny to jakieś pewnie 500zł.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Post autor: canidy »

Hmmm, nie wiem czy mnie kolega BliSki nie powiesi ;) więc co do zakupu to wysyłam Ci wiadomość na PW.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Post autor: Jaco »

canidy pisze:więc co do zakupu to wysyłam Ci wiadomość na PW
I trzeba było o tym tu nie pisać :nienie:
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Post autor: canidy »

Ok, nie powtórzy się :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mam pytanie odnośnie karty SIM w laptopie!

Post autor: zDaleKi »

canidy pisze:nie wiem czy mnie kolega BliSki nie powiesi ;) więc co do zakupu to wysyłam Ci wiadomość na PW
OK, powisi to tu jakiś czas a jak user z tego wątku się do Ciebie odezwie, to wykasujemy tę cześć.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ